АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 20°C
Днепр: 20°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Кабмін: Неприхована корупція в стінах уряду. Частина 1: Міністр новий, а схеми - старі

Кабмін: Неприхована корупція в стінах уряду. Частина 1: Міністр новий, а схеми - старі
Кабмін: Неприхована корупція в стінах уряду. Частина 1: Міністр новий, а схеми - старі

Продовжуючи тематику корупції та реалізації власних бізнес інтересів в системі виконавчої влади України, звернемо увагу на нового міністра молоді та спорту Жданова.

Після підписання коаліційної угоди між партіями, розпочався процес роздачі міністерських портфелів. Треба було визначати, що віддати «Батьківщині». Під час дебатів стало зрозуміло - це має бути щось не важливе та не сильно прибуткове. Тому, «політичний перебіжчик» Жданов отримав міністерство молоді та спорту.

Біографія у шановного міністра просто ідеальна: закінчив університет, отримав посаду в дорадчому органі. Пару разів змінив свою «партійну приналежність», закріпив свої політичні успіхи на Майдані, і як результат опинився під крилом Юлії Володимирівни. Довго не блукав колуарами ВРУ - отримав свій портфель і почав боротись з корупцією. Щоправда,як кажуть люди з кола партії ЮВТ, сам Ігор Олександрович бажав місце в оборонній сфері, яке так і не отримав. Але, як-то, кажуть: "Дають – бери, а б`ють - біжи!», тим паче, якщо такі непостійні особи в своїх політичних поглядах, то потім швидко хапаються за щось більш-менш владне, бо можуть залишитись ні з чим!

Тим часом, розпочався процес люстрації в міністерстві - і розпочалась боротьба з корупцією. І тут перша клауза - шановний пан Жданов взяв і НЕ ЗВІЛЬНИВ минулих корупціонерів! Більше того, ще й підвищив вже і так «любих» функціонерів Підгрушну та пана Гуцула. Нині ця пані займається не тільки питаннями неолімпійських видів спорту, а  Гуцул взагалі став першим заступником міністра.

Багато хто вже не пам’ятає схем, які вони застосовували на чолі з минулим міністром Булатовим. Це славнозвісний скандал з проведення парашютних турнірів по всій Україні, на які було виділено чимало грошей. Зокрема, ось саме список аеропортів в яких мали проводитись чемпіонати та тренування.

Варто звернути увагу, що 214,2 тисяч було передано для фінансування аеропортів ЛНР-ДНР. І це – тільки та частина, яка відома громадськості. Запитання інше – чому  кримінального впровадження так і не було відкрито? Загадка.

Також, слід відзначити, що багато з цих аеропортів взагалі не придатні для використання. Один з таких об`єктів, зокрема, належав Віктору Миколайовичу Тимченко, фактично - давньому другу Януковича.

Ще один приклад – це злітно-посадковий майданчик у Чернігівській області, який слугує стоянкою приватних літаків, а також є місцем проведення розважальних стрибків з парашутом, які приносять чималий дохід такому собі Олександру Георгійовичу Тунікову. От тільки, як говорять дані з податкової, податки він не сплачує. Та й навіщо платити, якщо є Міністерство молоді та спорту, де завжди можна виготовити «відповідні» документи про проведення міжнародних та всеукраїнських змагань з метою подальшого звільнення від сплати земельного податку, зокрема?

Або, згадати до прикладу, славнозвісний аеропорт «Чайка», який  взагалі використовують під склади осіб, що були в друзях у покійного Януковича-молодшого. Тому гроші були поділені, а турніри були фікцією. Тому земельні податки і не сплачуються. А навіщо?!

Деталі цієї ситуації можете проглянути тут.

Отже час минає, міністра змінили, а схеми з людьми залишились. За останньою інформацією, ВРУ планує виділити 100 млн грн ( з них, 49 млн грн. компенсації за курсову різницю) на розвиток ДЮСШ. Подивимось, на що підуть ці гроші. Шановний пан Жданов заявляє, що політика міністерства буде відкритою, і що кожен зможе ознайомитись з тим, куди буде витрачено гроші. З часом будемо дивитись.

Наостанок, до моїх рук потрапило цікаве звернення молодіжних громадських організацій, які закликали Ігоря Данова «не допустити повернення колишніх регіоналів до влади».

Молодіжні громадські організації України та українців за кордоном надіслали звернення на ім’я Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. У своєму листі представники молодіжного середовища висловили глибоку занепокоєність появою інформації про те, що «окремі групи осіб, які були при владі за режимуЯнуковича - просувають на посаду директора Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України кандидатуру Ігоря Хохича».

Молодіжні лідери звертають увагу, що «І. Хохич протягом усього часу перебування Януковича при владі працював на керівній посаді директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України. Відтак, ця особа, на наше переконання, має підпасти під люстрацію, а не претендувати на повернення на посаду».

Але, нажаль, жодної відповіді від урядовців я не побачив. Виходить дивна ситуація: міністр прийшов боротись з корупцією, а саме себе нею оточує? Як ми можемо боротись з корупцією на місцях, коли вона бере свої початки в вищих ешалонах влади? Як ми можемо проводити люстрацію, коли представники так званої «сім`ї» Януковича мають шалений вплив на діючу владу?

Я знову і знову повторюю фразу Арсенія Петровича, що «так (арешт Бочковскього) буде з кожним», але чомусь «кожний» не стосується шановних міністрів.

Автор: Нікіта Хрущов(с)

 

Примітка.

Редакція ГО «Україна без корупції» публікує матеріал, що відображає лише точку зору автора та не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться мова.

Точка зору редакції  ІП «Україна без корупції» може не збігатися з баченням автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а здійснює роль винятково роль носія.

Через наявність даних інсайдерського характеру редакція ІП «Україна без корупції» залишає за собою право публікувати думки авторів під псевдонімами задля захисту їх прав на публікації.

 


Теги статьи: КоррупцияКабмин

Дата и время 03 апреля 2015 г., 19:56     Просмотры Просмотров: 4231
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Руководителя аппарата суда задержали на взятке в тысячу долларов
Тимошенко: налоговые лагуны, рабство пайщиков и контроль граждан – недопустимы
Зубные феи: как ректор Вороненко «крышует» директора своего стоматцентра Николая Савченко

Обвинительный акт в отношении коррупционера Насирова потребовали читать с указанием тире и дробей
«Они с Порошенко одна банда»: Нардеп рассказал как Парубий покрывает коррупционные преступления президента
Соратник Ляшко пообещал «плюнуть в рожу» главе НАБУ

Депутата от «Самопомощи» Юрия Акуленко ждет суд за коррупцию
Политическое самоубийство Порошенко. Антикоррупционный суд в любом случае похоронит клептократический режим
Золотая жила: как очередная реформа создала украинцам кучу проблем

В МВФ устали от украинских наперсточников, - экономист
В Николаеве задержан глава аппарата Центрального райсуда
Под Кабмином митинговали за легализацию конопли

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.59643