АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 20°C
Львов: 17°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 18°C
Ровно: 19°C

Якубін: Коломойський хоче стати громадським патріотичним трендом

Якубін: Коломойський хоче стати громадським патріотичним трендом
Якубін: Коломойський хоче стати громадським патріотичним трендом

В ефірі радіостанції Голос Столиці політичний експерт Андрій Якубін заявив, що у Ігора Коломойського є план, пов’язаний з його бажанням перейти від залаштункових баталій до публічної політики.

На думку експерта, колишній голова Дніпропетровської ОДА активно працюватиме на репутацію публічного політика і патріота, щоб в подальшому вийти на місцеві, парламентські і навіть президентські вибори.

Президент Петро Порошенко заявив, що Ігор Коломойський, який залишив посаду губернатора Дніпропетровської області, займатиметься громадською та господарською діяльністю.

Радіостанція Голос Столиці обговорила ситуацію, що розвивається навколо вже колишнього голови Дніпропетровської ОДА, з політичним експертом Андрієм Якубіним.

Коломойського звільнили, але залишили в політиці?

– Я думаю, що Коломойський сам себе звільнив. Якби він не хотів, він би не покинув пост керівника Дніпропетровської області. Виникає питання: чого він хоче цим досягти? Очевидно, у нього вже є якийсь план, який багато в чому пов’язаний з його готовністю перейти від залаштункової боротьби у політичну площину, в публічну політику. Коломойський зрозумів, що інтриги в однй лише адміністративній сфері для досягнення певних цілей не дуже добре працюють, що йому потрібен ще й публічний бекграунд, як політика або представника групи політиків. Коломойський в цьому контексті програє саме тому, що у нього немає власної політичної сили, яка могла б говорити від його імені.

А як же дніпропетровська команда, про яку зараз всі говорять?

– Команда – це не партія. У Коломойського є шанс створити собі таку політичну надбудову. Швидше за все, ця надбудова носитиме патріотичний характер. Коломойський в цьому плані порушує концепцію Маркса, який казав, що капітал не має національності, капітал вистрибнув з національних мундирів. Ось Коломойський намагається вдягти цей мундир, щоб публічно представляти себе, як певний патріотичний тренд.

Коломойський вважає, що в Україні завершилася епоха олігархів – це він сказав в інтерв’ю Financial Times. І запевнив, що не прив’язаний до влади, і не має жодних політичних амбіцій. Ви в це вірите?

– Я думаю,  ця заява – показник того, що епоха олігархів в Україні тільки починається. Заява Коломойського направлена тільки проти однієї людини – президента України. І несе прихований натяк, що в Україні є тільки один олігарх.

Мабуть, конфлікт все-таки серйозний.

– Звичайно. Це конфлікт між олігархами, які зараз консолідувалися навколо Порошенка, і Коломойським. До речі, останні кілька місяців Коломойський піднімав тему реприватизації і нового переділу власності. Цим він напевно налаштував проти себе чимало інших олігархів.

Що важливіше для Коломойського – патріотизм чи влада?

– Я думаю, для Коломойського важливіші його власні інтереси. Але він прагматична людина і використовує патріотичний бекграунд з метою посилення впливу, поки він приносить йому користь.

Де саме Коломойський спробує взяти реванш?

– Я думаю, він намагатиметься знайти слабкі місця влади, які, до речі, у неї є. Битиме по найслабших точках. Одна з таких точок, наприклад, відсутність нормальної кадрової політики у президента, пов’язана з призначенням і в регіонах, і в центральних органах влади. Кадровий голод, іншими словами. По-друге, це очевидні провали боротьби з корупцією. Враховуючи, що у Коломойського є величезний медіа-ресурс, він битиме по цих точках і чекатиме, поки лід трісне.

А для самого регіону які є ризики?

– Навряд чи Дніпропетровська область опиниться у якійсь кризі. У Коломойського там є не тільки група підтримки, але й контргрупи.

Якщо це перший етап політичної боротьби, то коли настане другий?

– Він настане тоді, коли Коломойський буде готовий вступити в бій з метою виграти. Поки що він накопичує сили. Він буде створювати собі публічне обличчя, відбудовувати себе якщо не як політика, то як громадського діяча, чия думка є важливою для всієї країни. Він буде створювати свою політичну структуру.

Чи цікаві місцеві вибори Коломойському?

– Я думаю, йому цікаві будь-які вибори. Цілком може бути, що Коломойський буде намагатися посилити власну позицію так, щоб вийти не просто на місцеві вибори, а й на парламентські. Або навіть на президентські.

В інтерв’ю іноземним ЗМІ Коломойський зазначив, що у нього конфлікту з державою немає, хоча він вважає законопроект про «Укрнафту» показовою піар-акцією.

