АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

"Формула Штайнмайєра" у тонкому розумінні Юлії Тимошенко

"Формула Штайнмайєра" у тонкому розумінні Юлії Тимошенко
"Формула Штайнмайєра" у тонкому розумінні Юлії Тимошенко

Всі ЗМІ і суспільство обговорює так звану "формулу Штайнмайера". У Зеленського намагаються з чесними очима переконати українців, що це мало не проста формальність для зустрічі "нормандської четвірки".

Однак мало хто насправді розуміє, яка небезпека ховається для України під "формулою Штайнмайера", яка так необхідна Путіну, і які механізми необхідно реально застосувати, щоб провести реально чесні вибори на Донбасі.

А чи не отримати регіон, де-факто підконтрольний Росії. І саме про це говорила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко в своєму виступі в програмі "Право на владу".

По-перше, як зазначила Тимошенко, "формула Штайнмайера" є імплементацією закону про особливий статус Донбасу, за який, в нинішній редакції, взагалі не можна було голосувати в 2014 році. Оскільки в законі прописані речі, які роблять Донбас повністю непідконтрольним Україні – від власного правосуддя, правоохоронної системи і мовної політики до непідконтрольних військових формувань, званих "народною міліцією".

До речі, "Батьківщина" – це єдина фракція, яка в 2014 році не голосувала за закон про особливий статус. Який був розробив і поданий президентом Порошенко, нині "великим противником" "формули Штайнмайєра".

По-друге, Тимошенко звернула увагу на важливий момент, потрібний Кремлю: "формула Штайнмайєра" вводить в дію закон про особливий статус відразу ж в день місцевих виборів на Донбасі. Спочатку на тимчасовій основі. А після визнання міжнародними спостерігачами виборів демократичними - на постійній.

Але ми ж розуміємо: варто закону про особливий статус почати діяти в день виборів, його вже ніхто потім не скасує. Тобто виходить, що, незалежно від того, визнають вибори чесними чи ні, Донбас отримає особливий статус у складі України.

По-третє, "формула Штайнмайєра2 ніяк не прив’язує місцеві вибори і вступ в дію закону про особливий статус до безпеки при проведенні цих самих виборів.

Ніде не говориться про те, що можуть спочатку повернутися переселенці. Що виведуть російських найманців. Що всі українські ЗМІ і партії отримають доступ на Донбас. У підсумку що виходить? Вибори під контролем Росії? Так результат відомий заздалегідь.

По-четверте, Тимошенко запропонувала замінити "формулу Штайнмайєра" на "формулу України". А саме – спочатку видалення найманців, повернення Україні контролю за кордоном, безпеку для сотень тисяч переселенців, щоб вони могли взяти участь у виборах саме за українським законодавством. І потім – вже самі місцеві вибори. І тільки після визнання їх демократичними вступає в дію закон про особливий статус.

Крім того, Тимошенко вимагає переглянути сам закон про особливий статус, де треба прибрати ряд абсолютно незаконних норм. Зокрема – про "народну міліцію", в якій сховаються десятки тисяч озброєних бойовиків.

Таким чином, Тимошенко – це єдиний політик, яка дала суспільству об’єктивну оцінку всіх ризиків від "формули Штайнмайєра" і запропонувала альтернативу. Тепер подивимося, яку лінію поведінки вибере президент Зеленський, який публічно пообіцяв не переходити "червоні лінії" в питанні Донбасу...

Дмитро КОРНЕЙЧУК


Теги статьи: Корнейчук Дмитрийвибори на ДонбасіДонбасформула ШтайнмайераПодписание формулы ШтайнмайераТимошенко Юлия

Дата и время 04 октября 2019 г., 20:37     Просмотры Просмотров: 1133
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Тимошенко: «Надо менять всю систему вместе с бездарной властью, обманувшей людей»
«Радіо Свобода» покаже документальний фільм про життя окупованого Донецька
Выбор Запада: поддержать Украину или поладить с Россией – Financial Times

Якою є позиція Президента Зеленського по цих "червоних лініях"
Кравчук жестко обратился к Порошенко, Вакарчуку и Тимошенко
Зеленский, Тимошенко и Вакарчук сойдутся у Шустера

Зеленскому напомнили, как Порошенко и Тимошенко «ручкались» с Путиным
Путин и Зеленский разыгрывают в Украине очередное шапито — политолог
Портрет «патриота», или Как Луценко оказался таким мерзавцем?

Тимошенко и Вакарчук зря присоединились к Порошенко — Гайдай
«Это фашизм!» Тимошенко озвучила резкое обвинение в адрес власти
Порошенко, Вакарчук и Тимошенко дали инструкцию Зеленскому, что нельзя делать на встрече с Путиным

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Надо ли сажать в СИЗО экс-нардепа Олега Ляшко?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.41188