АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 13°C
Днепр: 13°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 10°C
Львов: 6°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 8°C
Ровно: 8°C

Як на Рівненщині нелегально добувають бурштин

Як на Рівненщині нелегально добувають бурштин
Як на Рівненщині нелегально добувають бурштин

Те, що на українському Поліссі і на Рівненщині, зокрема, за повної бездіяльності місцевої (та і не тільки) влади і так званих «правоохоронних» органів в гігантських масштабах добувається бурштин, відомо давно, але фактично тільки сьогодні з’явилися фотографії, з яких видно, в якому масштабі це відбувається.

Пропонуємо читачам «Преси України» невеличкий фотозвіт нашого кореспондента з села Річки Зарічнянського району Рівненської області, в якому показані просто вже промислові методи нелегального видобутку бурштину. 

Відзначимо, що це фактично перші фото з таких місць, так як потрапити на такий «об’єкт» простому пересічному громадянину, не кажучи вже журналісту, не те, що не просто, а практично неможливо, так як це об’єктивно пов’язано з великим ризиком для життя.

На пропонованому нижче фото можна побачити такий собі підпільно-нелегальний бурштиновий картель, де працюють до півсотні людей.

У кожного з таких картелів, а їх на Поліссі десятки, є старший, який контактує з «правоохоронцями», який вирішує усі їхні «проблеми», платить хабарі, власне, не тільки «перевертням» в погонах, а також районним прокурорським, СБУшникам та суддям.

Зауважимо, що на території Зарічнянського району ще за часів Радянського Союзу були проведені меліоративні роботи, тому води, якими вимивають пісковий грунт, потрапляють в стокові канави, тому шкода довкіллю є незначню, на відміну від сусіднього Дубровицького району де нелегальні шукачі бурштину повністю знищуючи територію. 

Серед працівників цих картелів є наступні види робіт:

1. Копачі – добувають відкритим способом лопатами.
2. Помпами - бригади приблизно по 5 осіб на кожну. Вимивають грунт. Позаду таких помп стоять «ловці» з сачками – ловлять камінь.
3. «Падальники» - люди, як правило місцеві жінки, але вже з’явилися «гастролери» з різних областей, проходять по вже розкопаним канавам, збирають залишки 

Найголовніша, звісно, у цій справі, є фінансова складова.

Камінь, як правило, купують китайці, приблизно 30 чоловік систематично відвідують нелегальні копальні та перекупників-посередників. 

В самому Китаї українську бурштинову сировину переробляють на 4-х фабриках, але останнім часом розпочався нелегальний масовий експорт також і в Польщу та Ізраїль

Ну і, нарешті, ціни: фракція, з якої можна обробити шар в 20 мм оцінюється скупниками в 2900 доларів США за один кілограм.

Більші камені оцінюються в 4100 доларів США за один кілограм.

Самі дрібні камінчики бурштину (так звана «мінусовка») ідуть як вже просто сміття за відверті копійки - лише 50 доларів США за один кілограм.

Ексклюзивні зразки (на фото знизу) можуть досягати 20-30 тисяч доларів США за екземпляр.

За деякими непідтвердженими даними, кожен керівник районного відділу МВС України, прокурор району, керівник районного СБУ, а також голова районного суду по всьому Поліссі, де нелегально видобувається бурштин, отримує від таких картелів по 100-150 доларів на день за ОДНУ (!) помпу. 

Помп таких, як видно з фото, десятки тільки в цьому конкретному селі, тому тільки можна уявити, які просто гігантські суми крутяться у цьому нелегальному бізнесі.

Преса України.

 


Теги статьи: Гривняянтарь

Дата и время 02 апреля 2015 г., 17:13     Просмотры Просмотров: 22807
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.069439