АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -3°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -4°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Різке подорожчання українських продуктів – спекуляція

Різке подорожчання українських продуктів – спекуляція
Різке подорожчання українських продуктів – спекуляція

Ріст цін на продукти в умовах, в яких опинилася Україна, – очікуваний. Утім, стрибок на деякі товарні позиції виявився настільки різким і великим, що, радше за все, є результатом спекуляцій і надмірного бажання постачальників і торговців добряче заробити на кризі.

Такі думки висловлювали учасники народного проекту «Вільний мікрофон» телеканалу ZIK під час знімання програми 21 березня.

Так, велика частина мешканців Західної України і Києва наголошували, що морально готувалися до того, що 2015 рік буде складним, адже у країні – війна, а попередня влада залишила казну порожньою, державу пограбованою й у величезних боргах.

«На мою думку, підвищення цін на продукти – наслідок економічної кризи, – заявив мешканець Рівного. – Маю друзів, які торгують і займаються підприємництвом. Увесь товар закупляють за підвищеними цінами, тому повинні і самі піднімати вартість».

Урешті з тим, що об’єктивних причин для подорожчання життя сьогодні вистачає, погоджувалися практично усі учасники програми, але… Як слушно зауважив чоловік у Тернополі: «Якщо є криза, то обов’язково знайдуться ті, хто захоче на ній заробити».

Передусім на думки про спекуляції людей наштовхнуло те, що «вбивчий» стрибок цін стався на товари, які користуються найбільшим попитом, – борошно, олія, крупи, цукор. Та, головне, на що звертали увагу народні оратори, те, що йдеться про продукти українського виробництва.

«Торік Волинь зібрала понад мільйон тонн хліба, то чому хліб у нас так подорожчав? – обурювався дідусь у Луцьку. – Найдешевший – 4 гривні. Ні, є й по 3 гривні, але за ним нереальні черги. Все, як у 90-х роках».

«Підвищення цін на продукти – спекуляція, ­– висловив думку багатьох і чоловік в Ужгороді. – Більшість продуктів виробляється в Україні, на підприємствах-виробниках людям зарплату не збільшили. То чому ціни так різко виросли? Спекуляція!».

На думку українців, щоб коливання цін не було хаотичним і невиправданим, влада мала б контролювати процес. Наразі ж «кожне підприємство, кожен підприємець сам встановлює ціну, яку забажає».

«Чим займається Антимонопольний комітет?» – задавали риторичне питання чимало учасників програми.

Водночас народні оратори закликають українців дещо втихомиритися і не створювати зайвого ажіотажу на ринку, адже цим тільки підігрівають апетити спекулянтів.

«Мені сьогодення нагадує кінець 80-х, коли люди накупляли оцту, а потім не знали, куди його подіти. Та само було і з олією, крупами, – нагадала жінка у Луцьку. – Мені здається, людям нарешті потрібно викинути з голови це радянське мислення. Бо ми почали ламати радянську систему, але не зробили це до кінця. «Совок» із нас ще не повністю вивітрився».

А вже завтра, 28 березня, триватимуть чергові знімання «Вільного мікрофону» ZIKу. Трибуна справжньої свободи слова працюватиме з 13:00 до 15:00 за адресами: Луцьк – Театральний майдан, Рівне – майдан Незалежності, Київ – Майдан Незалежності, Тернопіль – Театральний майдан, Івано-Франківськ – вул. Незалежності, Ужгород – площа Шандора Петефі, Львів – пр. Свободи біля пам’ятника Т. Шевченкові.

zik.ua


Теги статьи: Подорожание

Дата и время 27 марта 2015 г., 22:50     Просмотры Просмотров: 3442
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.061324