АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 22°C
Днепр: 24°C
Одесса: 24°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 21°C
Львов: 19°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 20°C
Ровно: 20°C

Громадські діячі з Вінницького ТСОУ заробляють розвагами і проїдають бюджетні гроші

Громадські діячі з Вінницького ТСОУ заробляють розвагами і проїдають бюджетні гроші
Громадські діячі з Вінницького ТСОУ заробляють розвагами і проїдають бюджетні гроші

В жовтні 2014 року за вказівкою Генеральної прокуратури України в прокуратурі Києва було відкрито кримінальне провадження за фактами злочинної діяльності керівників громадської організації "Товариство сприяння обороні України" (ТСОУ). Разом з чиновниками Мінмолодьспорту, громадські діячі з ТСОУ розкрадали кошти державного бюджету. Але цікаво інше - а що таке ТСОУ? Всі ті, кому за тридцять, пам’ятають державну організацію ДОСААФ. За часів СРСР ця організація займалася роботою з допризовниками та була кузнею військово-облікових спеціалістів. ДОСААФ, звичайно, мала потужну ресурсну базу. Після здобуття Україною незалежності, все рухоме і нерухоме майно ДОСААФу мало би перейти на баланс Міністерства оборони України відповідно до Указу Президії Верховної Ради від 7 жовтня 1991 року, але стало майном... громадської організації ТСОУ, яка оголосила себе правонаступницею радянського товариства. За різними підрахунками - це близько 10 мільярдів доларів.

Народний депутат Ігор Луценко, як член контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, направив голові цієї комісії Борису Філатову лист, в якому навів факти та запропонував "звернутись до Генеральної прокуратури України та Міністерства оборони України з проханням вжити невідкладні заходи по поверненню в державну власність майна ДОСААФ та майна, переданого Міністерством оборони СРСР навчальним організаціям ДОСААФ на території України, зокрема шляхом обернення стягнення на це майно та відшкодування збитків, завданих державі службовими особами ТСОУ та закладів ТСОУ".

Місцева громадська організація "Вінницький авіаційно-спортивний клуб ТСОУ" теж нашвидкоруч оголосила себе правонаступницею місцевого ДОСААФу та відтягнула достатньо майна. Більш того, до серпня 2014 року (як завіряють у Мінмолодьспорті), ця громадська організація отримувала бюджетні кошти - "фінансову підтримку на оплату праці та нарахування". У 2009 році для Вінницького ТСОУ "нарахували" 216 тис. грн, у 2010 - 371,7 тис. грн, у 2011 - 214,1 тис. грн, у 2012 - 183 тис. грн, у 2013 - 182,9 тис. грн. Тільки до серпня 2014 року, за інформацією Заступника Міністра керівника апарату Є. Баженова, Вінницьке ТСОУ отримало 104,8 тис. грн. І це в умовах війни! Щоправда, «спортивні» чиновники зазначають, що після серпня фінансування ТСОУ припинилось.

Але цікава інша деталь. На прес-конференції у своєму рідному місті Вінниця міністр молоді і спорту Ігор Жданов на запитання журналістів стосовно фінансування ТСОУ зазначив:

«ТСОУ – це громадська організація, яка не має жодного відношення до Міністерства молоді і спорту. Вони мали певні пільги по своїх аеродромах, які вони називали спортивними спорудами. Оскільки відбулась децентралізація, то пільги податку на землю будуть встановлювати місцеві ради, а не постанова Кабміну, як було до цих пір. Я почав розбиратися з цим, але оскільки це питання відійшло до оргнаів місцевого самоврядування, то нехай вони розбираються, чи потрібно їм встановлювати пільги для якогось невеличкого аеродрому. ТСОУ працює з Міністерством оборони. Якщо Міністерство оборони вважає, що їм необхідно передавати певні замовлення на підготовку водіїв – як раніше в ДОСААФі було – то нехай роблять, це їхня парафія».

Однак, на відміну від Мінмолодьспорту, Міністерство оборони відповіло, що жодної бюджетної копійки на фінансування ТСОУ не виділялось.

При цьому громадська організація ТСОУ, в тому числі і її вінницька "філія", продовжує цинічно і безкоштовно використовувати майно, яке мало б бути державним. Нардеп Ігор Луценко пише у своєму листі до Філатова:

«На початку 2000-х років керівництву ТСОУ вдалось знайти спільну мову з керівниками усіх місцевих громадських організацій, що називались "авіаційно-спортивні клуби ТСОУ", та організувати злочинну групу з розпродажу майна колишнього ДОСААФ, внаслідок чого переважна більшість клубів колишнього ДОСААФ на території України на сьогодні взагалі припинили свою діяльність. Наразі функціонують: Центральний аероклуб, Харківський аероклуб, Чернігівський АСК, Вінницький АСК, Львівський АСК, Рівненський АСК. При цьому ті клуби, що продовжують працювати, оголосили себе "дропзонами" – тобто комерційними закладами, які отримують прибуток від проведення розважальних стрибків з парашутом. Використовуючи авіаційну та парашутну техніку, об’єкти нерухомості й аеродроми, що належали СРСР і які були протиправно відчужені в 1991-1992рр., вказані авіаційно-спортивні клуби ТСОУ займаються виключно нелегальним бізнесом з проведення розважальних парашутних стрибків і польотів на літаках, не сплачуючи при цьому податків. Цю діяльність клуби ТСОУ здійснюють з брутальним порушенням правил виконання польотів та стрибків з парашутом, що систематично призводить до загибелі людей».

Але головний заробіток ТСОУ, враховуючи те, що спортивна чи військово-патріотична робота в клубах ТСОУ взагалі не проводиться - це проведення платних розважальних заходів та розташування складських чи офісних приміщень приватних фірм.

Як повідомив Ігор Луценко, питання щодо тіньової приватизації діячами з ТСОУ майна державного ДОСААФ внесено в порядок денний наступного засідання Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Верховної Ради України, але чи припинить прокуратура незаконне збагачення "громадських діячів" з ТСОУ - невідомо. Все залежить від тих, хто переводить стрілки від себе на інші міністерства та ради. А була б їхня воля, то вже розібралися б із цими проблемами.

Антон Булгаков

vn.presspoint.in.ua

Теги статьи: Игорь ЛуценкоЛуценко ИгорьТСОУ

Дата и время 28 марта 2015 г., 18:17     Просмотры Просмотров: 4945
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Суд залишив під вартою звинувачуваного у вбивстві Юрія Вербицького
Украинский участок нефтепровода отдали Медведчуку, — нардеп
«Террор невиданных масштабов»: депутаты просят СНБО вмешаться в ситуацию с избиениями активистов в Одессе

Саакашвили в ЕС ищет имущество друзей Порошенко
Нардеп Луценко похвалил националиста Стерненко за убийство десантника
Чому чиновники НБУ із небездоганною репутацією утримуються в кріслах і керують країною

Настоятель скандальной часовни УПЦ МП возле Десятинной церкви имеет гражданство РФ и фальшивый украинский паспорт
В Интернете опубликовано письмо нардепа главе НБУ, что суд запретил Рожковой принимать участие в работе Нацбанка
Брали штурмом: в Киеве “титушки” напали на дом, где живут переселенцы

Задекларована «Батьківщина»: Готівка депутатів Тимошенко
«Просто договорняк» – кто из антикоррупционеров «прогнулся» под власть, а кто держит оборону?
Антикоррупционный комитет не смог определиться с кандидатурой аудитора НАБУ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.433277