АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 19°C
Днепр: 23°C
Одесса: 25°C
Чернигов: 22°C
Сумы: 20°C
Львов: 18°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

На закриття волинських шахт впливає Ахметов

На закриття волинських шахт впливає Ахметов
На закриття волинських шахт впливає Ахметов

Проти наміру уряду закрити 12 державних копалень протестували цього тижня шахтарі Волинського регіону. Частина – перекривала дороги, частина – поїхала пікетувати Верховну Раду і Кабмін. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Нагадаємо, Інформаційне агенство Волинські Новини повіломляло, що гірники Нововолинська знову хочуть їхати з акціями протесту в Київ.

Протестувальники підозрюють, що поки шахти на сході забирає війна, на заході їх банкрутує донецький олігарх.

У Нововолинську, в якому більшість жителів – гірники, 60 років тому з’явилася перша шахта – навколо неї і виросло місто. Вона працює і досі. Робітники та управлінці називають шахту містом – зі своїм виром, своїми правилами і законами. Проводять усіма закутками, показують і розказують про кожну деталь – вентиляцію, лави, проходки, штреки, види вугілля.

У шахті №1 Нововолинська добувають вугілля марки Г, яке вкарай необхідне для ТЕС Західного регіону.Олександр Паламарчук пропрацював під землею 11 років. Починав гірничим майстром, зараз – заступник дільниці шахти №1 у Нововолинську. Його шахту, як і ще дві в місті, планують закрити. Мотив для цього вбачає один. «Останніх п’ять років наша шахта працює в плані. Коли ми зникнемо з ринку, наші шахти просто закриють, монополіст може зробити з цінами на електроенергію будь-що», – говорить Паламарчук.

До того ж, шахту № 10, яка може стати порятунком для тисячі шахтарів, уже консервують 26 років. Хоча в ній – і пласти вугілля товстіші, і запаси багатші. «Ми зараз стоїмо навпроти 10-ої шахти, в яку вже вклали майже 1,5 мільярда державних коштів, і де треба нарешті завершити роботи, де нормальна зольність, 40 мільйонів балансових запасів вугілля, до 1,6 метра є пласти», – констатує мер Нововолинська Петро Сапожников.

Раніше Інформаційне агенство Волинські Новини писало, що після хвилі шахтарських протестів урядовці та народні депутати виділили 200 мільйонів гривень для добудови шахти №10 «Нововолинська».

Шахти, хоч і державні, однак залежать від ДТЕК Ріната Ахметова. Нині бізнесмен контролює 80% приватних шахт та 70% ТЕС в Україні. Зокрема, і дві теплоелектростанції – Бурштинську і Добротвірську, на які працював увесь регіон. Через окупацію Донбасу він різко відмовився від закупівель вугілля на Волині та перевів ТЕС на «своє», з Павлограда. А тут ще й галас здійняли щодо нестачі вугілля, почали показово вимикати світло.

Хоча ДТЕК і далі спокійно продавав електроенергію за кордон. «Монополізм завжди небезпечний, а в умовах фактичної війни він небезпечніший у десять разів», – наголошує директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Уряд, ніби, пішов на повідку в Ахметова – 70 % української теплоенергетики, які ДТЕК сконцентрував у своїх руках, штовхають нинішню владу до вимушених кроків і хибних рішень. Саме монополія і спричинила нинішню вугільну кризу, електродефіцит і тендерні скандали: і з південноафриканським вугіллям, і з постачанням антрациту з Росії, і з загрозою шахтарських страйків.

Чимало питань і щодо експорту електрики з країни-агресора, на який вимушено пішла Україна, аби вберегтись від віялових відключень. Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин чи не щотижня виправдовується перед депутатами. «Всі ми знаємо, в якому стані перебуває інфраструктура. Її треба оновлювати. Це можна зробити, залучаючи величезні кошти. Кошти можна залучити, коли будуть прозорі правила, не буде монополістів, які будуть затискати нових гравців. Я хочу вас запевнити, що все вугілля, яке виробляють в Україні, в повній мірі використовують на українських ТЕС», – наголосив Демчишин.

Але з цим не погоджуються гірники. Тонни «чорного палива» нерухомо лежать на складах та просто на територіях шахт. «Вісім тисяч тонн концентрату, наприклад, нашого волинського вугілля, лежить сьогодні на збагачувальній фабриці», – зазначає мер Нововолинська.

Виявляється, не лише газового, а й антрацитового вугілля в нас, хоч греблю гати. Навіть попри те, що на непідконтрольній Україні території наразі – дві третини шахт та 40% теплоелектростанцій. Про це в один голос твердять як шахтарі з усієї України, які пікетували Кабмін, так і експерти. «Розвідали вугілля в Донбасі, не тільки на Луганщині, Донеччині, а й Дніпропетровщині та далі, на 300 років», – говорить голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко.

Та й профіцит газових марок можна використовувати на благо країни – треба лишень побудувати спеціальні переробні фабрики чи переобладнати блоки на ТЕС. З усіх варіантів – це відносно дешеве задоволення. «Є такі технології, які дозволяють спалювати вугілля фактично усіх марок. Тоді ТЕС не буде залежати від того, яку марку вугілля поставляють», – пояснює директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Калушську ТЕЦ переоснащували півтора року і витратили 130 мільйонів гривень», – констатує голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Отже, паніка щодо нестачі вугілля – перебільшення, а проблема вирішується. Енергетична галузь залишається надприбутковою, оскільки продовжують існувати і набивати гаманці «смотрящіє» корупційних схем.

НЕТ Коррупции


Теги статьи: Ринат АхметовАхметов

Дата и время 10 марта 2015 г., 14:10     Просмотры Просмотров: 6396
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Сергей Лямец: «Дмитрию Фирташу звонил его коллега по цеху Ринат Ахметов»
На глазах у топ-менеджеров Рината Ахметова издевались над их боссом
Ахметов, Фирташ и Тигипко получили лицензии на поставки газа

Большая украинская олигархическая игра на уничтожение
Парасюк: В 2014-м условия начал выполнять только Коломойский. Остальные олигархи пошли к Порошенко с чемоданами налички защищать свои схемы
Парасюк: на нас вышли люди Ахметова: мол, назовите свою цену, чтобы уголь снова пошел

Почему олигархи проиграли битву за страну
«Ахметов-телеком» превратился в «чемодан без ручки». Но у Порошенко хотят поживиться
Как народные депутаты Верховной Рады зарабатывают миллиарды на перевозках и путевках

Распил $10 миллиардов: Олигарх Ахметов напрямую раздает указания депутатам Рады
Активы мучного барона Лещинского сливаются в российский «Сбербанк»
Дорогой Петр Алексеевич или во сколько обойдется стране президент в следующем году

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 июля 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.088822