АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 14°C
Днепр: 15°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 12°C
Львов: 9°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 8°C
Ровно: 9°C

Призначення Пацкана приведе до політичної війни на Закарпатті, – політолог

Призначення Пацкана приведе до політичної війни на Закарпатті, – політолог
Призначення Пацкана приведе до політичної війни на Закарпатті, – політолог

На тижні, що минає, головною темою для розмов у політичних кругах області, без сумнівів, була заява парламентаря Валерія Пацкана про його призначення на посаду голови Закарпатської ОДА.

Не забарилася і відповідь на цей закид з боку діючого губернатора Василя Губаля.

Відповідно, у регіоні взялися активно підводити підсумки діяльності одного хустського політика у кріслі голови області і робити прогнози щодо можливих кроків іншого хустського політика у тому ж статусі.

Голос Карпат звернувся із проханням прокоментувати це питання до ряду експертів області. І ось що вони думають з цього приводу.

Молодий ужгородський політолог, викладач кафедри політології УжНУМихайло Шелемба одним із основних завдань, котрі ставились перед діючим губернатором називає проведення вже минулих парламентських виборів. На думку експерта, Василь Губаль із цим завданням впорався.

«Вибори він провів цілком так, як від нього чекали. Тому що партія президента отримала в Закарпатті другий результат по країні після Вінницької області. Я думаю, це було цілком вигідно на той момент президенту. Для нього Губаль виконав своє функціональне завдання. І ті голови районів, які були призначені за кілька днів до виборів, так само виконали своє завдання. Як результат, вибори пройшли без гучних скандалів. Згадати хоча б 68 округ, якому прогнозували різні скандали, однак і тут вибори пройшли доволі спокійно», - зауважує Шелемба.

Наступним викликом для Губаля, на думку політолога, стало переформатування обласної ради після відходу звідти Івана Балоги та налагодження стосунків із новим головою Володимиром Чубірком.

«Важлива також відсутність скандалів із обласною радою. Після того, як пішов Іван Балога. Хоча жодних суттєвих рішень у раді за цей період так і не прийняли, оскільки і сесій було небагато, і сам час такий. З моменту його призначення до виборів все зводилось тільки до питання виборів. Далі треба було зробити переформатування обласної ради – змінити голову. І всі чекали на це призначення. Практично місяць це літало в повітрі. Губаль і Чубірко мали налагодити свою співпрацю. Далі новорічні свята і наступний місяць зводився практично до одного питання – 128-ої бригади. Окрім того, губернатор своїми заявами досить ефективно проводив мобілізацію. І зараз до неї хоча б прикута трохи більша увага, ніж минулого року», - вважає Михайло Шелемба.

До помітних кроків у діяльності Губаля Шелемба відносить і переформатування обласної адміністрації та кадрову політику губернатора

«Він провів вибори і активно займався переформатуванням обласної адміністрації. Там після виборів потрібно було провести переформатування у багатьох структурах. Практично всі кадри, які були при минулому президентові він звільнив. Чи позитивно це чи негативно, покаже час».

При цьому Шелемба відзначає, що як політик Губаль суттєво виріс за період свого призначення із невідомого в області політика до більш-менш публічної особи, про яку говорять.

Керівник Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенкооцінювати роботу губернатора не береться, оскільки не бачить самих критеріїв оцінки:

«Губаль був призначений губернатором напередодні парламентських виборів, в розпал парламентської кампанії. Президентська сила йшла із ключовим посланням – реформа місцевого самоврядування і як її складова – ліквідація адміністрацій в принципі і створення виконкомів на базі районних і обласних рад. Тобто в принципі такий інститут як президентська вертикаль мав зникнути. Тому Губаль призначався, в будь-якому разі на початку так було заявлено, як фігура, котра повинна на місці підготувати цей перехід. Але дуже швидко про цю ідею забули. Після виборів, як у нас завжди відбувається. І концентрація уваги зосередилася знову на війні. І вже Порошенко через місяць-другий після виборів почав активно говорити, що він діяльність губернаторів буде оцінювати по тому, як вони готують область до АТО і проводять мобілізацію. Тобто в принципі розмова про ключовий меседж президентства Порошенка і ключову ідею Революції Гідності забута. На сьогоднішній день про це взагалі не говорять. Тому оцінювати роль губернатора на сьогодні немає можливості, тому що немає критеріїв оцінки. Хто вони? Яка їхня функція? Вони повинні виконувати свої обов’язки так, як це було при Кучмі, Ющенкові і Януковичові? Тоді це одна система оцінки. Якщо вони повинні реалізовувати місцеве самоврядування, це друга система оцінки. На сьогоднішній день це абсолютно не визначено», - вважає Пащенко.

