АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: -1°C
Ужгород: -1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Володимир Буковський: "Віддасте Донбас - Путін піде далі! Даю праву руку на відсіч"

Володимир Буковський: "Віддасте Донбас - Путін піде далі! Даю праву руку на відсіч"
Володимир Буковський: "Віддасте Донбас - Путін піде далі! Даю праву руку на відсіч"

Легендарний дисидент - про поступки Кремлю, вади дипломатії і віру в силу українців Він - один із найвідоміших радянських дисидентів. Саме Володимира Буковського, який провів за гратами загалом 12 років (там і познайомився з Мустафою Джемілєвим та Семеном Глузманом), свого часу поміняли на лідера чилійських комуністів Луїса Корвалана. Відтоді він і живе на Заході, якщо бути точним - у Великій Британії.

А над його будинком у Кембриджі нині розвівається український прапор... -- Володимире Костянтиновичу, перед нашим інтерв’ю я прочитав у новинах, що прем’єр Великої Британії Девід Кемерон вирішив відправити в Україну 75 військових, які навчатимуть наших хлопців розвідки, логістики, військової медицини і т.д. Як ви оцінюєте це рішення? -- Бачте, уряд Девіда Кемерона дуже слабкий. Вони боягузливі, вони бояться посваритися з Путіним.

Тому замість того, щоб надати серйозну допомогу Україні - наприклад, зброєю - придумали такий-от вихід. Нібито ми щось робимо (тепер не можна буде сказати, що Велика Британія не діє), а насправді це - мізер... І взагалі ми бачимо, що західним лідерам бракує нині мужності. Вони віддають перевагу умиротворенню - так само, як свого часу умиротворювали Гітлера. І той факт, що це призвело до Другової світової війни, досі не зафіксувався у їхніх головах... Я ж вважаю, що не можна йти на поступки Кремлю. Для нього це - показник слабкості. Якщо ви бодай раз поступились, вони будуть тиснути на вас далі. Поки не досягнуть того, чого хотіли! -- Сьогодні в Україні усіх цікавить питання: чи піде Путін далі? Тобто на Маріуполь...  

-- Аякже! Звичайно, піде. Більше того, якщо хтось думає: ось давайте віддамо Донбас - і Путін заспокоїться, то помиляється. Він піде да-а-алі! Даю вам праву руку на відсіч... І той, хто дуже переживає, що тими чи іншими діями можна спровокувати Росію, також не має слушності. Путін зробить усе, що може зробити. І якщо він чогось нині не робить, то лише тому, що це йому не під силу. Наприклад, для масованого вторгнення у Росії немає достатньої армії. Для того, щоб окупувати Україну, треба десь півмільйона солдатів. У Путіна ж стільки немає. Йдеться про тренованих бійців, бо "сирі" новобранці просто розбіжаться. От і все... Тому не варто боятися чимось спровокувати господаря Кремля. -- З нинішніх риторики, поведінки, міміки Путіна -- що ви "зчитуєте"? -- Ви знаєте, Путін - не надто складна фігура. Те

пер із нього намагаються зробити якусь напівмістичну особу, але то - маячня! Насправді це доволі відомий тип - людина з комплексом неповноцінності. Дріб’язкова, злостива, підла, мстива (причому в дрібницях) і т.д. Тож у цьому сенсі він аж ніяк не новий типаж. Таких людей було дуже багато у КДБ. А оскільки мені особисто доводилося досить часто стикатися з цією структурою, то можу сказати, що Путін, як на мене, - типовий "кадебешник". Навіть не високого польоту, а середньої руки. Він же був там якимось майором, а у відставку пішов підполковником. Тож це низова частина "гебешників"... І ніякої загадки в цьому сенсі для мене він не становить. -- Тим часом спікер Білого дому Джош Ернест заявив: "Єдиний спосіб вирішення ситуації - за допомогою дипломатії, а не військовими засобами". Вам не здається, що Захід ніяк не хоче сприймати дійсності? -- Ну, вони сліпо вірять у силу дипломатії. Та назвіть хоча б один приклад з історії, коли дипломатія вирішила би проблему? Такого прикладу немає! Спочатку треба перемогти, а потім сідати за стіл переговорів. Ось цей принцип працює. А навпаки не бувало ніколи. Ні в одній війні - ні в наполеонівській, ні в пунічних, коли воювали Рим і Карфаген, ні у двох світових... Дипломатія завжди приходила після перемоги.

Той, хто стверджує протилежне, просто не знає історії! Дуже давно, ще у роки Другої світової війни, генерал Маккартур сказав правильну фразу: "Перемогу нічим замінити не можна!" Так, війну треба виграти. І всі нинішні розмови про те, що ось зараз ми сядемо, домовимося, влаштуємо перемир’я, -- пусте. Кажу, треба виграти! Я розумію, це важко, Україні не вистачає зброї, не тренована армія, але альтернативи немає... До речі, я бачу у вас неймовірну позитивну річ - те, як люди допомагають армії.

В Україні навіть школярі збирають те, чого бракує бійцям, а волонтери возять це все на фронт... Я вже не кажу про самі добровольчі батальйони! Нація, народ хоче опиратися і буде опиратися ворогові. Що б там керівники "нагорі" не робили та які б концепції не розвивали. Ось що вражає та гріє душу. Якщо ви виграєте, то виграєте за рахунок цього! -- Багато хто покладає надії на "голубі каски". Це якийсь шанс чи знову ілюзія, Володимире Костянтиновичу? -- Це повна ілюзія. Візьміть приклади застосування цих "голубих касок" - чи то між Ізраїлем і Палестиною, чи то на Балканах у 90-х роках. Це ніколи нічого не давало. Просто нічого! Як правило, "голубі каски" намагалися не втручатись у конфлікт - ні у що не влізати, стояти збоку та дивитися, як люди вбивають одне одного.

Почитайте, ось візьміть і почитайте звіти, як це все відбувалося у тій же Сербії чи Боснії. Там були "голубі каски" - це що, завадило масовим убивствам? Ні! А в Ізраїлі ще гірше було - там ці миротворці були радше пропалестинські... Тож загалом це - ілюзія! Ви самі себе тішите ілюзіями: ось завтра прийдуть "голубі каски" і вирішать наші проблеми. Хлопці, ніхто, крім вас, ваші проблеми не вирішить.

Майте це на увазі. Покладатися треба лише на свою силу. А сила у вас є! Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес", фото УНІАН  

Експрес онлайн
Теги статьи: Буковский Владимир

Дата и время 17 марта 2015 г., 17:46     Просмотры Просмотров: 2008
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.15854