АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -4°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -4°C
Львов: -4°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Царське село: продовження президентської "окупації"

Царське село: продовження президентської "окупації"
Царське село: продовження президентської "окупації"

2007 році Петро Порошенко, тоді ще голова Наглядової ради Нацбанку, в студії програми "Свобода слова" загадково пожартував у відповідь на виступ лідера Народно-демократичної партії Людмили Супрун. Порошенко почав розповідати, як важко побудувати будинок під Києвом, як дорого коштує земля і скільки інстанцій треба обійти, щоб його звести.

"Зірвалася програма в’їзду в новий будинок до Нового року. Наступний будинок буду будувати за проектом Люди", - цитуютьтодішній виступ Порошенка "Факти й коментарі".

Виявилося, що жарт бізнесмена був майже пророчим. Щоправда, будувати йому не довелося. Від Людмили Супрун йому дістався вже готовий будинок неподалік від скандальної ділянки в "Царському селі".

Нерухомість президента

Місяць тому журналісти програми "Схеми" розповіли про оборудку, за допомогою якої президент Петро Порошенко та перший заступник голови його фракції Ігор Кононенко отримали у власність майже гектар землі в "Царському селі" в Києві.

Політики придбали ці ділянки в зареєстрованої в Одесі фірми "Укрсел", директор якої зізнався, що був підставною особою і ніяких грошей після переоформлення не отримав. Саме підприємство через кілька місяців було ліквідоване.

Як вдалося з’ясувати INSIDER, зовсім поряд з уже відомими наділами, Порошенкові та Кононенкові належить ще один маєток на вулиці Панфіловців, 30.

 Панфіловців, 30

За даними Реєстру прав на нерухоме майно, будинок зведено не на одній, а на двох земельних ділянках (кадастрові номери: 8000000000:82:296:0006 і 8000000000:82:296:0007) загальною площею 0,18 га. Їхній власник – "Міжнародний інвестиційний банк" (МІБ).

60% акцій цієї фінустанови прямо й опосередковано належать Петру Порошенку, ще 15% Ігорю Кононенку, що підтверджується офіційною звітністю, розміщеною на сайтіНацбанку.

На багатьох мапах будинок має адресу Панфіловців, 30-а, насправді ж – просто 30. Плутанина вийшла через те, що стара будівля, яка була на ділянці до приватизації, позначалася літерою "а", а новий будинок уже ні.

Така сама історія з землею. Фактично обидві ділянки розташовані за адресою будинку і поєднані в одну. Та в реєстрі, як і на кадастровій карті, вони залишились окремими: №30 і №30-а.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У витягах з Реєстру нерухомості зазначено, що банк набув право власності на обидві ділянки за договором іпотеки. Іпотекодавцем, який позичив у МІБа 24 млн грн, виявився мешканець Запоріжжя Павло Павлович Сапко.

Єдине згадування про людину з таким ПІБ, що видає пошуковик, – це два рядки в телефонному онлайн-довіднику. Крім адреси і номера телефону, в ньому вказано, що Павло Сапко із Запоріжжя народився у 1935 році, тобто цьогоріч йому виповниться 80.

За всіма ознаками цей чоловік схожий на підставну особу. Винятком є одна деталь – місце прописки.

Зазвичай у схемах, за якими державні землі та компанії переходять у приватні руки, наймані директори та засновники прописані в Богом забутих селах і перебувають не в найкращому фінансовому стані. Сапко за документами проживає в елітному будинку Запоріжжя - на вулиці Українській, 4-а.

Цей будинок обгороджений парканом, потрапити в його двір можна лише через КПП, на якому сидить кілька охоронців. У Запоріжжі таких будинків обмаль, і пересічні громадяни в них не живуть.

Пропустити журналіста охорона відмовилася, тож продовжувати пошуки довелося в он-лайні, де Павло Павлович все ж знайшовся. Виявилося, що він зареєстрований у соцмережі "Однокласники". В особистих даних Сапко вказав двох доньок. Одна з них - лідер Народно-демократичної партії та екс-голова Держагентства з інвестицій та інновацій Людмила Супрун.

