АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

«Evil empire» Антона Янчука - АРМА перевірить Президент, парламент та уряд

«Evil empire» Антона Янчука - АРМА перевірить Президент, парламент та уряд
«Evil empire» Антона Янчука - АРМА перевірить Президент, парламент та уряд

На АРМА – Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів – багато нарікань.

Тут і рейдерство, і невиконання службових обов’язків, і навіть знищення активів, що підлягають реалізації. Не дивно, що за цю «імперію зла», яку очолює Антон Янчук, нарешті взялися державні органи влади.Нещодавно розпочалася зовнішня оцінка діяльності Агентства спільно Президентом, ВРУ та КМУ.

Рейдерство на мільярди гривень

У переліку об’єктів нерухомості, які АРМА буквально «віджала» у власників по всій Україні – можна знайти сотні позицій, загальна вартість який сягає мільярдів гривень. Зокрема, це «25 будинків Войцеховського» у Києві, міжнародний аеропорт «Одеса», КВЦ «Парковий», резиденція «Межигір’я», ТЕЦ у містах Новояворівськ та Новий Розділ, що у Львівській області, Херсонський нафтоперевалочний комплекс. Також йдеться про понад 100 об’єктів нерухомості в Одесі, серед яких одеський ЦУМ, мережа готелів «Чорне море», склади на "Сьомому кілометрі", частина продовольчого ринку «Привоз», центральний стадіон «Чорноморець», офісні та житлові приміщення, магазини, паркінг тощо. Це і Салтівський хлібозавод у Харкові, офісні приміщення 31, 32 та 33 поверхів в БЦ «Гулівер», самопідйомні плавучі бурові установки «Петро Годованець» та «Україна», 505 мільйонів гривень «короля одеської контрабанди», понад 100 автосалонів, ремонтних майстерень, складів, виставкових та офісних приміщень групи компаній «АІС», Братський маслопресовий завод «НЕСТ», офіси, зерносховища, автотранспорт та корпоративні права групи компаній «Росток Холдинг», рибацький чорноморський сейнер «Норд». Це вже не кажучи про сотні елітних квартир і офісів, автомобілів, одиниць різноманітної сільськогосподарської техніки, тисячі тон вугілля, зернових культур тощо. Крім того, давайте не забувати про реалізацію за безцінь декількох гектарів землі, які належали всесвітньо відомій транснаціональній торговій компанії «АШАН».

Оцінка та аудитори

АРМА відповідно до законодавства проходить щорічно зовнішню оцінку діяльності, яку здійснює комісія із зовнішнього контролю (у складі трьох осіб, яких щороку визначають Президент, ВРУ та КМУ.

За усі роки роботи АРМА така Комісія, на жаль, жодного разу не збиралася.

Обов’язковим інструментом в роботі Комісії є щорічний зовнішній аудит діяльності АРМА, який заздалегідь проводиться виключно міжнародною або національною аудиторською компанією, яка є визнаною та має високу ділову репутацію на відповідному ринку України.

Така аудиторська компанія зобов’язана надіслати звіт про зовнішній аудит діяльності АРМА до КМУ. Також цей звіт додається до висновку, який готує Комісія.

Форма та зміст звіту про зовнішній аудит діяльності АРМА, який готуватиме аудиторська компанія, затверджені постановою КМУ від 24.10.2018 № 874. Відповідно до цієї постанови зовнішній аудит діяльності АРМА складається з аудиту фінансової звітності та операційного (управлінського) аудиту.

У вересні 2019 року за результатами проведених публічних закупівель через електронну систему Прозорро, АРМА було відібрано ПАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» компанією, яка буде проводити щорічний зовнішній аудит діяльності Агентства.

08.10.2019 головою АРМА укладено договір з ПАТ «Аудиторська фірма «Де Візу» стосовно проведення щорічний зовнішній аудит діяльності АРМА.

В першу чергу аудиторська компанія перевірятиме дані бухгалтерського обліку і показники фінансової звітності та/або консолідованої фінансової звітності АРМА, з метою висловлення незалежної думки про її відповідність в усіх суттєвих аспектах вимогам національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, міжнародних стандартів фінансової звітності або іншим вимогам.