При цьому певним плюсом Губаля Пащенко називає відсутність скандалів за період його діяльності:

«У порівнянні із минулим губернатором він відзначається не скандальністю. Тому що Лунченко одразу відзначився цілим рядом скандалів. І це запам’яталося. На його фоні запам’ятовується те, що ці скандали зникли. Але і проривів, залучення якихось інвестицій, програм розвитку, також не було. Оскільки функції губернаторів зараз невизначені і розмиті».

До інформації про призначення на посаду голови Закарпатської ОДА Віктор Пащенко ставиться з пересторогою:

«Повідомлення про призначення Пацкана і звільнення Губаля я поки що сприймаю як якусь інформаційну гру. Якоїсь переконливої аргументації на це я не бачив. Однак якщо це справді так, то це означатиме погіршення ситуації. Тому що про Губаля не можна говорити як про самостійну фігуру. Тим не менш, він пройшов хоч якусь політичну кар’єру через обрання, він працював у органах місцевого самоврядування. Пацкан же взагалі не має жодного досвіду роботи як самостійний політик. Він навіть через жодні вибори не пройшов, тому що став депутатом по списку. Тобто Пацкан не має жодного досвіду самостійної роботи. В тому числі як бізнесмен, тому що він у корпорації не власній працював, а був найманим менеджером. Він такий самий найманий менеджер був у партії УДАР і такий самий він буде губернатор. Тому ми можемо говорити, що призначенням Пацкана на ідеї місцевого самоврядування поставлено жирний хрест в принципі. Це не є фігура, яка може реалізувати щось самостійно. Я, до речі, сумніваюся, що це призначення відбудеться. Але воно може означати, що Порошенко хоче мати тут цілковито свою фігуру, фігуру, яку можна протиставити Балогам. Тобто це буде означати виток нового політичного протистояння і більше нічого. Без якогось самостійного розвитку області. Якщо мати на меті розпочати на Закарпатті політичну війну, то тільки з цієї точки зору може бути виправдане призначення Пацкана. Можливо, Порошенко ще до цієї стадії не дійшов. Він, як на мене, губиться. І вже не той, який був при обранні. Деградує, м’яко кажучи. Але ще до тієї стадії не дійшов», - вважає Пащенко.

Не так негативно ставиться до можливого призначення Валерія Пацкана інший експерт – історик Сергій Федака. Пацкана він називає активний молодим чоловіком, котрий прийшов у політику з бізнеса і може дати новий імпульс для розвитку області.

У можливість політичних воєн в регіоні Федака також не вірить, оскільки не бачить «горючого матеріалу» у цей депресивний період.

Стосовно ж Губаля, то успіхів у його діяльності Федака не бачить:

«За ці півроку якісь успіхи неможливо, мабуть, було зробити на обласному рівні, бо загальна ситуація в державі така, що на обласному рівні навряд чи щось можна було витягти. Тому успіхи ніяких немає. Позитивно те, що немає ніяких негативів. Ніяких скандалів не сталося. Те, що від нього залежало – не допустити нічого поганого – це він зробив. Тобто нічого хорошого він не зробив, але і поганого теж нічого не сталося», - вважає Федака.

goloskarpat.info


Теги статьи: ПацканПацкан Валерий

Дата и время 22 марта 2015 г., 22:29     Просмотры Просмотров: 3374
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Чуда не случилось: Счетная Палата констатировала провал Госбюджета и миллиардные долги по субсидиям и льготам
«Сердечные дела» в Институте сердца: кто и как зарабатывает на инфарктах в Украине
Смертельный "Молот": Счетная палата проверит киевские заводы «Маяк», «Радар» и «Квант»

Мастер ударов исподтишка Валерий Пацкан: от закарпатского рейдера до главного счетовода Украины
Глава Счетной палаты Украины ответил на доказательства воровства бюджетных средств в ФФУ: «Откуда у вас мой номер?»
Экс-соратник Ющенко: в Раде появился новый нардеп

Новый глава Счетной палаты задекларировал $300 тыс. наличными
Глава Счетной палаты получил 300 тысяч долларов
Экс-министр юстиции Зварич станет нардепом

Стало известно, кто придет в Раду вместо Пацкана и Денисовой
Рада лишила мандатов двух депутатов
Кресло председателя Счетной палаты досталось нардепу от БПП

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0639729999999999