З 1990-х років Супрун активно займалася бізнесом. Тоді вона очолювала Асоціацію ділового співробітництва "Інтерагро", в якій була одним із трьох акціонерів. Пізніше була співзасновником фірм "Укрекологія" та "Запоріжпромекологія".

Крім того, вона виступала одним із першозасновників авіакомпанії "Аеростар", у якої Державне управління справами (ДУС) орендувало чартерні літаки для екс-президента Віктора Януковича. На початку 2000-х, коли Янукович був іще прем’єром, чоловік Супрун Микола був його радником.

Та свій бізнес жінка намагалася не афішувати і робила наголос на політичній і громадській діяльності. Була віце-спікером Громадського парламенту жінок України та досі залишається головою Українського фонду миру.

У 2009 році Супрун була одним із кандидатів у президенти і, згідно з законом, опублікувала декларацію про доходи. У документі зазначалось, що за рік вона заробила 107 тисяч грн, а у власності мала квартиру на 25 кв. м і земельну ділянку на 20 "соток".

Разом із тим на неї були зареєстровані два "Мерседеси" S-550, які коштують щонайменше $150 тисяч кожен.

Земельна ділянка, якою володів її батько до 2003 року, була в комунальній власності. На ній розташовувалася нежитлова будівля, яку орендувало ТОВ "Славія". Та в жовтні 2003-го Київрада прийняла рішення, яким передала землю у приватну власність Галині Олександрівні Іващенко.

Згідно з фото-базою Google Earth, одразу після цього стару будівлю знесли, а на її місці почали зводити маєток.

Жодної згадки про те, як земля перейшла від Іващенко у власність Сапко, знайти не вдалось. Проте Галина Іващенко в цій історії теж особа не випадкова. Саме вона була і залишається засновницею тієї самої "Славії", що орендувала ділянку до приватизації.

"Славія", своєю чергою, входить до корпорації "Інтерагро", в якій Іващенко замінила Супрун у складі засновників іще на початку 2000-х років. Та сама заміна власників відбулась і в компанії "Аеростар".

За даними "Ділової столиці", незважаючи на те, що офіційним власником усіх перелічених компаній є Галина Іващенко, їх справжнім бенефіціаром залишилася Людмила Супрун.

Через те, у що будинок у "Царському селі" опинився у власності банку через договір іпотеки, попередній власник міг би повернути його собі, виконавши боргові зобов’язання – 24 млн грн. Проте, згідно з ухвалою Вищого спеціалізованого суду України від 10 грудня 2014 року, Павло Сапко за 2,5 року цього так і не зробив.

Тут слід згадати історію з ділянками Порошенка й Кононенка на Радіальній, 5. ПП "Укрсел" також отримало землю через договір іпотеки, а вже потім перепродало її впливовим політикам за ціною вдесятеро меншою за ринкову.

На Панфіловців, 30 різниця не така велика, та все ж вагома.

За перерахунком на курс 2011-2013 років 24 млн грн – це приблизно $3 мільйони. В мережі є повідомлення, опубліковане в грудні 2014 року, про продаж земельної ділянки за адресою Панфіловців, 47 – це буквально за 50 метрів від маєтку, що тепер належить МІБу. Ніяких споруд на ній немає, територія виглядає дуже занедбаною. Ціна продажу – $262 тисячі за "сотку".

Помноживши $262 тисячі на 18 "соток" отримуємо $4,7 мільйона. І це лише вартість землі, будинок теж виглядає недешевим. Та підраховувати його вартість немає сенсу – очевидно, що сума іпотеки і реальна ціна різняться щонайменше вдвічі.

Після остаточного завершення судової тяганини, залежно від особливостей договору, "Міжнародний інвестиційний банк" може залишити землю й будинок на Панфіловців, 30 собі або перепродати. Та, враховуючи безпосередню близькість до маєтку Кононенка, навряд чи там поселиться "небажаний сусід".

INSIDER надсилав запит до Адміністрації президента та намагався зв’язатися з Людмилою Супрун, але на момент публікації жодного коментаря до редакції не надійшло.

Инсайдер


Теги статьи: Кононенко ИгорьПорошенко

Дата и время 31 марта 2015 г., 12:49     Просмотры Просмотров: 5311
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
14 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.132678