АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 7°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 6°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 5°C
Ровно: 4°C

Народжені невчасно або кого звільнять з прокуратури

Народжені невчасно або кого звільнять з прокуратури
Народжені невчасно або кого звільнять з прокуратури

В Україні планують провести реформу в системі прокуратури.

Про те, як саме будуть реформувати орган, і чи вдасться зробити прокуратуру чесною та ефективною, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповіли екс-генеральний прокурор України Святослав Піскун і голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

 

Заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе розповів у своїй колонці в журналі Forbes про те, як збираються реформувати прокуратуру. Кількість працівників планують скоротити майже вдвічі − до 9000, що передбачено держбюджетом України. Для цього потрібно провести тестування кожного співробітника за участю юристів, психологів та інших фахівців, щоб розлучитися з тими, хто себе дискредитував. На роботу будуть запрошувати і вже запрошують людей, які ніколи не працювали в системі. Юристів, адвокатів, фахівців з кадрів, бізнес-аналітиків і так далі. Від них вимагається не досвід роботи в системі прокуратури, а досвід захисту закону, прав людини та боротьби з корупцією.

Наскільки ефективною буде така кадрова ротація, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів екс-генеральний прокурор України Святослав Піскун.

Чи можна говорити про те, що нові люди, які прийдуть в прокуратуру, будуть чесними?

− По-перше, ми знаємо, що кожного другого працівника прокуратури будуть скорочувати. Тоді виходить, що якщо скорочують половину всіх працівників прокуратури, то іншу половину теж потрібно звільнити, щоб набрати нових, з тих, хто ніколи не працював у прокуратурі.

Я знаю, що сьогодні нормальні, чесні прокурори працюють по 18, по 20 годин на добу. Вони завантажені, купа справ, купа розслідувань, купа перевірок, кожен день прокурору треба йти до суду підтримувати обвинувачення, це його обов’язок. Уявіть собі, що половину співробітників скорочуємо, другу половину виганяємо, бо вони нібито не підходять для органів прокуратури. І у них не з законом проблеми, не з корупцією, а проблема в тому, що вони народилися на п’ятнадцять або двадцять років раніше, ніж пан Давид (Сакварелідзе). Ось єдина проблема цього працівника прокуратури − народжений невчасно! І після цього ми починаємо набирати людей, які не знають взагалі, що таке прокурорська діяльність, і змушуємо їх виконувати в повному обсязі подвійну роботу з прокурорської діяльності.

Питання в самому механізмі...

− Та немає там ніякого механізму. Просто Давид Сакварелідзе звільнятиме тих, хто йому не подобається, і залишатиме тих, хто йому подобається. Взагалі, на підставі якого закону збираються звільняти людей? У нас немає такого в законі про працю, в Трудовому кодексі: «звільнений у зв’язку з тим, що немає фінансування».

Але ж можуть назвати це якоюсь оптимізацією?

− Ні! Такого не буває! Причини для звільнення − це ліквідація підприємства або скорочення штату. Але в цьому випадку треба за два місяці попередити, треба надати інше вільне робоче місце, тобто це головний біль. Це будуть тисячі судових позовів. Тисячі!

Тобто реального переформатування системи не може бути в таких умовах?

− Так. І суд не має права, згідно закону, прийняти ніякого іншого рішення, як відновити цього співробітника на роботі. А відновлений працівник уже ображений, він працювати не буде, він буде просто ходити, тріпати нерви собі і підлеглим. Це колапс в органах прокуратури. У нас колапс в суді, у нас колапс в армії, давайте ще зробимо в прокуратурі колапс, у нас є один орган, де ще не повний колапс.

Як підняти рівень довіри до прокуратури?

− Дуже просто. Справами. Закінченими справами, направленими до суду, і вироками щодо злочинців. Іншого шляху повернути довіру людей до органів прокуратури немає. Справа в тому, що у прокуратури вузька спеціалізація, це вищий нагляд за законністю в країні. Тому від якості роботи країни залежить і якість роботи прокуратури.

