АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -2°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -3°C
Львов: 0°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

В Україну повертається кріпацтво, - Каплін

В Україну повертається кріпацтво, - Каплін
В Україну повертається кріпацтво, - Каплін

Складається враження, що в Україну повертається кріпацтво. Як і сотні років тому, пани знов хочуть нас закувати в "кайдани". У цей раз за допомогою нового Трудового кодексу. Але я б його назвав Рабським. Бо суть його саме така.

Діючий Трудовий кодекс України був затверджений в далекому 71-му році. І протягом більше 40 років до нього вносились усілякі правки. Депутати так і не наважилися за всі роки незалежності "народити" новий Кодекс, який би відповідав реаліям часу.

Лише у 2013 році була спроба Партії Регіонів ухвалити новий Кодекс. Але те, що там пропонувалось люди сприйняли в штики і цей документ так і не ухвалили. Наразі існують два проекти Трудового кодексу. Один лобіює Мінсоцполітики, другий – Михайло Папієв, екс-міністр праці та соціальної політики та депутат від Опозиційного блоку. Якщо Кодекс Мінсоцполітики просто вивісили на сайті відомства, то Кодекс Папієва зареєстровано у Верховній Раді, а Комітет соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував прийняти його за основу.

Чого ж очікувати 17 мільйонам працездатних українців від цього Кодексу?! А я вас скажу – нічого доброго! У разі його прийняття українців чекають необґрунтовані скорочення, звільнення, урізання відпусток, довжелезні випробувальні терміни, надурочні роботи та праця в нічний час.

Але найцинічніше те, що у цьому Кодексі просто "кладуть" на профспілки. Наприклад, для того, аби звільнити членів профспілки потрібно лише погодити це питання з профспілками, а не отримати їхню згоду, як це було раніше.

Прописані в Кодексі і умови, за яких у профспілок навіть не будуть просити погодження на звільнення. Це і прогули, невиконання трудових обов’язків тощо. Не будуть питати дозвіл у профспілок і на роботу в надурочні години та вихідні – їх лише про це повідомлятимуть. Зараз же на це потрібен дозвіл. Також з профспілками не будуть узгоджуватися правила внутрішнього трудового розпорядку. Роботодавець сам все вирішить.

Куди ще Папієв підклав свиню? Наприклад, неповнолітніх можна без обмежень звільняти, також їм дозволили працювати в нічний час. До речі, "попіклувалися" в Кодексі і про жінок з дітьми до 3 років. Тепер їх без проблем зможуть залучати до роботи з 22 години.

Порадував "Рабський кодекс" роботодавців і тим, що випробувальний термін може тривати до 6 місяців. Ти батрачиш пів оку, а потім тебе просто гонять у шию. Думаю, про таку практику багато хто знає не з чуток.

А ще, коли ви будете відпочивати, ваш шеф може без докорів сумління відкликати вас з відпустки.

Якщо ваше підприємство буде зливатися з іншим, то вас можуть без проблем скоротити. А якщо ваше підприємство тимчасово простоює, роботодавець може вас просто перевести на інше. І це лише вершина айсбергу. Якщо копнути глибше, то нас по суті запрягають у ярмо. Працюй більше, отримуй нестабільну гривню, плати здирницькі тарифи – почувай себе рабом. Таке враження, що саме такий лозунг тих, хто ці новації запроваджує.

Два тижні тому я був на круглому столі в Харкові, який влаштував Національний юруніверситет імені Ярослава Мудрого. Говорили про цей "Рабський кодекс". Всі розгромили його в пух і прах. Я висловив свою чітку позицію, що не здам ні грама повноважень профспілок і не дам зробити з українців кріпаків.

Сергій Каплін


Теги статьи: Каплин

Дата и время 31 марта 2015 г., 23:21     Просмотры Просмотров: 2703
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064864