АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -4°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -6°C
Сумы: -6°C
Львов: -2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: -3°C
Ровно: -4°C

Час розрубати чорнобаївський корупційний вузол

Час розрубати чорнобаївський корупційний вузол
Час розрубати чорнобаївський корупційний вузол

Коли відчинились ворота Межигір’я та двері особняків усіляких Пшонок, народ жахнувся: йому відкрилося, що Україною керували навіть не жадюги і злодюги, а справжні потвори і збоченці. Однак вони вибудували не лише власні золоті гнізда-палаци, але й таку ж потворну, як самі, систему влади – аж до низу. Місцеві державні адміністрації, судді, правоохоронці, представники контрольно-ревізійних наглядових служб стали щупальцями одного велетенського спрута, якому нічого не коштувало удавити кожного, хто став на його шляху до збагачення чи виявляв непокору. Є чимало історій про те, як „донецький клан” на Черкащині здобував собі „поживу”, підгрібаючи не лише бюджетні кошти, але й „відтискаючи” чужий бізнес чи займаючись прямим вимаганням.

До народного депутата Леоніда Даценка звернувся колектив Чорнобаївського міжгосподарського підприємства МПМК-2 з історією про те, як здійснюють його рейдерське захоплення при повному сприянні місцевих посадовців і повній безкарності.

Протягом 5 років це будівельне підприємство не могло провести реорганізацію, адже частина його співзасновників-колгоспів розпалася, стала приватними структурами, а інші правонаступники не могли дійти згоди в цьому питанні.

І ось керманич Чорнобаївського ра-йону пан Корнієнко згодився допомогти в реорганізації. Але чомусь, зібравши керівників колишніх колгоспів як уповноважених представників господарств- учасників, не запросив належним чином працівників МПМК-2, зате позвав на збори колишніх працівників – пенсіонерів. І ось ця „компанія” ухвалила вирішальне рішення. У той же час, відповідно до статуту Чорнобаївської МПМК-2, саме трудовий колектив  працівників і є співзасновником цього підприємства, а стаття 2521 Кодексу законів „Про працю” України дає визначення, що трудовий колектив підприємства утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди). Звідси випливає, що колишні працівники не є членами трудового колективу та не можуть впливати на фінансово-господарську діяльність цього підприємства. (Окремо зазначимо, що розмір внеску господарств-учасників до статутного фонду підприємства МПМК-2 становить 0 грн., а частка держави у статутному капіталі підприємства відсутня).

Отже, таким чином, влада району пообіцяла посприяти пенсіонерам у розпаюванні майна діючого підприємства, тобто роздати по цеглині без жодного на те законного права. Ну, припустимо, що помилились представники влади, не догледіли, але на яких підставах державний реєстратор, як працівник юстиції, внесла до державного реєстру відомості за протоколом зборів учасників, на якому не було ні печатки, ні підпису керівника, не було й оригіналу статутних документів підприємства МПМК-2… Більш того. Подейкують, що протокол зборів взагалі був сфальшований, адже керівники господарств-учасників, поставивши печатки на окремому листку, роз’їхались по домівках, а так звані збори проводив перший заступник РДА Литовченко з пенсіонерами. Цікаво, що до цього часу керівництву МПМК-2 цей протокол не представлено. Висновок один: немає протоколу, немає оскарження.

Хоча керівництво підприємства зверталося і до представників РДА, і до державного реєстратора, і до голови зборів з вимогою надати цей документ, відповіді не отримали. Натомість з’явилося рішення суду, яке було доведено телефоном слідчим райвідділку міліції Біликом, про вилучення установчих документів та печатки МПМК-2 та ухвала проведення обшуку в приміщенні підприємства. Цей обшук було проведено без участі працівників МПМК-2, відразу після дзвінка, та приміщення було опечатане слідчим без права доступу працівників на робочі місця.

Тим часом в районній газеті „Світлий шлях” меткі пенсіонери дали оголошення про втрату печатки та установчих документів МПМК-2. Цю брехню газеті довелося спростовувати, опублікувавши таке оголошення: „Установчі документи, статут та печатка Чорнобаївської МПМК-2 є в наявності. Підприємство здійснює господарську діяльність, подає звітність до органів податкової та інших державних служб за підписом начальника МПМК-2, скріплену печаткою відпо-відного зразка”.

Керівництво МПМК-2, підозрюючи, що вся ця катавасія є банальною рейдерською схемою, звернулось до прокурора Чорнобаївського району пана Калініченка, поскаржившись на неправові дії зацікавлених осіб, однак належної відповіді не отримало. Тоді звернулися до Генерального прокурора України. Але це звернення Генпрокуратура спустила на облпрокуратуру, а та – знов районному прокурору. Словом, по замкнутому колу.

А тим часом пенсіонери виготовили другу печатку МПМК-2 і – якимсь чином – установчі документи, що дало їм можливість заблокувати рахунок підприємства в „Ощадбанку”.

Звернення народного депутата Леоніда Даценка щодо цієї свавільної ситуації до прокурора області Г.Дем’яненка мало цілком прогнозований результат: „Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування на даний час не вбачається”, — відписав пан прокурор. Словом все йшло за формулою: „Доки Тулуб керує-кришує, система влади рейдерує”.

Однак викохана Януковичем і місцевими Тулубами система рухнула, владні мерзотники розбігаються або забиваються в нори. Тож, у МПМК-2 з’являється шанс на справедливість і законність. Як, зрештою, і у всіх громадян нашої країни. Головне – не відступати, добиватися правди і не спускати ні великим, ні маленьким потворам при владі. Попереду – велике очищення.

Віктор Стежко


Теги статьи: ЧеркассыДаценко

Дата и время 06 марта 2014 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2836
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Подавлять в зародыше: Медведев призвал проучить "Национальные дружины" грубой силой
Водитель на донецких номерах занял два паркоместа для людей с ограниченными возможностями
В горсовете Черкасс “национальные дружины” приступили к "работе"

В Черкассах рецидивисту «накинули» четыре года за подкуп следователя
"Не хотели слушать улицу - улица пришла сюда": в Черкассах помогать депутатам пришли "люди в черном"
В Черкассах самораспустились депутаты

Город превратился в свалку: в Черкассах произошел мусорный коллапс. Фотофакт
Жители Черкасс из-за паники за день скупили всю воду в супермаркетах
Масштабное ЧП в Черкассах, воды осталось на час, уроки отменяют: грозит катастрофа

Зверское убийство таксистки под Черкассами: появились новые подробности
"Был пьян и зарезал ножом": задержан убийца таксистки под Черкассами
Не хороните раньше времени: неожиданные подробности в деле исчезновения таксистки в Черкассах

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0524