АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Подолають корупцію в Україні не політики, а волонтери та бійці-добровольці — експерт

Подолають корупцію в Україні не політики, а волонтери та бійці-добровольці — експерт
Подолають корупцію в Україні не політики, а волонтери та бійці-добровольці — експерт

Корупцію в Україні можна подолати лише після ухвалення нової — народної — Конституції, проект якої мають розробити не можновладці, а ті, кому найбільше зараз довіряють українці — волонтери, бійці добровольчих батальйонів та представники громадських організацій.

Таку думку висловив співкоординатор громадянського руху "Україна – це Я", аналітикОлексій Жмеренецький, передає "Українська правда".

Жмеренецький зазначив, що хабарництво процвітає саме там, де не працюють державні інститути й немає взаємної довіри.

"Зважаючи на відсутність у влади мандату довіри на здійснення конституційних перетворень, перед українським суспільством як ніколи гостро стоїть потреба у легітимному механізмі здійснення фундаментальних змін самотужки", - наголосив громадський діяч.

Він нагадав, що за результатами дослідження, проведеного КМІС, переважна більшість громадян України сьогодні довіряє лише волонтерам, добровольчим батальйонам та громадським організаціям. На його думку, саме ці нові носії довіри можуть впроваджувати зміни у державі із найменшим спротивом та з найбільшою суспільною підтримкою.

"Йдеться про новий адміністративно-територіальний поділ, бюджетні відносини, нові принципи користування національними багатствами, стандарти прозорості власності та фінансів, інструменти суспільства щодо контролю та впливу на державні інститути, подолання системної нерівності людей тощо", - уточнив аналітик.

Жмеренецький вважає, що такі питання можуть бути вирішені лише шляхом зміни фундаментальних принципів системи та основоположних законів, встановлення принципово нового суспільного договору, шляхом одночасного перегляду, як Конституції, так і перекомплектації управлінського і політичного істеблішменту.

"Необхідно розробити інноваційний проект народної Конституції, що відповідає викликам сьогодення – залучити широкі верстви українського суспільства до розробки. Згодом діями із залученням великих суспільних груп потрібно відстояти розроблений проект, у тому числі "на вулиці". Символом змін можуть стати Установчі збори – як інструмент вираження безпосередньої волі народу, реалізований громадянським суспільством без державних інститутів, чиновників та старих політичних гравців, які остаточно вичерпали народну довіру", - резюмував представник руху "Україна — це Я".

gazeta.ua


Теги статьи: Коррупция

Дата и время 29 марта 2015 г., 09:13     Просмотры Просмотров: 2678
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068099