АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Сепаратизм на Сумщині: приклад одного "діяча"

Сепаратизм на Сумщині: приклад одного "діяча"
Сепаратизм на Сумщині: приклад одного "діяча"

Вже майже рік Україна в огні – одвічний московський ворог знову зазіхає на українські території, йдучи шляхом імперіялістичної ідеології загарбання. Майже рік тому у Донецькі та Луганській областях відбулись захоплення органів влади під російськими триколорами за участі російських диверсантів та "казацтва". Від того часу ми вже маємо тисячі вбитих українців – воїнів, майже мільйон вимушених переселенців, які тікають від конфлікту. Проте, не дивлячись на ризики ширення антиукраїнської ідеї державою, влада дуже кволо робить кроки по розвитку контрпропаганди. Ба більше, деякі можновладці, представники правоохоронних органів та влади навіть симпатизують агресорові. Подібна позиція влади на місцях дозволяє розвиватись проросійським організаціям у підпіллі, де вони залишаються законсервованими до слушного моменту.

Відтак у Сумах – прикордонному з агресором місті – також й досі існують ризики ширення ідей сепаратизму. Не дивлячись на високий відсоток патріотично налаштованих містян, у місті існує певний прошарок, який у підпіллі готується до можливого приходу "визволітєля" зі Сходу. А найстрашніше, що подібне підґрунтя створила церква УПЦ МП.

Сумські свободівці розпочали активну просвітницьку кампанію про діяльність УПЦ МП як політичного інструменту впливу кремля на українців. Деякий відсоток містян все ж проти такої ініціятиви свободівців, звинувачуючи націоналістів у "розпалювання міжрелігійної" ворожнечі. Єпархія УПЦ МП щоразу, коли свободівці ставлять намет чи спілкуються з людьми біля храму, волають про "провокації" та "спроби захоплення храму", що через годину вже транслюють у ворожих ЗМІ. Тож спробую стисло описати лише одного подібного діяча, аби склалась оцінка реальної картини загрози у Сумах.

Тож, на світлині заступник отамана "Сумського окремого Спасо-Преображенського казачого полку" Андрій Губін. У руках він тримає російський імперський прапор часів династії Романових. Окрім того, цей стяг використовується трьома націоналістичними організаціями в РФ: "ЭО Русские", "Собор русского народа", "Русское Национал-патриотическое движение". Про діяльність цих організацій достатньо описано у мережі.

Згідно даних сайту єпархії УПЦ МП, у Сумах організація, яку представляє Губін, є "підшефною" Спасо-Преображенському собору та загалом єпархії УПЦ МП у Сумах. Зокрема, офіційний сайт єпархій так трактує діяльність цього "козацтва": "фізична охорона православних храмів міста Суми від радикально налаштованих прошарків суспільства, представників Київського патріярхату й вкрай націоналістичних політичних утворень". "Радикальні прошарки" ще можна зрозуміти, але чого вони так бояться Київського патріярхату? Мабуть за те, що священики КП називають речі своїми іменами, разом з вояками стоять на фронті та засуджують будь-яку антиукраїнську діяльність.

Таким чином виходить, що саме УПЦ МП у Сумах є політичним інструментом у руках кремлівської агентури, що ставить за мету ширення російської пропаганди шляхом проповідей серед прихожан. На базі цих церков розвиваються російські монархічно-націоналістичні адепти під вивіскою "козацтва", що поширюють чуму "русского міра" та "батюшкі царя" у вигляді Путіна серед прихожан церков МП.

А чи є можливо, якщо на Сумщину заїдуть російські танки, цей Губін стане другим Гіркиним чи Губіним? Цілком можливо. І саме тому сьогодні не можна дозволяти ширитись антиукраїнській пропаганді, яка, на жаль, лунає з сумських храмів УПЦ МП. Не можна дозволити відкриту демонстрацію подібної, проросійської позиції. Адже тоді наша бездіяльність та пасивність може повернутись російськими танками та триколорами на вулицях українського міста Суми.

Володимир Луговий, заступник голови Сумської міської організації ВО "Свобода"
sumy.svoboda.org.ua

Теги статьи: Губин АндрейУпц мпСепаратизм

Дата и время 31 марта 2015 г., 22:19     Просмотры Просмотров: 4486
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Прикручивали ли вы газ согласно флешмоба «#прикрути»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.395991