АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 2°C
Днепр: 3°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Свирид Опанасович: Путін готов защищать вверенную єму тайгу всємі імеющіміся средствамі

Свирид Опанасович: Путін готов защищать вверенную єму тайгу всємі імеющіміся средствамі
Свирид Опанасович: Путін готов защищать вверенную єму тайгу всємі імеющіміся средствамі

Украинский дедушка Свирид Опанасович– вымышленный персонаж, стоящий "на стражі мірового порядку". Сельский аналитик Дед Свирид делает обзоры новостей на колоритном суржике, с присущим самородку народным юмором. Даже выступая с критикой, дедушка дает практические советы и внушает уверенность в победе. Что помогает его поклонникам, как говорит сам аналитик, сохранять "бадьорий бойовий дух".

На блог эксперта из народа в Facebook подписаны около 50 тысяч человек. Создатель образа желает сохранить инкогнито. Нам известно только то, что Деда придумал киевлянин, не имеющий отношения к политике и журналистике.

"Обозреватель" поговорил со Свиридом Опанасовичем на волнующие темы. Беседа выдалась очень интересной.

Сколько еще продлится война? Запасаемся терпением на годы?                                                                                                                                                           

- Главний ініціатор і спонсор війни Путін. І нада понімать, шо

Путін веде війну не з Україною, а за Україну, яку іскреннє щитає частью Росії
 

Росії в широком смислє, а нє в поніманії її жалкого огризка в граніцах РФ. Полємізіровать і шото доказувать Путіну совершенно бессмислєнно, так як вишеізложенний взгляд на історичні предєли Росії являються для нього предметом віри, а віра не дискутірується.

Путін всьо врем’я намагався об’яснить свої взгляди і западним лідєрам, но западні лідєри іскреннє його не понімали. Бо для западних лідєров Росія і РФ понятія тождєственні. Путін терпляче намагався доказать, шо єсть іще русскій мір, але Меркель, наслухавшись від Владіміра Владіміровича цієї пурги, чуть не получила воспалєніє мозгов і даже созналася, шо Путін живе в іншому світі. Путін же ето нєпоніманіє воспринімає як коварноє лукавство Запада і попитку водить його за нос. Бо Запад намерен оттяпать від його тайги лакомиє кусочки. Терпіть агресію Запада Путін не собирається і готов защищать вверненную єму тайгу всємі імеющіміся средствамі. Средств осталось нємного і всі вони фактично зводяться до воєнного шантажа. Включая ядєрний.

Отсюда логічно предположить, шо війна триватиме поки Путін не прекратить її спонсірувать. А війну він прекратить спонсірувать в одному з трьох случаїв: а) доб’ється своїх цілей; б) в нього закінчаться ресурси для спонсорства; в) отойдьот в мір іной або втратить владу. Поскільки поставлених цілей Путіну ніколи не добитися, а ресурсів для в’ялотєкущої гібридної війни у нього пока хватає, то опції "а" і "б" ми відкидаємо, як маловероятні причини прекращенія войни. Остається опція "в" – фізічеська утрата Путіним В.В. вліянія на сітуацію. А це случиться або в результаті його смерті, або з його усуненням від власті, шо тоже рівнозначно його смерті. Тому хоч-не-хоч доведеться, за порадою Пушкіна (в перекладі Рильського) "Зітхать і думку берегти: Коли ж візьмуть тебе чорти!" ("Вздыхать и думать про себя: Когда же черт возьмет тебя!").

Ну але звичайно наша задача не зітхать згорнувши руки. Тактична задача для України - вистояти.

А стратегічна - воспользуваться війною для проведення потрібних Україні реформ. 

Реформи треба проводити іменно під час війни, бо після перемоги всі обично розслабляються
 

Часу, кстаті, на реформи не так багато – годіка полтора-два. Це буде трудне врем’я, но дальше начнеться покращення. Возможно, даже стремітєльне.

- Дорожает газ, свет, тепло, доллар, а жизнь все так же дешево стоит – что бы вы ответили людям, по мнению которых – "все летит к ******?

-Завжди є мінімум дві опції: а) сісти і плакати, розмазуючи сльози та соплі по пухлим щічкам, б) собраться і заняться вирішенням существующих проблем. Бо

 

немає безвихідних положень, а єсть отчаявшієся люді
 

Одна дама якось іскреннє плакала і була близька до істєріки по тій причині, шо гараж у них малий, три машини в ряд не поміщаються. Її брат перегородив виїзд, вона не змогла виїхати і не попала на манік’юр. Це не шутка – людина по-справжньому страждала.

