АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 15°C
Днепр: 14°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 13°C
Львов: 0°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 6°C
Ровно: 8°C

Україна діє більш ефективно - Чубайс

Україна діє більш ефективно - Чубайс
Україна діє більш ефективно - Чубайс

Відомий російський вчений і соціолог Ігор Чубайс вважає, що Російська Федерація зараз стоїть на глобальному роздоріжжі: країна має або зберегтися, або ж розпастися.

Пропонуємо читачам «Преси України» ці роздуми Ігоря Чубайса в своєму блозі на сайті московської радіостанції «Ехо Москви», також про взаємини Росії і України, політику Путіна і війну на Донбасі.

***
Рік війни, підсумки. Влітку минулого року в інтерв’ю «Собєсєдніку» я запевняв читачів, що «ніякої перемоги Кремля над Україною не буде». Деморалізовані Януковичем ВСУ тільки починали відроджуватися, але вже тоді було ясно - відповіддю на можливий рух військ «північного брата» в бік Києва стане масовий український партизанський рух.

За минулі місяці підсумок протистояння двох країн став ще більш передбачуваним, а продовження протистояння - ще більш безглуздішим. 

Україна, прийнявши стратегію відродження, долаючи розрив між суспільством і владою, незважаючи на всі труднощі, діє більш ефективно. Міцна, дієздатна армія тут вже відтворена. На відміну від Києва, активність Кремля спирається, в основному, на шалену пропаганду і внутрішні точкові репресії. 

Політика Кремля привела країну до повної ізоляції, з Києвом солідарна вся Європа, Америка, Австралія... А кілька тижнів тому почав працювати принципово новий фактор. Добре поінформовані європейські друзі повідомляють: влада США прийняла найважливіше стратегічне рішення - у протистоянні російських силовиків і революції Гідності надати всю необхідну підтримку Україні та забезпечити поразку авторитарної Російської влади. З вірогідністю в 99% Євросоюз підтримає позицію США.

Що тепер чекає Росію, уроки історії. У рік 70-річчя закінчення ІІ Світової війни, що помпезно святкували у нас, доречно задатися питанням - коли її результат виявився вирішеним? Історики нагадують - точка неповернення - грудень 1941 року, коли Гітлер програв битву під Москвою, а японці, атакувавши Перл Харбор, змусили США вступити у війну. З цього моменту потенціал зростаючої антигітлерівської коаліції - як ідейний, так і військовий - явно перевершив потенціал нацистів і III Рейх, то швидше, то повільніше, став рухатися в бік власного краху. Відкритим залишалося лише питання часу, необхідного для досягнення фінішу. 

У сьогоднішній ситуації стає очевидним: можливості України, що бореться, помножені на ресурси Євросоюзу і зведені в степінь підтримкою США, роблять продовження неоголошеної Кремлем війни заняттям безглуздим і деструктивним, причому, деструктивним, насамперед, для самої Росії. Масштаб людських втрат і матеріальних збитків продовжує рости, але підсумки протистояння зумовлені і неминучі. Тому курс на затягування силової конфронтації з братнім народом стає для нас антинаціональним, здатним привести до краху власної державності. 

uapress.info


Теги статьи: Чубайс Игорь

Дата и время 31 марта 2015 г., 19:45     Просмотры Просмотров: 2072
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.082384