АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -2°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -5°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

Компанії Ахметова заборгували «Вугіллю України» 900 мільйонів гривень

Компанії Ахметова заборгували «Вугіллю України» 900 мільйонів гривень
Компанії Ахметова заборгували «Вугіллю України» 900 мільйонів гривень

Найбільшими боржниками перед державним підприємством «Вугілля України» є компанії з групи «ДТЕК» Ріната Ахметова.

Про це мовиться у відповіді Міненерговугілля на запит нардепа Юрія Дерев’янка, повідомили Galnet у прес-службі партії «Воля».

У міністерстві зазначили, що з серпня 2014 року в Україні відчувається гострий дефіцит вугілля марок А і П, що обумовлено розташуванням його виробників у зоні дій незаконних збройних формувань.

Щорічне споживання вугілля марок А і П становило близько 50% (або близько 18 млн тонн) від загальної потреби вітчизняних теплових генерацій у вугільній продукції.
Вугілля газової групи (Ж, Г, ДГ), що видобувається на підконтрольних уряду територіях, виробляється у більших обсягах, ніж того потребують основні його вітчизняні споживачі – генеруючі компанії, наголосили у відомстві.

«Майже всі вітчизняні ТЕС, що споживають вугілля газової групи, крім заблокованої бойовими діями Вуглегірської ТЕС ПАТ «Центренерго», на даний час підпорядковані приватному ТОВ «ДТЕК», яке займає монопольне становище серед споживачів енергетичного вугілля газової групи та не погоджує до постачання вугільну продукцію з ресурсів державних вугледобувних підприємств у запропонованих обсягах», – мовиться у відповіді на запит.

В Міненерговугілля також зазначають, що продукція інших підприємств, які згадувалися Ю.Дерев’янком у запиті (ДП «Красноармійськвугілля», ДП «Вугільна компанія «Шахта Краснолиманська»), є неконкурентоспроможною на зовнішніх ринках через високий зміст сірки та орієнтована на внутрішній ринок.

«Окрему економічну і соціальну загрозу створює криза неплатежів за поставлене державними вугледобувними підприємствами вугілля для потреб ТЕС за договорами з ДП «Вугілля України». Найбільшим боржником на 1 лютого 2015 року є ТОВ «ДТЕК Трейдинг» – 542,6 млн грн, ТОВ «ДТЕК» – 347,9 млн грн (відтерміновано судовими рішеннями) та ПАТ «Центренерго» – 255,6 млн грн. При цьому вугледобувні підприємства вимушені накопичувати власні борги по заробітній платі, податках», – наголошує відомство.

В міністерстві також повідомили, що ініціюють питання про поновлення бюджетної програми «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» з обсягом видатків 1,34 млрд грн.

Також, зазначають у відомстві, розглядається варіант встановлення ціни на вугільну продукцію на рівні собівартості 1 тонни товарної вугільної продукції у 1600 грн. «Це дозволить шахтам збалансувати видатки і доходи та винайти кошти на технічне переоснащення», – запевняють чиновники.

Раніше Ю.Дерев’янко надіслав запит міністру енергетики та вугільної промисловостіВолодимиру Демчишину із проханням перевірити факти неефективного функціонування шахт, розташованих на сході України.

Нардеп закликав міністра перевірити, чому не забезпечується вивезення видобутого вугілля на підконтрольній Україні території, але відповідь на це питання міністерство не надало.

galnet.org


Теги статьи: Уголь УкраиныДТЭК

Дата и время 27 марта 2015 г., 18:21     Просмотры Просмотров: 2729
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 января 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053418