Є другий класичний приклад – ви на човні попали в шторм. Можна проклинати долю, погоду і хвилі - із-за цього плакати та ридати. А можна зціпивши зуби братися за весла і вигрібати. Мі всі люди вільні і кожен робить свій вибір – плакати чи засукати рукава.

-А почему в стране нет реформ? Кто (или что) тормозит прогрессивное развитие?

-Так діло в тому, що ніхто так до цих пір чітко і не сформулював конкретних цілей, способів їх досягнення, а также ціну, яку прийдеться заплатить за реформи. Всі занімаються словоблудієм по типу "ми за все хороше, проти всього поганого". Но

нічого не робиться і многі починають з наслаждєнієм шукати врагов

 

От ви визвали таксі, сіли і кажете водітєлю: "Вези мене в хароше місце" – "Адрес?" – "Адреса не знаю, але в хароше". Водітєль повернувся і випучив глаза. Ви до нього: "Заводь і поїхали" – "Куда?!". Отак сидячи у таксі ви препіраєтєсь із водітєлєм. Водітєль тоже не проч поїхати в хароше місце, но ні він, ні ви точного адреса не знаєте. Тому і сидите в стоящій посеред вулиці машині, проклинаючи тупого водітєля і подозреваючи його, шо він або їздити не вміє, або даже замишляє коварний план відвезти вас у погане місце. А водітєль в свою очередь про себе плюється, шо йому попався такий тупий та істеричний пасажир. Почати треба з того, щоб члєнораздєльно сформулірувать, куди йдемо і що конкретно хочемо.

Западна Германія після війни, по меткому вираженію одного ізвесного дєятєля, напоминала "груду мусора, на якій копошиться 40 мільйонів німців". Що робити не знав ніхто – ні самі німці, ні окупаційні власті. Та ось, шо вони зробили: почали проводити серії наукових економічних конференцій, на яких светіла економіки доступним язиком розказували простому народу свої бачення - як і куди має двигатися Германія. Йшли прямі радіотрансляції конференцій, а потім оті виступи друкувалися в газєтах. Люди слухали і читали виступи вчених затаїв диханіє, бо це було і важно, і інтєресно, і толково. Тоді якраз взошла звезда Людвига Ерхарда – економіста з Мюнхена, який згодом став батьком німецького економічного чуда і даже потом був канцлєром Німеччини. А шо у нас? А у нас по всім тєлєканалам безкінечні ток-шоу, на яких клоуни упражняються в іскусстве пошлого самопіару.

От 

чому б по німецькому повоєнному прикладу не взяти професорів, або економістів-практиків та управляющих компаній, та не оголосити загальнонаціональні дебати з трансляцією на всю страну?
 

Я переконаний, шо лише такі широкі дебати поможуть сформулювати адрес, куда нам нада "їхати". І люди зрозуміють, і водітєлю проще. І возможно нові зірки, які появляться на нашому політичному небосхилі, вітиснять нарешті малограмотних клоунів, які сімулірують політичний процес.

-Люди, которые собираются под куполом ВР – они способны улучшить жизнь простого народа? И как нам быть с депутатской неприкосновенностью – оставить или отменить?  

- Не способні. Тому, що появилися на політичному небосхилі не в результаті нормальної політичної селекції, а в більшості випадків случайно. Справжня політика – це серйозна професія для серйозних людей. В нас її плутають з політиканством і саме цим займаються в зданії під куполом, яке в народі давно йменується Верховним шапіто. Тут нада, кстаті, сказать спасіба всьому нашому народу, бо люта народна ненависть до політиків породила ситуацію, коли в політику йдуть не найкращі, а весьма специфічна публіка. І получилася ситуація, коли за чверть століття незалежності в Україні так і не образувався нормальний прошарок професійних політиків. Сплошні клоуни, авантюристи або малахольні. А для того, щоб образувався нормальний політичний клас потрібна система селекції політиків знизу доверху, від органів самоврядування до центральних органів влади. І потрібна зміна в общественному ставленні до політиків, щоб нормальні люди не шарахалися від політичної діяльності.

Нєпрікосновеснность... Лічно я не просто за отмену діпутатської нєприкосновенності…

Я за те, щоб статус народного діпутата був отягчающим обстоятєльством при совершенії преступлєнія!
 

Так у діпутатов буде більше ответственності.

Но на самом дєлє вопрос діпутатськой нєпрікосновенності – це другорядна річ, яку завжди витягають, щоб отвлєч вніманіє граждан від реальних проблем. Многим кажеться, шо ось відмінимо нєпрікосновенность і всьо сразу стане харашо – в політіку пойдуть чесні люди, бо всякі преступніки потєряють мотивацію для полученія дєпутатського мандату. На самом дєлє, качество дєпутатського корпусу в результаті отмени нєприкосновенності не зміниться. Рівень політичного класу підвищиться лише якщо запрацює механізм нормального політичного процесу, заработають соціальні ліфти. В результаті чого попаданіє в парламент чиїхось синів і дочок, чи водітєлєй та охранніков стане попросту невозможним ділом. А нєпрікосновенность тут совершенно ні при чом.