– Я думаю, що конфлікт є, і навіть не в площині держави. Цей конфлікт пов’язаний з тим, що бізнес-структури Коломойського зорієнтовані на отримання ренти з державних підприємств. Тобто, процвітання групи «Приват» багато в чому залежить від отримання ресурсів через бюджет, через держкомпанії. І тому групи «Укртранснафта» і «Укрнафта» мають велике значення для неї. Це доступ до адміністративної ренти, до використання ресурсу, який де-юре вважається державним, а де-факто використовується групою «Приват» з метою особистого збагачення.

Що далі? Суд?

– Я думаю, буде ще якась юридична площина. Турбує той факт, що ці компанії пов’язані з паливом, а Україна готується зараз до посівної. Є побоювання, що це якось зашкодить її проведенню. Під загрозою опиниться продовольча безпека країни. Я думаю, що Коломойський цілком може розіграти цей сценарій.

Як ви оцінюєте вчорашній арешт керівників держслужби з надзвичайних ситуацій? Скільки тут театральності, і як зіграли актори?

– Актори зіграли на трійку з плюсом. А театральність стовідсоткова: зроблено це було на засіданні уряду, у присутності телекамер...

Навіщо?

– Створюється видимість, що ведеться якась боротьба з корупцією.

Перед ЄС?

– Звичайно. А друга мета – відвернути увагу від ситуації, пов’язаної з Держфінінспекцією. Минулого тижня керівник інспекції звинувачував прем’єр-міністра в причетності до певних схем. Деякі депутати пропонували зібратися, створити комісію, відсторонити прем’єра від посади на час.

І в тому числі, відвернути від падаючого рейтингу самого Яценюка.

– Звичайно. Більше того – спробувати хоч якось його підвищити.

Наскільки великою є ймовірність того, що вердикт буде виправдувальним?

– Вчора був не арешт, а затримання. Це важливий нюанс. Цілком може бути і обвинувальний вирок, але згодом затриманий зможе звільнитися достроково. Думаю, великий суспільний резонанс змусить суддів дати йому обвинувальний вирок. Але суворим він точно не буде.

Чи продовжиться хвиля політичних арештів?

– Сама по собі хвиля повинна продовжитися, адже потрібно демонструвати хоч якісь результати, якусь боротьбу з корупцією. Ми, напевно, побачимо нові справи і нові затримання. Не варто забувати, що деякі телеканали на кшталт «1+1» будуть тепер дуже критичними до влади. Так що вони допоможуть у цьому процесі.

Зараз всі говорять про переддефолтний стан країни. Причому, в цьому стані ми перебуваємо, незважаючи на отриманий в березні транш нового кредиту в 5 млрд доларів від МВФ. Експерти агентства Moody’s знизили суверенний кредитний рейтинг України з САА3 до СА з негативним прогнозом. Чого очікувати?

– Можливості стовідсоткового дефолту не висунули навіть експерти цього агентства. Якщо є ризик стовідсоткового дефолту, тоді встановлюється рейтинг С. Експерти вказують, що рейтинг погіршав, але продовжує бути стабільно-негативним. Попередній рейтинг теж був негативним. В України ще є можливість уникнути дефолту, але економічна ситуація невтішна. Справа тут навіть не в зростанні ВВП або у погіршенні рівня торгівлі. Ключова проблема, з якою ми будемо і далі стикатися, це зменшення кількості нових робочих місць і скорочення існуючих. Про це говорять дані Держкомстату. І ця проблема є більш глобальною для багатьох громадян нашої країни, ніж технічний дефолт. А меседжів від влади з приводу того, яким чином вона збирається боротися з безробіттям, досі не чути.
newsradio.com.ua


Теги статьи: КоломойськийКоломойскийЯкубин Андрей

Дата и время 27 марта 2015 г., 12:55     Просмотры Просмотров: 2431
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Коломойский в бегах: стало известно, где прячется олигарх
"Ты сам станешь ср*кой!" Поярков разразился новыми публичными угрозами Зеленскому
Чемодан без ручки: Почему «Приватбанк» продает Буковель и другие активы Коломойского

«Укрпочта» купит у Коломойского, Хомутынника и Фукса газ на 38 миллионов
ПриватБанк наймет помощников для продажи активов Коломойского
Известный художник набросился на Зеленского в прямом эфире

Коломойский активно пиарит Зеленского
Скандального топ-чиновника СБУ уличили в связях с ПриватБанком
Нардеп Барна заявил, что послал на х@й не журналиста, а Коломойского

Кримінал на чолі з Генадієм Корбаном має доступ до бюджету Дніпра: подробиці
Суд разрешил компаниям Коломойского взыскать активы РФ в Украине по решению суда Гааги
Виталий Скоцик: 8 млн долларов взятки от окружения Януковича, земельное рейдерство и умышленные банкротства - СМИ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.081016