АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -2°C
Днепр: -3°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -2°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

А слона і не помітили

А слона і не помітили
А слона і не помітили

Переглядаючи програму «Наші гроші» від 9 березня мимоволі виникає думка, що неупереджені та непідкупні журналісти проекту і каналу ZIK, як кажуть, слона і не помітили.

Даремно репортери сконцентрувались суто на київській та донецькій складовій схеми, забуваючи, що усі найвеличніші та найганебніші процеси в Україні починаються зі Львова.

Ще одним фактом, який свідчить про створення програми під конкретні прізвища та  суто для підняття питання про «дорогу» всім київську землі, є те, що у ній зовсім не розглянуто фактор ринку «Столичний», який став предтечею усього великого «дєрєбану».

А дияволи, кажуть, якраз і ховається у дрібницях.

Спостережливий читач, особливо з Правобережної України, склавши докупи інформацію про Львів та великий ринок с/г продукції відразу розуміє, що йдеться про «Шувар», а, відтак, про одіозного Романа Федишина.

Для тих, хто не в курсі, або не хоче чи не вважає за потрібне розібратися у схемі під цим кутом зору – розповідаємо. Роман Федишин–відомий своїм неоднозначним минулим підприємець, один з найбагатших бізнесменів Львова.

Слід віддати належне, що у сучасних реаліях він знайшов свою нішу. Нею стали гуртові ринки сільськогосподарської продукції. Відпрацювавши схему на львівському «Шуварі», він взявся поширювати її в Україні.

І тут уважний читач знову зможе зробити потрібний висновок і відразу зрозуміє, як особа з неоднозначним минулим та неабияким хистом до великого бізнесу могла проявити себе у реаліях часів Януковича.

Так виникли «шувароподібні» ринки у Донецьку, але найбільш рафінованою та масштабною була схема у столиці, яка і отримала просту але величну назву – ринок «Столичний». Чи був сам Роман Федишин ініціатором афери? Скоріше ні, але бенефіціарієм, партнером і користоотримувачем- однозначно.

Схематично прослідкуємо процес, особливо звернувши увагу на, вже знайомі нам, прізвища.

Отож, для створення нового ринкуу КиєвіФедишинзаснував у Києві ТОВ "Аграрний маркетинговий центр", який і став фундатором «Столичного».

Заснував, здавалось на порожньому місці, у червні 2010 року,але вже в жовтні того ж року Міністерство аграрної політики на чолі з Миколою Присяжнюкомнадало йому статус оптового ринку сільгосппродукції.

Завдячуючи цьому, у 2010-2011 рр. "Столичний" отримав з бюджету майже 110 млн грн., що дозволило ринку почати роботу в середині 2011 року.

Та вже не на порожньому місці, а на 160 га на Кільцевій дорозі на, вже згаданих у програмі, землях агрокомбінату «Пуща Водиця».

У 2012 році, коли ринок розгорнув діяльність,з’явився Юрій Іванющенко. В результаті банального, але жорсткого «віджиму»,Федишин втрачає контроль над «Аграрним маркетинговим центром», оскількидо складу його власників була введена фірма GoodlightCapitalLimited, яка володіла 70% -ою часткою у вказаному ТОВ, що рівносильно 54,25% акцій самого ринку «Столичний».

Чи була це плата за участь у всеукраїнських «державотворчих» процесах часів Януковича, чи дозвіл на продовження та розширення діяльності на інших землях згаданого агрокомбінату – невідомо. Але після усіх перепитій зі зміною влади ринок продовжує працювати. Присяжнюк та Іванющенко під прицілом правоохоронних органів, а Федишиндалі при своїх ділах і не потрапляє навіть на перо правдолюбних журналістів програми Наші гроші та телеканалу ZIK, який, до речі, теж зі Львова, але то вже зовсім інша історія.

Олег Андрусенко

АНТИКОР


Теги статьи: Рынок СтоличныйЕнакиевский ЮраИванющенкоФедишин

Дата и время 21 марта 2015 г., 11:00     Просмотры Просмотров: 4701
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

На Януковича плевать: зачем на самом деле нужна пресс-конференция
Реформы в армии: кому – война и перловка, а кому – стабильный доход и форель
Швейцария может вернуть Украине заблокированные в банке миллионы Иванющенко

Суды Швейцарии отказали Иванющенко в размораживании счетов
Листи Шепелєва Януковичу: Як екс-депутат перейшов від БЮТу до ПР
Сергей Лещенко после проигранного суда продолжает распространять ложь и маниупуляции в отношении Юрия Иванющенко, - адвокаты

Иудушка Юрий Луценко. Хит-парад лжи и предательства (Ч.2)
Виталий Скоцик. Или еще один человек без биографии, но с ”Чапаем”
Почему «угольный король» Орлов оказался под прицелом

Человек Иванющенко. Дело Святослава Нечитайло
Как представители БПП из орбиты Артура Герасимова грабят угольные недра Донбасса
Корчинский назвал бандита Юру Енакиевского единственным не сепаратистом из прошлой власти и борцом с террористами на востоке

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.070948