АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -10°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Євро почало падати, чи зашкодить це Україні

Євро почало падати, чи зашкодить це Україні
Євро почало падати, чи зашкодить це Україні

Справжній переворот на світовому валютному ринку спровокували заяви голови американського ФРС Джанет Йеллен.

Про це пишуть "Вести", передає новину "Преса України".

Варто зазначити, що після слів  Джанет Йеллен про те, що сильний долар пригнічує інфляцію, а отже, гальмує зростання економіки США, курс євровалюти підскочив відразу на 2,5% - до $1,10625/євро.

За словами керівника аналітичного підрозділу групи ICU Олександра Вальчишена, основні фактори зниження курсу євро - це стійке зростання економіки США на 2-3% щорічно за останні 3 роки. І планомірне зниження безробіття в Штатах до рівня 5,5%, що характеризує восстановившуюся економіку. У той же час, зростання економіки єврозони слабкий, а безробіття в регіоні все ще залишається на рівні близько 10%.

На думку заступника директора казначейства банку "Хрещатик" Едуарда Назаренко, вирішальним фактором зниження курсу євро є щорічно збільшується відтік капіталу з єврозони.

"Перш за все, це результат політики ЄЦБ, спрямованої на стимулювання зростання економіки і зростання споживчих цін в єврозоні, оптимальний рівень інфляції для якої вважається близько 2%. 9 березня 2015 р. був запущений новий етап кількісного пом’якшення, який передбачає поступове вливання в економіку країн єврозони 1,1 трлн дол. "живих" євро", - наголосив експерт.

В свою чергу, так званий курс $1/1євро, який світовий ринок передчуває в останні тижні, може бути встановлено вже після наступного звіту ЄЦБ про обсяги нового витка емісії: мінімум останніх днів - $1,05/євро, нижче одиниці євровалюта падала лише 13 років тому, і про це всі встигли забути.

Крім того, чиновники запевняють, що не сильно від девальвації євровалюти постраждає валютний запас Нацбанку. Адже для України як був на першому місці долар, так він на ньому і залишається.

Нагадаємо, що 20 березня НБУ здійснив довгоочікуване зміцнення гривні до долара на 20 копійок. Національна валюта також зміцнилася по відношенню до євро.

"Преса України"


Теги статьи: ВалютаЕвро

Дата и время 20 марта 2015 г., 19:38     Просмотры Просмотров: 3602
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.169894