АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 18°C
Днепр: 23°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 18°C
Львов: 19°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 19°C
Ровно: 18°C

Олександр Ройтбурд: звільнення як історична подія

Олександр Ройтбурд: звільнення як історична подія
Олександр Ройтбурд: звільнення як історична подія

От воно й сталося – вони таки повернули справу так, як бажали. Подумаймо – яке діло було облраді до Одеського художнього музею?

Якщо подивитися на рівень фінансування цього "комунального підприємства" – аж ніякого. Ніколи ще призначення та звільнення директора будь-якого музею Одеси не було предметом таких бурхливих пристрастей і громадського резонансу. Ніколи ще депутати обласної ради так наполегливо, навіть настирливо, як у випадку з Ройтбурдом, не порушували питання про звільнення одного з кращих художників України.

Переконаний, що справа тут зовсім не в музеї, а в нестандартній та яскравій особистості художника Олександра Ройтбурда. Занадто "зіркового", щоб дозволити йому сяяти на провінційному небосхилі Одеси, яку Олександр сам лагідно називав "селищем міського типу Одесочкою".

Якби йшлося про музей, то обговорювали б те, у скільки разів зросли доходи музею за "звітний період", скільки екскурсій та концертів проведено, скільки лекцій було прочитано. Згадали б про проєкт "Подаруйте раму картині", про "Клуб Маразлі" та інші меценатські проєкти. Про ремонт Серебряківського залу. Але ж не про це йдеться.

Ідеться ж про Олександра Ройтбурда, який "ганьбить Одесу", (а Одеса повинна була би пишатися таким митцем) – із усіх його картин вибирають одну-дві, які були написані для виставки "без цензури". А Ройтбурд – один із найпродуктивніших художників, яких я знаю. У свій час проти Ройтбурда були здійснені грубі фальсифікації (маю на увазі так звану "експертизу" з Одеського музею Західного та Східного мистецтва).

Чи мають якесь значення в кампанії проти Олександра його політичні погляди? Упевнений, мають. Патріотизм Ройтбурда, володіння державною мовою, підтримка президента Порошенка під час невдалої кампанії не до серця депутатам "Опозиційного блоку".

Прізвище й етнічне походження? Думаю, теж мають значення, хоча прямо виказати антисемітські погляди сьогодні якось не дуже незручно – не личить депутатові.

Думаю, що інцидент, який стався в музеї напередодні сесії облради та Дня міста був добре продуманою провокацією. І, як ми тепер бачимо, – провокація вдалася.

Сподіваюся, що це не кінець історії. У суботу о 10-й ранку відбудеться мітинг на підтримку Олександра. Рішення облради можна оскаржити в суді.

Але це рішення, ганебне для Одеси, тільки зміцнить популярність Ройтбурда. Із чим я можу його щиро привітати.

Борис ХЕРСОНСЬКИЙ для Opinion


Теги статьи: художникиОдеський художній музейОдесаРойтбурд Александр

Дата и время 05 сентября 2019 г., 13:42     Просмотры Просмотров: 1097
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.046375