АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -14°C
Днепр: -7°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -15°C
Львов: -10°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -8°C
Ровно: -8°C

Маріуполь був, є і буде українським

Маріуполь був, є і буде українським
Маріуполь був, є і буде українським

Один з найбільших промислових центрів України та Донбасу внаслідок російської агресії знову переживає переродження національної свідомості.

На місці Маріуполя ще на початку XVI ст. існувала козацька фортеця Домаха, яка була паланковим містом Кальміуської паланки Запорозького війська. По багатьох річках і урочищах в окрузі теперішнього міста існували козацькі поселення і осади. Однак, на хиткому просторі прикордоння вони часто руйнувались від татарських нападів.

Як повноцінне місто Маріупіль виникає після виселення сюди греків із Криму. У 1778–1780 роках вони разом з українцями розвивають велике поселення, яке згодом переростає у великий торговий центр.

Фантастичні краєвиди околиць Маріуполя ХІХ ст. змалював геніальний український художник Архип Куїнджі в картині “Чумацький шлях у Маріуполі”, який народився і виріс тут. Сюжет картини змальовує Маріуполь таким, яким художник його бачив у дитинстві. Дія розгортається у південних степах України, які молодий Куїнджі проходив на шляху до Феодосії. Чумаками у той час називали торговців або погоничів, які вирушали на волах до Чорного та Азовського морів за рибою та сіллю і розвозили їх по ярмарках, а також займалися переправкою інших товарів.

“… Багно непролазне, дорога, мокрі воли й не менш мокрі чуби, мокрий пес, що виє при дорозі на негоду. Все це якось щемить у серці”, — писав про цю картину письменник Всеволод Гаршин (народжений у Бахмутському повіті, Катеринославської губернії).

У ХІХ ст. місто бурхливо розвивалось як промислове та торгове місто, чому сприяли побудова залізниці та морського порту. При цьому більшість населення була українським і місто формувалось під впливом української культури.

 

Маріупіль кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Попри індустріалізацію, місто залишалось українським, що видно і за надписами на вулицях.

ТАК У 1905 Р. ВИГЛЯДАВ БУДИНОК КУПЦЯ ХАРАДЖАЄВА. НАДПИСИ НА БУДИНКАХ – УКРАЇНСЬКОЮ .

З приходом більшовиків і встановленням комуністичного режиму місто стали наводнювати російськомовним населенням, однак, попри все, місто залишилось українським. В роки Визвольних змагань ХХІ ст. під час російської агресії українська громада неодноразово показувала свою згуртованість і стала на захисті міста. Навесні-влітку 2014 р., коли тут біснувались банди російських кримінальників, які намагалися проголосити “Марік” “русскім городом”, маріупільці відчули на собі руйнівний вплив “русского міра”, і навіть затуманені зомбуванням російської пропаганди протверезіли від неї.

 

У травні-червні 2014 р. жителі “Маріка” впритул наспілкувались із носіями “русского міра”: пограбування на вулицях, “віджими” машин, квартир, дівчат. Після зачистки міста від російських банд кожен міг пересвідчитись, що більшість озброєних терористів “ДНР” мав наколки уркагана.

 

 

Війна швидко розставила усе на свої місця, а коли російські терористи обстрілювали місто з “Градів”, навіть під загрозою потрапити під новий удар, жителі Маріуполя показали усім, що вони не бажають до “русского міра”.

Притомні маріупільці вже ніколи не забажають повернути до свого рідного міста російський терористичний кримінал. Тому тут зародилась і стала популярною кричалка:

“Пам’ятай, кремлівська скотина: Маріуполь – це Україна!”

Информатор


Теги статьи: Мариуполь

Дата и время 28 марта 2015 г., 14:27     Просмотры Просмотров: 3371
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Глеб Простаков: «Оппозиционный блок вскоре прекратит существование»
Павелко победил Суркисов в суде Лозанны
В Мариуполе все школы закрыли на карантин

Команда Суркиса не поехала в Мариуполь ради российских денег?
Нардеп: О какой "судебной реформе" в Украине мы вообще говорим?
Мариупольских музейщиков, которые передали картины оккупантам, осудили и сразу амнистировали

В Мариуполе дед заявил в полицию на внука-наркомана, но следователь пожалел парня
Казанский: Четыре года - вполне достаточный срок, чтобы провести восстановительные работы. Но что-то опять пошло не так
Полиция задержала пособников террористов, захватывавших Мариупольский горсовет и ДонОГА

В сети рассказали об инциденте с флагом Украины в Мариуполе
Семейная ссора превратилась в голливудский триллер: детей спасли чудом
Год для страны, год для армии, год для победы

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05593