АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 21°C
Харків: 30°C
Дніпро: 32°C
Одеса: 30°C
Чернігів: 21°C
Суми: 24°C
Львів: 21°C
Ужгород: 25°C
Луцьк: 20°C
Рівне: 20°C

Життя у відставці. Гелетей задекларував півтора мільйона доходу

Читать на русском
Життя у відставці. Гелетей задекларував півтора мільйона доходу
Життя у відставці. Гелетей задекларував півтора мільйона доходу

Колишній Начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей, який після інавгурації Володимира Зеленського подав у відставку, отримав півтора мільйона гривень прибутку.

Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації Гелетея.

Вчора, 12 серпня генерал-полковник задекларував дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 1 мільйон 450 тисяч гривень, отриманий дев’ятого серпня.

 

У декларації Гелетея за минулий рік із цінного майна зазначено два авто – Range Rover 2012 випуску за 750 тисяч і Audi Q7 2016 роки за більш ніж півтора мільйона гривень (який генерал-полковник орендує, – ред.), двоє наручних годинників за півмільйона і два телевізори за 170 тисяч гривень.

Тож стає незрозумілим, про продаж якого саме рухомого майна йде мова у змінах до декларації. Єдине, що сходиться за вартістю – це авто Audi Q7, але згідно документа воно орендоване, тож Гелетей не може отримати прибуток від його продажу. Чи можливо, він некоректно вказав у декларації статус авто, і насправді, воно не орендоване, а належить Гелетею. Або ж він продав рухоме майно, не зазначене у декларації.

Лише місяць тому генерал-полковник придбав елітний новенький автомобіль вартістю 3,7 мільйона.

Звичайно, для мільйонера Гелетея 3,7 мільйона гривень – це не величезні гроші. До простих українців генерал-полковника, судячи з його декларації за минулий рік, віднести ніяк не можна. Не дивлячись на те, що Гелетей більшу частину свого життя працював в державних структурах (МВС, УДО, РНБО, Міноборони, – ред.), і лише неповних 4 роки в комерційній структурі (з 2011 до 2014 року Гелетей був віце-президентом “Авант-Банк “, – ред.), йому вдалося нажити величезні статки.

Судіть самі: тільки готівкою генерал-полковник зберігає пів мільйона доларів США і близько 500 тисяч гривень. Вкладів в банках у нього немає. В принципі, навіщо?

Гелетей вважає за краще вкладати кошти в нерухомість. Якої у нього речі чимало: земельну ділянку в Пухівці Броварського району Київської області, дві земельні ділянки в курортному Синяку Мукачівського району Закарпатської області, квартира в Києві на 190 “квадратів” вартістю 2,5 мільйона гривень, дача в Києві за майже сім мільйонів, будинок і земельну ділянку подружжя в Броварах Київської області і будинок в Києві на 650 “квадратів” за півтора мільйона.

За минулий рік Гелетей витратив 85 тисяч гривень на відпустку в Іспанії і 12 тисяч гривень на оренду того ж авто Audi Q7, про яке йшлося вище.

І все це “нажите непосильною працею” при доході за минулий рік в сумі 889 203 грн. зарплати і 169 100 грн. пенсії. Тобто, Гелетей отримував приблизно 88 тисяч гривень на місяць. А таку платню він отримував не завжди.

ЗМІ пишуть різне про джерела доходів Гелетея. Одні стверджують, що статки він сколотив працюючи в МВС, природно незаконним способом співпрацюючи з ОЗУ у 90-х. Також його звинувачують в махінаціях з приватизацією службового житла. Ну і природно, його не раз звинувачували в лобізмі, хабарництві і фінансових махінаціях.


Теги статті: ДеклараціяприбутокдоходиГелетейВалерий Гелетей

Дата і час 13 серпня 2019 г., 13:35     Переглядів Переглядів: 1955
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.035449