АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Офіційна заява ЦВК з приводу дострокового припинення повноважень

Офіційна заява ЦВК з приводу дострокового припинення повноважень
Офіційна заява ЦВК з приводу дострокового припинення повноважень

11 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, на якому було рекомендовано Верховній Раді розглянути подання Президента України про дострокове припинення повноважень складу Центральної виборчої комісії.

Про це йдеться в повідомленні  Відділу взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії.

Центральна виборча комісія, ознайомившись з вищезгаданим поданням, вважає за необхідне висловити позицію, відповідно до викладених у ньому зауважень.

1) Питання, які стосуються відмови реєстрації кандидатів

Центральна виборча комісія не має визначених законом повноважень перевіряти відомості, які надають кандидати стосовно їх місця роботи, адреси, освіти та інших персональних даних. Судова практика з цих питань є різною і жодне з судових рішень не містить посилання на упередженість Комісії.

2) Питання, які стосуються зазначення кандидатами недостовірної інформації про приналежність до певної політичної партії

Центральна виборча комісія неодноразово наголошувала на такій практиці і одночасно на тому, що у Комісії немає юридично встановлених важелів для її недопущення. Попри це, вона, в межах своїх повноважень, реагувала на усі подібні факти і щоразу надсилала відповідну інформацію до органів Національної поліції і просила кандидатів та відповідних суб’єктів виборчого процесу звертатися до суду. 

3) Питання одномандатного виборчого округу №169

Судом встановлено, що ЦВК не мала на меті створити кандидату будь-які перешкоди в реалізації пасивного виборчого права. Водночас повідомляємо, що рішення про скасування реєстрації кандидата в ОВО №169 не є безпрецедентним, так як протягом виборчого процесу було скасовано реєстрацію 154 кандидатів у депутати.

4) Питання одномандатного виборчого округу №198

В останньому рішенні суду від 9 вересня вказано, що з боку ЦВК не було жодних невиправданих зволікань щодо встановлення результатів виборів у даному окрузі.

З огляду на вказане, якщо розглядати початок процесу дострокового припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії як політичний крок чи політично вмотивоване рішення, вважаємо за необхідне закцентувати, що такі дії несуть за собою і політичну відповідальність, як Президента України, так і Верховної Ради України. Комісія готова сприйняти таке рішення. Проте всі звинувачення, які нівелюють факт проведення чесних, демократичних виборів і їх визнання народом України та міжнародною спільнотою, ЦВК сприймати відмовляється.

Додатково повідомляємо, що Центральна виборча комісія здійснила всі підготовчі дії щодо встановлення результатів волевиявлення в одномандатному виборчому окрузі №198.

Однак, у зв’язку з початком процедури припинення повноважень складу Центральної виборчої комісії та з метою уникнення ситуації, яка поставить під загрозу встановлення легітимних та законних результатів виборів, станом на 11 вересня ЦВК вимушена відтермінувати початок повторного підрахунку голосів на виконання рішення суду по справі № 9901/486/19.


Теги статьи: Верховна радаЦВКЦентризбирком

Дата и время 12 сентября 2019 г., 10:59     Просмотры Просмотров: 518
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Комитет ВР повторно рассмотрит закон о рынке земли
Рада регистрирует сразу три представления на Дубневича – генпрокурор
Кабмін запропонував виділити військовим додаткові 1,4 млрд гривень

Шифр Разумкова: як «слуги народу» знайшли ефективну заміну «диригуванню» Чечетова у ВР
Зеленський підписав указ про забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу для ФОПів
Нардепы одобрили вознаграждения для украинцев за доносы о коррупции: как это будет работать

Вакарчук порівняв себе у Раді з добровольцем на війні
На аграрному комітеті ВРУ ніде яблуку впасти через розгяд законопроекту про ринок землі, – екс-депутат
Рада одобрила закон о лишении нардепов зарплат: за что будут наказывать

Суд скасував рішення, яким Богдана виключили зі списку «БПП» у 2016 році
ЦВК призначила перші місцеві вибори у 86 ОТГ
Я не знаю этих людей: Зеленский пояснил, зачем обновил состав ЦИК

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.153825