По-друге – те, чого потребує суспільство:перевірятиме стан виконання АРМА покладених на нього функцій, зокрема, з’ясовуватиме, як Агентство здійснювало заходи з виявлення та розшуку активів, як проводило оцінку, вело облік та управління активами. Крім того, аудиторська компанія досліджуватиме дані, що характеризують діяльність АРМА, зокрема:

- кількість та облікову вартість розшуканого майна, на яке накладено арешт, повернутого з іноземних держав за звітний рік за видами активів;

- кількість та результати виконання звернень органів досудового слідства, прокуратури та суддів щодо виявлення та розшуку активів;

- надходження до Державного бюджету від розшуканого, конфіскованого за рішенням суду та проданого майна за звітний рік;

- вартість та узагальнену характеристику активів за категоріями, які виявлені, на які накладено арешт, щодо яких АРМА вживалися заходи із управління;

- доходи, отримані від управління активами, та видатки, пов’язані з управлінням такими активами.

Також компанія повинна встановити обставини, які могли негативно та/або позитивно впливати на виконання функцій АРМА та надати узагальнені висновки щодо забезпечення або незабезпечення АРМА виконання функцій, покладених на нього законом.

Звіт Аудиторської компанії очікується у першій половині листопада 2019 року. Подивимось, які висновки будуть щодо усіх рейдерських схем АРМА згаданих на початку цієї публікації.

Безвідповідальний голова і безкрилий орел

Нагадаємо, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 7 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Голова АРМА організовує та контролює роботу АРМА, несе персональну відповідальність за прозорість його діяльності та результати роботи. Тому, говорячи про АРМА, не можна не торкнутися особистості його голови Антона Янчука. Його можна назвати справжнім архітектором усіх рейдерських схем АРМА.

Щоб зрозуміти реальне ставлення діючого Голови АРМА до своєї роботи, достатньо проілюструвати всього один показовий приклад.

Півтора року тому ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 12.02.2018 у справі № 757/7520/18-к на зберігання АРМА була передана статуя орла з гірського кришталю вартістю понад 50 000 євро, яку прокуратура знайшла в ході обшуків у київській квартирі екс-міністра доходів та зборів України.

Усі ми бачили цього орла влітку 2018 року, коли АРМА віддала його на експозицію до «Парку корупції», який організовувався Антикорупційною ініціативою ЄС в Україні.

 

Нагадаємо, завданням АРМА було зберегти цього орла і забезпечити його конфіскацію, реалізацію, і щоб одержані кошти (не менше 50 000 євро) надійшли до Державного бюджету.

Понад рік про цю ювелірну річ не було нічого чутно. Як ось стало відомо, що АРМА знищило орла.

Схоже, що  від управління цим арештованим активом до Державного бюджету вже нічого не надійде.

Як же таке могло статися? Наші джерела у АРМА повідомили, що весь цей час орел стояв у особистій кімнаті для відпочинку Антона Янчука. Влітку цього року Голова АРМА святкував свій день народження, і сп’янілі гості вирішили зіграти у дитячу дворову гру «Слон».

За правилами цієї розваги одна команда чоловіків стають один за одним, засовують голову під руку гравця попереду. Так утворюється нерівний, але щільний стрій, який і називають «Слон».

Далі друга команда чоловіків (такої самої кількості), з розбігу застрибує по черзі на спину гравцям першої команди. Мета: стрибнути якомога далі, втриматися на спинах суперників. Завдання полягає в тому, щоб стрибнути настільки жорстко і болісно для того, хто знизу, щоб «Слон» розвалився. Якщо «Слон» встояв, то гра продовжується. Саме під час розвалювання «Слона» і розбився той самий орел. І це лише один доведений факт «ефективного» управління АРМА. Тому з нетерпінням чекаємо від Аудиторської компанії розкриття усіх подібних фактів.

Олег Бойко


Теги статьи: ПАТ «Аудиторська фірма «Де Візу»АудитКМУВРУДержбюджетЯнчук АнтонАРМА

Дата и время 21 октября 2019 г., 18:13     Просмотры Просмотров: 1664
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Антон Янчук: рейдер чи митець?
Руководство Чернобыльской АЭС искусственно «раздуло» штат персонала
В Нацагентстве АРМА пропали документы по управлению арестованным имуществом

СБУ передала Госбюро расследований результаты внутреннего аудита службы
Таинственно сгорели: в Киевской обладминистрации не могут найти документы на 2 млрд грн
Мы не боимся, что прокуроры откажутся идти на аттестацию, - Руслан Рябошапка

Янукович возвращает себе Межигорье с помощью Фукса. А также Минюст и АРМА
Абрамовичус заключил договор об аудите "Укроборонпрома" с Baker Tilly Ukraine
Суд арештував мільйони тонн піску, бо «СЕТАМ» і АРМА продали його увосьмеро дешевше

"Где миллиарды?" У Зеленского проверят западную помощь Украине за пять лет
Зоряна Скалецкая отреагировала на ситуацию в Минздраве, которая происходит во время ее визита в США
Минздрав проведет аудит в “Охматдете”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.149497