АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Що буде з доларом в найближчий тиждень: прогнози експертів

Що буде з доларом в найближчий тиждень: прогнози експертів
Що буде з доларом в найближчий тиждень: прогнози експертів

Фінансисти більше не прогнозують подорожчання долара і розраховують на звуження Нацбанком курсового коридору (минулого тижня НБУ привчив ринок до діапазону 21,5-23,50 грн ./$). Більшість опитаних експертів чекають на майбутньому тижні здешевлення валюти. Про це пишуть “Вести”, передають Патріоти України.

“Думаю, у понеділок безготівкові торги, швидше за все, відкриються в рамках 22,5-22,9 грн ./$, і будуть прагнути протягом тижня до бюджетного орієнтиру в 21,7 грн / $”, – сказав заступник голови правління банку “Фінанси та Кредит” Ігор Львов. “20 березня міжбанк відкрився котируваннями 23,25-23,40 грн / $. Сформувався тренд на зміцнення гривні, тому учасники торгів не тримали валюту і намагалися відразу фіксувати курс. До середини дня котирування знизилися до рівня 22,90-23,10 грн / $ при тому, що на торгах був відсутній НБУ. В цілому співвідношення попиту і пропозиції на торгах було збалансованим”, – розповів начальник казначейства VTB Банк (Україна) Станіслав Верхградський. До вечора п’ятниці він лише трохи підріс, через що торги в результаті закрилися не так на 23,0-23,10 грн / $, як очікувалося, а на 23,25 грн / $. Подорожчання долара на майбутньому тижні будуть стримувати ті ж фактори, що й раніше.

У першу дуже, це дефіцит гривні, який виник відразу з двох причин. З природної – через початок податкового періоду: компанії перераховують державі податки з доходів, отриманих у першому кварталі, вимиваючи кошти з банківської системи на рахунки Держказначейства. Так і завдяки зусиллям Нацбанку, який продовжує згортати грошову масу, штучно посилюючи брак гривні. Мета – змушувати банки продавати долар з валютної позиції (це лише 1% капіталу, але у великих банків з солідними капіталами це значний об’єм), а експортерів – побільше повертати виручки з-за кордону. Наприкінці минулого тижня вартість короткострокових гривневих кредитів становила 22-27%, максимальна ж досягала 35%.

Друга причина зміцнення гривні – це адміністративні заходи Нацбанку. Минулого тижня регулятор їх небагато пом’якшив, щоб, як підозрюють фінансисти, дати курсу долара трохи підрости і дозволити уряду продати частину кредитного траншу МВФ (з урядової частки в $ 2,7 млрд, частина якої призначається на погашення дефіциту бюджету). “Але якщо уряд уже продав Нацбанку долар від МВФ, то сильних коливань бути не повинно. Якщо звичайно, не буде більше ніяких нових потрясінь у країні. Курс зараз зростає виключно через об’єктивні чиннии: війна, відкладений попит та інше. А Нацбанк його стримує, оскільки не може допустити чергового витка девальвації”, – зазначив співвласник банку” Національний кредит “Андрій Оністрат.

Стримувати різкі курсові стрибки Нацбанк продовжить і далі. Адже якщо МВФ наша влада змогли переконати у виділенні фінансування Україні, то всіх інших донорів ще доведеться обходити: ЄБРР, Світовий банк, США, Німеччина, Японія та інших. Щоб отримати цього року $ 7,5 млрд., про які говорили наші чиновники. Запевняти в стабілізації фінансової ситуації доведеться ще й старих кредиторів України – власників українських єврооблігацій, з якими Мінфін вже почав переговори про реструктуризацію. Випрошуючи у них відтермінування по виплатах зовнішнього держборгу, владі доведеться доводити, що з часом ситуація у нас буде поліпшуватися. І зміцнення гривні може стати одним з аргументів. “Нацбанк не відмовиться від адміністративних заходів, і продовжить їх застосовувати для утримання курсу. Але відкладений попит нікуди не дівається. Що б його задовольнити, не вистачить тієї валюти, яку НБУ купив раніше.

З цим потрібно щось буде робити, інакше після утримання стабільної гривні протягом 2-3 місяці, вона може знову почати дешевшати”, – сказав член правління ОТП Банку Володимир Мудрий. Фінансисти вважають, що центробанк продовжить працювати за старою схемою: при нестачі долара на міжбанку, буде впускати на нього менше імпортерів, а під час загострення гривневого дефіциту і викиду на безготівковий ринок банківських і корпоративних запасів долара (щоб обзавестися гривнею) – випускати на ринок більше заявок на купівлю валюти.

При цьому, як вважають фінансисти, НБУ почне поступово звужувати валютний коридор, до якого привчили ринок за останні півтора тижні – 21,5-23,50 грн / $. Від чиновників очікують зниження верхньої планки на 0,5-1 грн., І затвердження нового діапазону: або 21,5-22,5 грн / $, або 21,5-23,0 грн / $. Таким чином, чиновники можуть зробити курсові коливання менш різкими. “Зрештою страждають клієнти – 8,5% достатньо багато.

І у багатьох клієнтів рентабельність не така висока, що б безболісно витримувати такі коливання курсу. Впевненість ринку в коридорі буде з часом знижувати амплітуду коливань”, – зазначив перший заступник голови правління Приватбанку Володимир Яценко.


Джерело: http://patrioty.org.ua/


Теги статьи: ДолларКурс доллара

Дата и время 23 марта 2015 г., 10:21     Просмотры Просмотров: 11431
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 ноября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060139