-Когда Украина войдет в Евросоюз?    

-А яка разниця? Вопрос має стояти не в даті формального набуття членства в ЄС, а в тому - коли Україна полностью соответствуватиме нормам і стандартам, преждє всєго по рівню життя, забезпечення свобод граждан і так далєє. Чим швидше це проізойде, тим краще. Канєшно, формальна перспектива членства в ЄС буде мощним стімулірующим фактором для внутренніх преобразованій, а ЄС пока не готов дать нам оцей стімул. Но всьо тєчот і всьо меняєтся: сьогодні не дає, завтра дасть. В 1991 году Брюссель твердо заявляв, шо Австрія – послєдня страна, яку приймають в ЄС. А через якихось тринадцять років у ЄС вступили наші сусіди і розширення досі продовжується. Но

шото мені підказує, шо коли Україна і ЄС будуть готові до формалізації отношеній, далеко не факт, шо Україна сильно хотітиме
 

передавать Брюсселю часть свого суверенітєта. І референдум проходитиме не так просто.

-Почему Путин не отпускает Савченко? Неужели мачо с ядерной дубиной может бояться одной тоненькой летчицы?

-Це доказ псіхологічної слабості Путіна. Такі люди компенсірують ущербность хамством та жестокостью в отношенії слабих. І дуже часто – до жінок. По-настоящому сильні люди великодушні. Путін велікодушієм ніколи не страдав і єдінственний случай коли він, тіпа, проявив благородство – звільнення Ходорковського. Но! Послє дєсяті лєт заключенія і в надєждє, шо мірові лідєри оценят благородство Владіміра Влалдіміровича і толпой приїдуть до нього на олімпіаду в Сочі. Но

случився Майдан, западні лідєри в Сочі не поїхали і Владімір Владімірович горько сожалєєт, шо рано випустив МБХ

 

Тому я лічно категорично проти голодування Наді Савченко і скільки міг закликав її цього не робити. Їй нада просто пережить Путіна. І, возможно, ждать осталось не так довго. Голодуванням же вона сама себе вбиває і мене це дуже тривожить.

-А не пора ли признать Путина агрессором? Наши шансы победить Россию были бы выше, если бы мы рискнули перестать торговать с Россией и порвать дипломатические отношения?

-Ага... Посол України в Росії надіває ціліндр і белі перчатки, їде до Лаврова і не кланяясь чопорно вручає йому ноту про розрив дипломатичних отношеній. Розварачується і гордо уходить, хлопнув двер’ю. Порох об’являє воєнноє положеніє, по тєлєвізору і радіо звучать бравурні мотиви: "Вставай, страна огромная". І шо дальше? Все те саме, шо січас - тільки з більшим криком та псіхозом. Воно нам нада?

-Будет ли у нас в стране хотя бы худой мир после того, как Донбасс обретет "особый статус" и территории, захваченные боевиками, отделят от Украины колючей проволокой?

- Мінский договорняк вроді предполагає реінтеграцію "отдєльних районів" в політичне і економічне пространство України. І Путін даже настаює іменно на імплантації окупованих районів в організм України, так шо про "проволоку" вроді мови в перспективі не йде. Ну, в Путіна свої ілюзії нащот того, як все має бути – тіпа 

"ДНР" і "ЛНР" стануть якорєм, які не отпустять Україну з його тайги
 

Но Путін живе в міре своїх странних фантасмагорій. А на практиці все буде совершенно не так. Хунта ж має робити все возможне для будущої реальної реінтеграції окупованих територій. Получений на Донбасі опит, кстаті, будєт весьма полєзєн для послєдующей реінтеграції Криму. І тут якраз ООН та ЄС очень воврем’я созріють до реалізації ідеї з міжнародними миротворцями. Думаю, миротворці появляться своєвременно, як тільки реалізується опція "в", про яку я казав відповідаючи на первий вопрос.

-Добудет ли Порошенко свою президентскую каденцию до конца или его снесут, как Януковича?                               

-Думаю, що реальні проблеми в Порошенка можуть начаться лише після того, як небайдужі громадяни відгуляють опцію "в". Бо пока Путін при власті, а значить іде війна, Пороху внутрі України мало шо угрожає. Мені даже іногда кажеться, шо сам Порох переоцінює опасность нового майдану, який нібито знесе власть. Здорова і активна частина суспільства зараз зосереджена на вопросах війни. От коли Путін уйдьот в лучшій із міров (в худшую єго часть), народ це собитіє відпразнує і потом сфокусірує свій погляд на Хунті. Отут строїти прогнози я не візьмусь. 

