АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: -1°C
Ровно: -1°C

ЯНУКОВИЧА «ГОДУВАЛИ» 141 КОМПАНІЯ. НАЙБІЛЬШІ ЗАРОБЛЯЮТЬ Й НИНІ

ЯНУКОВИЧА «ГОДУВАЛИ» 141 КОМПАНІЯ. НАЙБІЛЬШІ ЗАРОБЛЯЮТЬ Й НИНІ
ЯНУКОВИЧА «ГОДУВАЛИ» 141 КОМПАНІЯ. НАЙБІЛЬШІ ЗАРОБЛЯЮТЬ Й НИНІ

Фахівці стверджують, що фірми, які обслуговували родину екс-президента, й досі функціонують. Загалом інтереси президентської родини у пік його влади обслуговувало понад 140 компаній.

Такі дані наводять експерти Центру антикорупційних досліджень та ініціатив «Transparency International». За інформацією фахівців, частина цих фірм уже ліквідована або перебуває у стадії ліквідації. А частина – все ще працює в Україні.

Виконавчий директор «Transparency International Україна» Олексій Хмара в інтерв’ю газеті «Експрес» докладно розповів про павутину з фірм, які мають або мали зв’язок Януковичем.

СКІЛЬКИ ФІРМ, ПОВ’ЯЗАНИХ З РОДИНОЮ ЯНУКОВИЧА, ВИ ВИЯВИЛИ?

У дослідженні представлено 141 компанію, яка працювала на Януковича. Це, як зазначено, не всі центри бізнесу колишнього президента, а лише головні. Точнішої цифри на цьому етапі назвати не можемо. Тому що ми не є ні фінансовою розвідкою, ні моніторинговою організацією. Люди, які мають безпосередній доступ до банківської документації, можуть чітко сказати, кому та як здійснювалися певні транзакції. І вже за тими даними можна відтворити, так би мовити, генеалогічне дерево контактів.

Ми припускаємо, що компаній, через які заробляли люди Януковича, у 1,5 – 2 рази більше, ніж описано в нашому дослідженні. Мабуть, 200-300. Якщо говорити про головні центри бізнесу колишнього президента, то це компанія «Танталіт» (колишній власник «Межигір’я»), благодійний фонд «Відродження України», «Укркиївресурс» (учасник облаштування «Межигір’я»), «ЦентрАвіа» (власник авіатранспорту), «Веспром» (власник морського транспорту), «Дім лісника» (власник «Сухолуччя», де також була нерухомість колишнього президента), архітектурно-будівельна компанія «Технопромсервіс» (один з учасників роботи з «Межигір’ям», а також вузол розподілу кримської нерухомості Януковичів між різними юридичними особами).

- ЩО САМЕ ВКАЗУЄ НА ПРИЧЕТНІСТЬ ДО ЦИХ ПІДПРИЄМСТВ ОТОЧЕННЯ ЯНУКОВИЧА?

– У нашому розумінні, «Сім’я» Януковича — це не так його найближчі родичі, як близькі для нього особи, з якими він погоджував фінансові розрахунки. Тому до цього кола потрапляють будь-які близькі люди, через яких Янукович пропускав гроші, або які для нього акумулювали і витрачали гроші. Причому робили це не з примусу, а з відчуттям того, що діють правильно, бо так було заведено в цій команді.

Якщо ми бачили, що контакти певної фірми з Януковичем – більш-менш регулярні, що вона постійно оплачувала рахунки для його потреб, то розуміли: це близька бізнес-структура до нього або до його оточення. Ідеться про те, що всі згадані у дослідженні фірми, консорціуми, кооперативи працювали в його інтересах. Янукович, можливо, й не знав назв цих компаній, тому що вони були створені суто для технічних транзакцій. Але усі вони працювали на нього. Відповідно, ми їх зарахували до тих, які контролював Янукович або особи, котрим він довіряв чи довіряє.

- ЧАСТИНУ КОМПАНІЙ ІЗ ТИХ, ЩО ПРАЦЮВАЛИ НА ЯНУКОВИЧА, ЛІКВІДОВАНО. ХТО ЦЕ ЗРОБИВ, І ЧИ МОЖНА ПРИПИНИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ РЕШТИ, З ЯКИХ МОЖЕ МАТИ ЗИСК ОТОЧЕННЯ ЕКС-ПРЕЗИДЕНТА?

– Ліквідовують фірми, як правило, самі ж зловмисники, «розчиняючи» активи. Люди Януковича це робили і роблять для того, щоб залишалось якнайменше слідів, безпосередньо пов’язаних із ними.

Ліквідувати усі підприємства, які працювали чи працюють на Януковича, неможливо.  Тому що маємо проблему монополізації певних сфер ринку. Поясню на такому прикладі. У нас є відомий олігарх Ринат Ахметов. Він – монополіст у певних галузях. Наприклад, на енергоринку маємо компанію ДТЕК Ахметова, яка контролює більшість теплоцентралей. Ліквідувати її не можуть, оскільки це означало б розвал енергоринку України.

Те саме можна говорити про холдинг «МАКО» (бізнес, пов’язаний з роботою шахт та експортом вугілля), який належить синові Януковича. Хоч Олександр Янукович є засновником «МАКО» і контролює фактично всі акції компанії, вона й досі отримує гроші за вугілля, яке відвантажують на українські електростанції. Тому що нема кому іншому постачати вугілля. Отже, можемо говорити, що Янукович і нині заробляє гроші в Україні через свої компанії.

http://corruptua.org


Теги статьи: Янукович

Дата и время 31 марта 2015 г., 11:13     Просмотры Просмотров: 3997
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 ноября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.058865