АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 4°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 3°C
Сумы: 2°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Коли покарають Ярему?

Коли покарають Ярему?
Коли покарають Ярему?

19 березня в UCMC відбувся брифінг на тему «Коли покарають Ярему?». Учасники прес-брифінгу презентували детальній звіт щодо бездіяльності генпрокуратури та навели підстави притягнення колишнього генпрокурора до відповідальності. 

- Минув рік після перемоги Майдану, а Прокуратура і досі не розрахувалася за провальний 2014-й рік. ГПУ саботувала люстрацію у власних шеренгах і не змогла притягти до відповідальності поплічників Януковича. Провадження проти підозрюваних у масових убивствах на Майдані нагадують фарс. Ми втратили виведені Януковичем та його командою кошти і не змогли арештувати незаконний бізнес колишніх регіоналів, що знаходиться на території України. У деяких галузях українська прокуратура співпрацює із диктатурами, допомагаючи переслідувати політичних опонентів. Це, наприклад, політично мотивована справа Мухтара Аблязова, стосовно якого Україна разом із Казахстаном і Росією направили екстрадиційний запит, - розповіла Анастасія Чорногорська, правозахисниця Фундації «Відкритий Діалог».

Народний депутат Ігор Гузь наголосив на необхідності притягнення Віталія Яреми до відповідальності за бездіяльність на посаді генпрокурора. На думку депутата, Ярема мав усі можливості, щоб вершити справедливість, і нею не скористався. Крім того, що він не виправдав довіри і не приніс користі, він ще й завдав шкоди, адже багатьом винним уже вдалося втекти за кордон. Тому в Україні після Майдану не повинно бути прецедентів такої бездіяльності і безкарності.

Роман Маселко, адвокат Автомайдану, додав: - Якби не постійна увага активістів та системний тиск громадськості, то більшість справ, пов’язаних із Автомайданом, тихо померла би у кабінетах прокуратури. Вимогою Майдану № 1 було покарання винних, а пан Ярема, який прийшов у прокуратуру з барикад, фактично допомагав злочинцям уникати покарання. І працівник Беркуту, який вбивав активістів, і пан Ярема, який не забезпечив належного розслідування, були впевнені, що уникнуть покарання. Тому лише втілення принципу невідворотності покарання зможе змінити ситуацію в країні, і Генеральний прокурор у першу чергу повинен підпадати під його дію.

Із повним текстом звіту «"Досягнення" Віталія Яреми. Підсумки діяльності Генеральної прокуратури України: рік після Євромайдану» можна ознайомитися за посиланням:http://ua.odfoundation.eu/a/5990,dosyagnennya-vitaliya-yaremi-pidsumki-diyalnosti-generalnoyi-prokuraturi-ukrayini-rik-pislya-ievromaydanu

opad.org.ua


Теги статьи: Ярема

Дата и время 19 марта 2015 г., 22:49     Просмотры Просмотров: 5362
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065181