АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Знайомтесь: Ігор Орленко, майстер декларування доходів, рівень - Бог!

Знайомтесь: Ігор Орленко, майстер декларування доходів, рівень - Бог!
Знайомтесь: Ігор Орленко, майстер декларування доходів, рівень - Бог!

Недарма люди кажуть, що податківцем, вчителем та детективом треба народитись. В частині податкової майстерності цю народну істину важкою багаторічною працею переконливо доводить талановитий податківець Ігор Миколайович Орленко.

Лише простий аналіз поданих ним е-декларацій доводить, що декларування – це мистецтво, опанувати яке спроможна лише витончена і креативна натура.

В е-декларації за 2015 рік, так би мовити нульовій декларації пана Орленка, зазначені квартира 122,3 кв.м. в місті Біла Церква, будинок площею 105, 9 кв.м. в с.Дуліцькому Сквирського району Київської області, земельні ділянки 30 та  18 соток, автомобіль Lexus GX 470, ювелірні вироби та грошові кошти в сумі 20 тис. USD. Але все це – власність дружини, яка ніколи не працювала та доходу не отримувала. Сам же декларант має інші самохідні машини і механізми ПА 2 ( 1998 року), ПВТ 100 (2010), ПВТ 100 (2009). Причому доходи, які родина отримала за 2015 рік, становлять близько 230 тис. грн.

В наступній  е-декларації за 2016 рік, задекларовані доходи декларанта становлять 85,1 тис. грн, але готівкові кошти на кінець року задекларовані в сумі 30 тис. USD (приріст за рік 10 тис. USD, це приблизно 269,0 тис. грн при курсі  1 USD = 26,9 гривня).

За 2017 рік декларантом задекларовано дохід в сумі 193,6 тис.грн, а готівкові кошти становлять вже 50 тисяч USD (приріст за рік 20 тисяч USD, це приблизно 562 тис. гривень при курсі за 1 USD = 28,1 гривня).

В 2018 році дружина декларанта придбала автомобіль ВМW Х5 (2015 року), на якому, до речі, їздить сам декларант (і тут пана Орленка можна зрозуміти – не на самохідних же механізмах їздити на роботу), задекларована вартість автомобіля – 303,1 тис.грн. (за даними з інтернету вартість – від 35-50 тис USD), грошові кошти залишились на рівні минулого року – 50 тисяч USD. Дохід за 2018 рік декларує лише декларант в сумі 256,4 тис.грн.

Підсумовуючи вище викладене, навіть за умови, що родина не витрачала кошти на побут, а автомобіль ВМW Х5 (2015 року) дійсно коштує 303,1 тис.грн, дохід за чотири роки становить 766 тис. грн, а видатки – 1 мільйон 134,1 тис. грн. Відтак, дефіцит бюджету декларанта становить 368,1 тис.грн.

Слід зазначити, що вся трудова діяльність декларанта проходила в органах податкової служби, в тому числі в податковій міліції. Крім того, Орленко Ігор Миколайович, є інвалідом І групи, за що отримує пенсію, але це не заважає йому займати керівні посади в органах податкової служби.

Заслуговує на увагу також і декларація сина декларанта, Орленка Артема Ігоровича, який після отримання освіти в славнозвісному Національному університеті «Одеська юридична академія», лише з травня 2018 року почав працювати секретарем судового засідання Одеського окружного адміністративного суду. Так, за 2018 рік він придбав квартиру 98,9 кв.м. в місті Одеса вартістю нібито в 150 тис.грн. (за даними інтернету – вартість від 50 тисяч USD), та автомобіль ВМW 528 (2014 р.) за 118,3 тис.грн. (за даними з інтернету – від 18 тисяч USD), а також має готівкові кошти в сумі 165 тис.грн. та 31 тис. USD. При цьому дохід чиновника за рік становить лише 130,7 тис.гривень.

Які висновки можна зробити з усієї вищенаведеної інформації? Перш за все – про важку працю і невибагливе життя пересічного білоцерківського податківця. Невідомо де знаходячи кошти на харчування, ремонт, обслуговування дешевих авто і освіту сина, людина примудрялась цілодобово моніторити ринок уживаних автівок і нерухомості, з останніх накопичень купляючи копійчані іномарки і квартири, судячи з ціни – у жахливому, аварійному стані.

Але другий висновок, на щастя, не такий сумний для декларанта, його родини і усієї податкової служби – багаторічна сумлінна праця дозволила Ігору Миколайовичу ціною небаченої самопожертви передати накопичений досвід майстерного декларування та економного господарювання не лише колегам по роботі, але і своєму сину, що з великим завзяттям та успадкованим талантом продовжує важку справу батька.

То ж у часи зневіри та втрати моральних орієнтирів не важко знайти гідні взірці для наслідування – варто лише проаналізувати декларації чиновників.  

Олег Бойко


Теги статьи: Корупція в ДФСДФСподаткова поліціяОрленко Артемнезаконне збагаченняПодаткові схемие-декларуванняДеклараціяОрленко Игорь

Дата и время 29 ноября 2019 г., 13:23     Просмотры Просмотров: 2703
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Заместитель главы таможни ДФС Закарпатья связан с бизнесом в Словакии, его родственники - владельцы элитного имущества
Киян запевнили: всі мешканці столиці, незалежно від того, чи підписані в них декларації із сімейними лікарями, отримають меддопомогу
Суд відкрив справу через неподання Єрмаком декларації

Держава заплатить 108 тисяч компенсації ексчиновнику, якого помилково судили за декларацію
Глава ОП Єрмак витратив 3,2 млн гривень на покупку авто
Новий міністр економіки Петрашко не задекларував маєток під Києвом і квартиру дружини в Москві – «Схеми»

Кум Тимошенко и лже-профессор Денис Пудрик возвращается на таможню
Ввезення брендового одягу на 9,6 мільйонів гривень під виглядом «гуманітарки» – ДБР повідомило про підозру посадовцям Нацгвардії та митниці
“Учєніе – свєт”. Порошенко витратив сімсот тисяч на набуття освіти

Красиво жити не заборониш. Голова Держгеонадр обзавівся квартирою за чотири мільйона
Автокорупційний спрут Волині в особі заступника Волинської митниці ДФС Юрія Терещука
Вони працюють. Нардеп Приходько придбав держоблігацій на понад шість мільйонів

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.949823