Нормальні народи часто відправляють в отставку якраз тих своїх правителів, з якими вони здобули перемогу.
 

Об етом Пороху міг би дєтально розказать наприклад Уїнстон Черчіль.

-А что думаете о западных партнерах? Президенте Обаме? Вот что пишет нам американка: "Не ждите ничего от Обамы, американцы прозревать начали – ослабил НАТО в Европе на восточных границах еще в 2010-м, разоружил Украину, предал Израиль, что дальше - можем догадаться…."арабская весна".  

- Ой, обожаю конспірологію. Значить так, Обама на самом дєлє внєбрачний син Саддама Хусейна. Саддам внєдріл малого нєзаконнорождєного Барака в США, оплатив йому образованіє і помог з політичною кар’єрою. Но не дожив, пока синок стане презідєнтом. Однако посіяне Саддамом дало плоди і синок, Барак Саддамович, презідєнтом США таки став, а січас мстить убійцам папи. С етой целью він топче шиїтів у Іраку, пособляє суннітам, які при його помощі создали ІДІЛ, та не дає вечному врагу його папи Саддама – Тєгерану – вийти із-под санкцій. Саддам ненавидів євреїв та Ізраїль, отсюда і антиізраїльська політіка його внєбрачного синочка. А ще Обама винашує плани созданія велікого арабського государства, куди войдуть всі страни планєти, а столиця буде в Багдаді.

Будь-кого – і вас, і мене, а тєм болєє любого політика легко можна запідозрити во всьом чом угодно і дуже достовірно накидати разних фактів і предположеній. І маса простодушних людей купиться.

Про западних партньорів України я думаю те, шо вони і заслуговують. Запад винуждєнно собрався в коаліцію і ця коаліція стала возможна ісключітєльно благодаря дипломатичному і політичному генію Путіна. Но коаліція ця антипутінська і, так получилося, шо проукраїнська. Проукраїнським настроям коаліції сприяв Майдан, бо Запад на Майдані побачив нормальне обличчя України, а не те, яке йому десятиліттями демонстрували Кучма, Ющенко, і Янукович. Запад поняв, що цивілізаційно Україна своя і готовий її захищати. І як може захищає. Стараючись при цьому уникнути термоядерних разборок із возомнівшім о сєбе хамом.

А Барака Обаму колись нєосмотрітєльно наградили Нобелєвською премією миру. І цей факт сильно огранічує теперішнього президента США. Бо він іскреннє хоче увійти в історію як презідєнт-миротворець. Тому крайнє нєохотно застосовує воєнні средства і лише тоді, коли це полностью нєізбежно і коли це може привести до зупинки кровопролітія, а не до нової ескалацїї.

Лічно 

дід не в захваті від Обами, но і сприймати інтелігентность за м’ягкотєлость я би не радив.Іначе Обама давно би уже зустрівся в Путіним десь на Фарерських островах і признав би кордони путінської тайги, включно із Україною
 

Но з Путіним він не встрічається і разговарює з ним через Меркель. Разговарює спокойно і хладнокровно, як і положено главврачу псіхушки говорить з буйнопомешаним.

-Что вам позволяет не впадать в уныние?    

-Так ведь причин для унинія нема. Все буде харашо.

Але є в мене і рецепт бадьорого настрою. Він простий і банальний – в здоровом тєлє здоровий дух. Дід все життя займається фізкультурою і спортом, почти кожен день треніровки. Шо і позволяє даже в солідному віці оставаться бодрячком, до чого і всіх нєустанно закликаю. Сподіваюся, шо з приходом весни все більше громадян віллється в бадьорі лави граждан, увлєкающихся активним способом життя.

Кстаті, 26 квітня в Києві традиційний півмарафон. За місяць добросовісно підготуватися до забігу на 21 км мабуть нереально, але там будуть і менші дистанції, 1, 3, 5 і 10 км. На самом дєлє київське свято бігу – дуже класна і радісна подія. Всі, кого дід соблазнив на забіг в прошлом году дружно казали "Круто!" і зараз готуються улучшить свій минулорічний результат. І кстаті, ніхто з них взимку не хворів – получилася существенна економія на носових платках, бо зима в них пройшла без соплєй. В общем, приєднуйтесь.

І не забувайте, що

по послєднім даним науки, молодость триває до тих пір, пока людина в состоянії помити собі п’ятки під краном умивальника

 

Обозреватель


Теги статьи: Свирид Опанасович

Дата и время 28 марта 2015 г., 13:04     Просмотры Просмотров: 3828
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05206