Залишилося зовсім небагато людей, які сьогодні працюють в прокуратурі просто через те, що вони прокурори до мозку кісток. Вони 10-15 років присвятили цій роботі. Вони підуть і все, на цьому прокуратура закінчиться.

Ось як ці запобіжники створити, щоб чесні професіонали не пішли?

− Дуже просто. Треба провести переатестацію. Я з цим абсолютно згоден. Спочатку робиться атестація усього особового складу. Детектори брехні, психологи, компрометуючі матеріали, надані іншими органами, заяви громадян, незаконні судові рішення, незаконні позови − все це має лягти в основу атестаційної комісії. В результаті цього буде скорочено відсотків тридцять, які себе покажуть схильними до корупції, або займаються корупцією. Тоді залишається відсотків сімдесят, але це вже викристалізуваний, відносно чесний і нормальний склад прокуратури.

Детальніше про очищення складу прокуратури радіостанція Голос Столиці поговорила з головою правління Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним.

Яке ваше ставлення до ініціатив, оприлюднених паном Сакварелідзе?

− Якщо відверто, я втомився чути про реформи, концепції, бачення, стратегії і проекти документів. Пройшло вже дуже багато часу, має бути якийсь результат, а поки бачимо відверті провали. Останній приклад, це Служба з надзвичайних ситуацій. Треба просто робити свою роботу, а не реформувати. Є якісь слідчі дії, вони робляться елементарно, і є елементарне покривання слідчих злочинів. А критерій ефективності – це результат. Результату немає. Нам постійно подають замість результату реформи. Досить говорити про реформи, вони вже мають давати результат.

Яценюк пропонує залучати іноземних слідчих до розслідування фактів корупції в Україні. Чи прийде ефективність разом з їх появою?

− Не треба вигадувати велосипед. Всі іноземні активи санкційного списку заморожені. Єдине, що треба від наших правоохоронних органів — дати результати розслідувань в Україні. Ніхто краще українських слідчих не розбирається в українській правоохоронній системі. Не може людина приїхати із США і розбиратися в українських документах. Це неможливо. Нічого зараз не заважає нашим слідчим робити елементарну роботу. Це ще одна спроба видумати щось, щоб пояснити відсутність результату. Ми можемо залучати правоохоронні органи інших країн для пошуку або оперативних дій на їхніх територіях, бо в інший спосіб цього робити не можна, і крім того, наші слідчі не розберуться в їхній документації. Але говорити про те, що ми зараз когось запросимо, хтось сюди приїде і все розслідує... Вже грузини приїхали проводити реформи, але результатів цих реформ поки ніхто не бачить.

http://www.coruption.net


Теги статьи: Прокуратура

Дата и время 29 марта 2015 г., 20:57     Просмотры Просмотров: 4108
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Начальника Харьковского университета Воздушных сил Алимпиева арестовали с возможностью залога в 1,5 млн грн
С сегодняшнего дня органы прокуратуры утратили право начинать расследования против высокопоставленных чиновников, судей и правоохранителей
На Киевщине следователя полиции задержали за взятку в $ 2000

Фискала задержали при получении взятки в 10 тысяч
На одно место прокурора в САП претендуют более 40 человек
На Оболони предприятия китайцев уклонились от уплаты 50 млн налогов

Через неделю в Украине похоронят прокуратуру. Реформа зашла в политический тупик
Дипломатичні методи впливу на керівництво держави давно вичерпані. Лише організований тиск…, — Соболєв
Коммунальные предприятия Запорожья разворовали на 9 млн грн

Прокурор області просить Держпраці перевірити фіктивну інвалідність голови Малинської РДА
Прокуратура наполягає, що інструктор навмисно вистрілив у криворізького журналіста
Прокуратура передаст НАБУ 20 тысяч уголовных дел

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059844