АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 12°C
Днепр: 12°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 9°C
Львов: 6°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Шокін наступає: відсторонено низку прокурорів від виконання обов’язків

Шокін наступає: відсторонено низку прокурорів від виконання обов’язків
Шокін наступає: відсторонено низку прокурорів від виконання обов’язків

Темні плями у біографії відстороненого Баганця. Чи покарають фальсифікаторів "справи Гонгадзе"?


Генпрокурор Віктор Шокін відсторонив від виконання обов’язків "на час службового розслідування" свого заступника Олексія Баганця та ще трьох співробітників ГПУ (І. Щербина, А. Мороз, Ю.С. Ковтун).
«Думаю, причиною їх відсторонення є неспроможність організувати процес розслідування очевидних речей, — коментує "Дню" виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина КАЛИНЮК. — Слідче управління ГПУ займається розслідуванням справ, в яких фігурують екс-високопосадовці, та справ особливо важливих для держави. Зараз із 4-х осіб вже зняті санкції, і у ГПУ є лише два місяці, щоб врятувати санкції проти ще 3—4 осіб. Наскільки я знаю, вони не порушили кримінальні провадження навіть проти Сергія Клюєва. Баганець і Щербина працювали на важливих посадах в ГПУ ще з часів Махніцького. Це люди, які добре знають систему прокуратури та вміють організувати її роботу таким чином, щоб дати результат. І те, що результату немає, означає, що вони навмисно не хочуть його давати».

Та, можливо, є й інші вагомі причини відсторонення? 19 березня стало відомо про відкриття кримінального провадження проти сина Олексія Баганця — Віталія, який обіймав посаду керівника управління прокуратури Києва. Як повідомлялося, Баганець-молодший сприяв роботі близько сотні підпільних гральних салонів та казино. Проте, вже 24 березня за результатами люстраційної перевірки було звільнено прокурора Києва Сергія Юлдашева, який виніс підозру Віталію Баганцю. Юлдашев одразу звинуватив Олексія Баганця у спробі помститися за сина.

Проте, ці скандали — це лише дрібні «темні плями» у біографії Олексія Баганця. «Він у 2000—2001 рр. був заступником Генерального прокурора Потебенька і курував розслідування вбивства Гонгадзе, — заявив у січні 2015 р. колишній представник матері Гонгадзе, адвокат Андрій Федур. — Його роль у цьому розслідуванні інакше ніж надзвичайно деструктивною і негативною я назвати не можу... Сьогодні заступник Генерального прокурора, який у 2001 році здійснював неправомірні дії (що підтверджується рішенням суду), знову займає високу державну посаду, що дискредитує саму справу Гонгадзе. Я переконаний, що Баганець повинен бути люстрований і виведений із влади назавжди».

Потерпілий у «справі Гонгадзе» Олексій Подольський додає подробиць. «Баганець спочатку заявляв, що Гонгадзе живий, потім про випадковість вбивства журналіста — його побутовий характер, доводив, що знайдене тіло — не труп Гонгадзе, також категорично заперечував визнання потерпілими матері та дружини Георгія Гонгадзе (Печерський суд визнав ці дії незаконними), — коментує «Дню» Подольський. — Він робив усе, щоб сфальсифікувати справу щодо вбивства журналіста не допустити притягнення до відповідальності замовників злочину. А сьогодні Баганець навмисно блокує розслідування щодо шантажу Пукача та незаконних дій прокурорів і судді Мельника».

Отже, відсторонення низки прокурорів, зокрема, Олексія Баганця від виконання обов’язків має стати як мінімум предметом пильної уваги громадськості.

P.S. У коментарі «Дню» заступник начальника управління по зв’язкам із громадскістю ГПУ Сюзанна Савчук підкреслила, що згаданих співробітників Генпрокуратури відсторонили від роботи «на час службового розслідування». За її словами, причини та деталі цього розслідування стануть відомі по його завершенню.


Теги статьи: ШокинШокин Виктор

Дата и время 29 марта 2015 г., 18:18     Просмотры Просмотров: 3228
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082121