АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -13°C
Днепр: -5°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -12°C
Львов: -4°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -6°C
Ровно: -8°C

НБУ допоміг "Імексбанку" повернути депозити перед тимчасовою адміністрацією

НБУ допоміг "Імексбанку" повернути депозити перед тимчасовою адміністрацією
НБУ допоміг "Імексбанку" повернути депозити перед тимчасовою адміністрацією

За даними Асоціації українських банків (АУБ), у січні депозитний портфель юросіб в «Імексбанку» зменшився на 461 млн грн (-45,8%).

Обсяг вкладів фізосіб при цьому збільшився на 39 млн грн (+1%), що, не виключено, могло бути зумовлено, насамперед, номінальною переоцінкою валютних вкладів у гривневому еквіваленті після офіційної девальвації гривні в січні на 2,47% (до 16,16 грн/дол.).

Збиток «Імексбанку» в січні становив 436 млн грн, його ж капітал зменшився на 414 млн грн – до 1,1 млрд грн.

Нагадаємо, що тимчасова адміністрація в «Імексбанк» була введена 27 січня. За даними Фонду гарантування вкладів, сума коштів фізичних осіб, що може бути відшкодована Фондом, на 26 січня складала 4,64 млрд грн.

Нещодавно глава НБУ В. Гонтарева звинуватила основного контролера «Імексбанк» - нардепа Климова – у виведенні активів з «Імексбанку». Так, вона в інтерв’ю «Українській правді» заявила, що «він [Климов] не в балансі банку, через нотаріуса, продав весь свій портфель рітейловських споживчих кредитів з дисконтом в 90%, тобто за 10% від номіналу». «Наш куратор зміг побачити це лише в той момент, коли пройшла проводка в балансі. А сталося це через тиждень після того, як він це зробив», - зазначила В. Гонтарева..

Судячи з даних АУБ, у січні обсяг кредитів фізособам в «Імексбанку» справді дуже різко скоротився – на 283 млн грн, або майже на 43%

За офіційною інформацією Нацбанку, в грудні він надав «Імексбанку» 300 млн грн стабілізаційного кредиту. Не виключено, що ці кошти в січні могли сприяти (прямо або опосередковано) активному поверненню «Імексбанком» депозитів для юросіб. Водночас В. Гонтарева запевняла, що «рефінансування пішло на виплати тільки фізичним особам». 

business-companion.te.ua


Теги статьи: Имэксбанк

Дата и время 13 марта 2015 г., 15:31     Просмотры Просмотров: 2740
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 февраля 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051837