АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Томенко: "Правильним" шляхом ідемо: до охлократії і анархії

Томенко: "Правильним" шляхом ідемо: до охлократії і анархії
Томенко: "Правильним" шляхом ідемо: до охлократії і анархії

«Якщо проаналізувати постмайданний період, то є вже достатньо підстав апелювати не лише до, м’яко кажучи, неадекватної діяльності прем’єр-міністра А. Яценюка та його двох урядів чи, м’яко кажучи, неорганізованої роботи парламенту»

 

Таку думку висловив голова екологічного комітету України Микола Томенко

«Вже є достатньо підстав говорити про те, який загрозливий політичний режим формується в постмайданній Україні.
На жаль, аналіз базових характеристик приводить до невтішних висновків: за багатьма параметрами в Україні складаються ознаки так званого охлократичного та анархічного політичного режиму.


Як відомо, однією з ключових ознак охлократії є використання простих методів для вирішення надскладних державних питань, використання ідеології популізму чи примітивізму для того, щоб скористатися настроями певних соціальних груп для вирішення своїх корпоративних чи вузькопартійних інтересів.


Сьогодні людина з трьома класами освіти може спрогнозувати, з чого починаються виступи прем’єр-міністра чи міністрів на засіданні в Уряді чи у Верховній Раді. Думаю, що така ж риторика характеризує й інших чиновників в системі центральної та виконавчої влади: чиновники розповідають про те, як треба активніше боротися з Путіним, з Росією. Натомість, коли справа доходить до конкретних соціально-економічних проблем, тоді такі виступи або не транслюються (засідання Уряду або наради міністрів), або взагалі слова "народ, пенсіонери, пенсії, заробітні плати, освіта, культура, охорона здоров’я, спорт…" не вживаються в лексиконі нинішніх чиновників. Вони вважають, що, апелюючи до боротьби з Путіним та російською агресією, суспільство може пробачити їм дилетантство, непрофесіоналізм в управлінській системі і вирішення власних проблем під прикриттям важливих державних справ.


Ще однією ознакою охлократії вже з елементом анархії є те, що в Україні використовуються так звані "квазібатальйони" (я переконаний, що справжні бійці батальйонів до цього не причетні), енна кількість різних версій "народних самооборон" і "правих секторів", яких місцеві олігархи активно залучають до корпоративних розборок, рейдерських захоплень тощо. Причому, найсумніше в цій історії те, що перші резонансні спроби використання людей в балаклавах для корпоративних розборок між бізнесом відбулися тоді, коли була сформована так звана "перехідна влада". І тоді вона створила перший прецедент, коли сказала, що "наші люди" діють цілком "законно і виправдано", і їх можна до відповідальності не притягати. Таким чином, цей прецедентний підхід полягає в наступному: якщо це "ваші" люди в балаклавах, або "ваш" батальйон, або "ваша" громадська інституція, яка "стояла на Майдані", то вони можуть не виконувати закон лише тому, що вони – "ваші".


Спроби навести порядок в системі так званих самостійних люстрацій чи захоплень, фактично, не дали жодного результату. І якщо ситуація так буде розгоратися і надалі, ми точно перейдемо до класичної охлократії з елементами анархії, відомої з найдавніших часів.


Я вже не кажу про банальні речі, які пов’язані з нездатністю нинішньої влади вирішити елементарні питання, наприклад, кадрових призначень. Україна продовжує бути країною "тимчасово виконуючих обов’язки", і куди не подивись – досі немає тих посадовців, які би на постійній основі працювали. Знайдіть мені тимчасово виконуючого обов’язки, який би системно працював в інтересах людей і над виконанням виконавчо-законодавчих актів?.. Натомість нинішня влада, особливо проурядова партія постійно генерує ідеї, як заборонити журналістам, політикам і, власне, громадянам критикувати чи виступати проти нинішньої влади: то пропонує закривати телеканали, радіо, Інтернет, забороняти "неправильні" мітинги тощо.


Щоб не критикувати лише центральну виконавчу та місцеву владу, варто сказати і про парламент. Якщо керівництво парламенту і коаліція не здатні вирішити "фантастично складне" питання – вчасно розпочати пленарне засідання, то про яку відповідальну, організовану системну роботу у справжньому демократичному політичному режимі, який задекларувала Україна, може йти мова?»

http://flashontimenews.com/


Теги статьи: Томенко

Дата и время 17 марта 2015 г., 22:57     Просмотры Просмотров: 2765
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Продати все: чому жадібна та брехлива влада приречена
Томенко рассказал о возможности использования «мертвых душ» на выборах
Томенко: Черговий флешмоб від імпотентів при владі і Ліга чемпіонів у Києві

Команда Порошенка-Гройсмана, як ті павуки, впилися своїми іклами в український бюджет – Томенко
Екс-нардеп: Протягом року кожен депутат отримує додатково 160-170 тисяч гривень. Кожен депутат — як Корчак!
Томенко: Порошенко особисто наполягав на призначенні Насірова на голову ДФС

Томенко: Викрито першу брехню Парубія про коаліцію
Власть мерзавцев и олигархов сделала так, что спонсором независимости террористов «ЛДНР» стал каждый украинец
Томенко требует, чтобы Парубий опубликовал "обещанный" список членов коалиции

Микола Томенко: Україна – найбідніша країна Європи з найбагатшою владою
Томенко назвал условия для досрочных выборов в Раду
Микола Томенко: Маємо найбіднішу в Європі країну з найбагатшою владою

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082198