АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 2°C
Днепр: 2°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Прайс-лист на хабарі аграрних чиновників: при Януковичу їм перепадало до 10 мільярдів на рік

Прайс-лист на хабарі аграрних чиновників: при Януковичу їм перепадало до 10 мільярдів на рік
Прайс-лист на хабарі аграрних чиновників: при Януковичу їм перепадало до 10 мільярдів на рік

Представники провідних аграрних об’єднань України 1 березня звернулися до виконуючого обов’язки президента України Олександра Турчинова з проханням терміново прийняти низку законів, спрямованих на знищення корупційних схем, що існують в агропромисловому комплексі країни. Про це повідомляє «Ліга.Бізнес». Як правило, відшкодування податку на додану вартість виплачується тільки за «відкат», який може досягати 35% суми повернутого податку. За оцінками МінАПК, цього року аграрії зможуть претендувати на відшкодування ПДВ у розмірі від 12 до 18 млрд грн. При середній ставці хабара в 30% втрати сільгоспвиробників можуть досягти 4-6 млрд грн. Сільгосппідприємства платять до 1000 грн за швидку і безпроблемну реєстрацію договорів оренди землі у Єдиному державному реєстрі земель за кожен документ.

Більшість договорів оренди землі сільгосппризначення укладається на 4-5 років, тобто раз на п’ятирічку кожному агрогосподарств доводиться перереєструвати договір. За оцінками експертів, щорічно переоформляється до 1 млн договорів, тобто втрати від корупції перевищують 1 млрд грн на рік.

Сільгосптехніка – єдині транспортні засоби в Україні, для яких збереглося обов’язкове проходження техогляду. При цьому огляд мають право проводити тільки ліцензовані фірми. Всього в Україні налічується близько 300 тис. одиниць сільгосптехніки. Оперативне отримання документів про проходження огляду обходиться приблизно в 500 грн за кожний транспортний засіб. Сумарно аграрії втрачають близько 150 млн грн на рік.

Кожна партія зерна, що відвантажується виробником, повинна отримати сертифікат. При цьому співробітник Державної інспекції сільського господарства за законом має три дні на видачу документа. Заявку на отримання сертифіката виробник подає тільки після перевантаження зерна у вагони. І йому надається вибір: або платити інспектору за швидку видачу сертифіката, або платити штрафи за простій вагонів.

За оперативне отримання всіх необхідних документів аграрії віддають до 100 грн за тонну зерна. Враховуючи, що минулого року на експорт було відправлено близько 30 млн тонн зернових, втрати від корупції перевищують 2,4 млрд грн при середньому хабарі в 80 грн/т.

Державні дотації отримують ті підприємства, власники яких змогли корумпувати відповідальних чиновників. Отримати належні гроші звичайним виробникам практично нереально – рішення про направлення дотацій приймається на підставі ряду малозрозумілих критеріїв. Неофіційно фермери кажуть, що отримати підтримку можна за відкат у 15-25% від суми, що виділяється.

Минулого року на підтримку усіх напрямків сільського господарства було спрямовано понад 1 млрд грн прямих дотацій. При середній сумі хабара в 20% втрати від корупції перевищили 200 млн грн.

http://nashigroshi.org


Теги статьи: Аграрии

Дата и время 10 марта 2014 г., 10:02     Просмотры Просмотров: 3121
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Аграрии «Росток-Холдинг» возобновили сбор урожая после рейдерской атаки
Без тяги. Как спасти Украинскую железную дорогу от краха
Денег нет, но вы держитесь: стало известно, кому наверняка повысят зарплаты в ближайшие месяцы

Если «Росток-холдинг» не возобновит работу, Госбюджет понесет убытки
На Одесчине фермеры жалуются на «беспредел» криминального авторитета Олега Ренийского
В Украине резко подорожало и исчезло из магазинов пшено

«Росток-Холдинг" бьет тревогу: сбор урожая под угрозой срыва через атаку рейдеров
Отжать урожай: аграрии обвинили силовиков в рейдерском захвате сои
Бегут в поля — украинцы не хотят работать в банках

В Украине зафиксирован рекордный рост цен на морковь и свеклу
Хотели сжечь фермера с семьей: Украину накрыла волна жестоких нападений
Атаки на фермеров поднимут цены на урожай

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05227