АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: -1°C
Чернигов: -5°C
Сумы: -6°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Правозахисники подають заяву проти екс-генпрокурора Віталія Яреми

Правозахисники подають заяву проти екс-генпрокурора Віталія Яреми
Правозахисники подають заяву проти екс-генпрокурора Віталія Яреми

Представники Фундації “Відкритий Діалог”  подають заяву про кримінальне провадження проти екс-генпрокурора Віталія Яреми. Передача заяви та пікет відбудуться у вівторок, 31 березня 2015 року, о 14 годині. Місце проведення: центральний вхід до ГПУ (вул. Різницька, буд.13/15).

Це вже друга заява на ім’я Віктора Шокіна з проханням відкрити кримінальну справу проти колишнього Генерального прокурора України Яреми В. Г. за фактом злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (“службова недбалість”). 19 лютого 2015 року представники  Фундації уже реєстрували звернення щодо службової недбалості Віталія Яреми на посту енпрокурора.

Правозахисники описали факти того, як ГПУ часів Віталія Яреми не організувала належним чином досудового розслідування відносно представників режиму Януковича. Деякі з них можуть уникнути санкцій ЄС, оскільки їм не було висунуто підозри у злочині. Правозахисники підкреслили неналежну якість міжнародного переслідування соратників Януковича та відсутність арешту їхнього майна, а також згадали про зухвале ігнорування вимог Закону України «Про люстрацію».

“Безкарність належить до ключових чинників, котрі породжують бюрократичне свавілля та корупцію в Україні. Безкарність розбещує обидві сторони – як злочинців, так і суспільство, зменшуючи довіру до держави та права. Усвідомлюючи очевидні порушення, ми маємо не лише право, а і обов’язок реагувати. Якщо причиною бездіяльності Яреми стала його некомпетентність, то це найбільш оптимістичний сценарій, котрий повинні розслідувати правоохоронні органи. Але ми стурбовані, що таке кричуще упущення ГПУ як допущення можливості Арбузову тимчасово “повернутися” в Україну, може мати серйозне корупційне підгрунтя. Те, яким чином керівництво ГПУ підійде до розгляду поданої сьогодні заяви, стане тестом, котрий покаже, наскільки ця структура змінилася після відставки Яреми.”- ЗазначивБартош Крамек, Голова Наглядової ради Фундації “Відкритий Діалог”.

“Слова Павла Жебрівського в ефірі 5-го каналу про те, що на сьогоднішній день немає жодних звернень чи заяв з приводу Віталія Яреми не відповідають дійсності”, — зазначає Анастасія Чорногорська,координатор проектів Фундації “Відкритий Діалог”. – “Начальник управління з розслідування корупційних злочинів мав би знати про те, що питання про розслідування бездіяльності Віталія Яреми на посаді Генпрокурора неодноразово підіймалися нашою організацією. Ще 19 лютого було зроблено звернення щодо кримінальної або дисциплінарної відповідальності. 24 лютого ми отримали відповідь з ГПУ про відмову внести інформацію до єдиного реєстру досудових розслідувань, зіславшись на те, що “у зверненні не наведено обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення”. 19 березня відбувся брифінг на тему “Коли покарають Ярему?”, де було представлено проект заяви про порушення Яреми та відповідний аналітичний звіт Фундації “Відкритий Діалог”.

http://www.coruption.net/


Теги статьи: Ярема

Дата и время 31 марта 2015 г., 17:15     Просмотры Просмотров: 4283
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.155147