АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Маріуполь був, є і буде українським

Маріуполь був, є і буде українським
Маріуполь був, є і буде українським

Один з найбільших промислових центрів України та Донбасу внаслідок російської агресії знову переживає переродження національної свідомості.

На місці Маріуполя ще на початку XVI ст. існувала козацька фортеця Домаха, яка була паланковим містом Кальміуської паланки Запорозького війська. По багатьох річках і урочищах в окрузі теперішнього міста існували козацькі поселення і осади. Однак, на хиткому просторі прикордоння вони часто руйнувались від татарських нападів.

Як повноцінне місто Маріупіль виникає після виселення сюди греків із Криму. У 1778–1780 роках вони разом з українцями розвивають велике поселення, яке згодом переростає у великий торговий центр.

Фантастичні краєвиди околиць Маріуполя ХІХ ст. змалював геніальний український художник Архип Куїнджі в картині “Чумацький шлях у Маріуполі”, який народився і виріс тут. Сюжет картини змальовує Маріуполь таким, яким художник його бачив у дитинстві. Дія розгортається у південних степах України, які молодий Куїнджі проходив на шляху до Феодосії. Чумаками у той час називали торговців або погоничів, які вирушали на волах до Чорного та Азовського морів за рибою та сіллю і розвозили їх по ярмарках, а також займалися переправкою інших товарів.

“… Багно непролазне, дорога, мокрі воли й не менш мокрі чуби, мокрий пес, що виє при дорозі на негоду. Все це якось щемить у серці”, — писав про цю картину письменник Всеволод Гаршин (народжений у Бахмутському повіті, Катеринославської губернії).

У ХІХ ст. місто бурхливо розвивалось як промислове та торгове місто, чому сприяли побудова залізниці та морського порту. При цьому більшість населення була українським і місто формувалось під впливом української культури.

 

Маріупіль кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Попри індустріалізацію, місто залишалось українським, що видно і за надписами на вулицях.

ТАК У 1905 Р. ВИГЛЯДАВ БУДИНОК КУПЦЯ ХАРАДЖАЄВА. НАДПИСИ НА БУДИНКАХ – УКРАЇНСЬКОЮ .

З приходом більшовиків і встановленням комуністичного режиму місто стали наводнювати російськомовним населенням, однак, попри все, місто залишилось українським. В роки Визвольних змагань ХХІ ст. під час російської агресії українська громада неодноразово показувала свою згуртованість і стала на захисті міста. Навесні-влітку 2014 р., коли тут біснувались банди російських кримінальників, які намагалися проголосити “Марік” “русскім городом”, маріупільці відчули на собі руйнівний вплив “русского міра”, і навіть затуманені зомбуванням російської пропаганди протверезіли від неї.

 

У травні-червні 2014 р. жителі “Маріка” впритул наспілкувались із носіями “русского міра”: пограбування на вулицях, “віджими” машин, квартир, дівчат. Після зачистки міста від російських банд кожен міг пересвідчитись, що більшість озброєних терористів “ДНР” мав наколки уркагана.

 

 

Війна швидко розставила усе на свої місця, а коли російські терористи обстрілювали місто з “Градів”, навіть під загрозою потрапити під новий удар, жителі Маріуполя показали усім, що вони не бажають до “русского міра”.

Притомні маріупільці вже ніколи не забажають повернути до свого рідного міста російський терористичний кримінал. Тому тут зародилась і стала популярною кричалка:

“Пам’ятай, кремлівська скотина: Маріуполь – це Україна!”

Информатор


Теги статьи: Мариуполь

Дата и время 28 марта 2015 г., 14:27     Просмотры Просмотров: 3536
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Мне реально страшно. У нас в Мариуполе спокойно живет боевик "дэнээровцев" Джумаев, который убивал наших ребят", - волонтер Однорог
Керченская удавка для Кремля
В Мариуполе будут судить судью, которого задержали на взятке, - НАБУ

В Мариуполе водитель въехал в остановку: пострадали 3 человека, среди которых ребенок
Порошенко назвал человека, который приказал захватить украинские корабли в нейтральных водах
Пропагандист Путина впал в ярость из-за армады танков ВСУ в Мариуполе

’’Не Бердянск и Мариуполь!’’: В России назвали следующую цель Путина в Украине
У Маріуполі пенсіонер розклеював плакати з Януковичем у під’їздах будинків
В порт Мариуполя прибыла танковая рота, которая успокоит кого угодно, - Тахмазов

Порошенко назвал города, которые хочет захватить Путин в Украине
«Дойдем до Мариуполя»: главарь «ДНР» озвучил новые планы
Россия пытается пробить сухопутный коридор в Крым – Порошенко

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.159773