АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Як "Слуги народу" вирішили обкласти податком Facebook та Google

Як "Слуги народу" вирішили обкласти податком Facebook та Google
Як "Слуги народу" вирішили обкласти податком Facebook та Google

У Верховній раді зареєстрували законопроект про оподаткування ПДВ послуг, які міжнародні корпорації через інтернет надають фізичним особам в Україні.

Невдовзі підписка на сервіси Google, YouTube, Apple, реклама на Facebook і Google та розміщення квартири на Booking в Україні можуть подорожчати на 20%.

У Верховній раді у грудні 2019 року зареєстровано законопроект №2634 про оподаткування податком на додану вартість електронних послуг, які постачаються нерезидентами українським громадянам.

Шанси на його прийняття – високі, оскільки автор проекту закону - нардеп від "Слуги народу" та голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він є відповідальним за податкові зміни в команді президента Володимира Зеленського.

Його законопроект торкнеться, в першу чергу, введення ПДВ на послуги таких сервісів як Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix.

Однак проект закону не обмежується цими корпораціями, оскільки він стосується введення ПДВ на всі електронні послуги, які міжнародні корпорації надають українцям.

Наприклад, якщо ви слухаєте музику через сервіс Play Музика від Google, то після вступу закону в силу, вартість сервісу подорожчає на 20%, оскільки в нього буде включено розмір податку на додану вартість (ПДВ).

Аналогічне подорожчання відбудеться і на послуги розміщення реклами на платформах Facebook та Google, YouTube і в мобільних додатках.

В пояснювальній записці до законопроекту автор зазначає, що розвиток технологій дозволив міжнародним корпораціям надавати електронні послуги в багатьох країнах без необхідності реєстрації свого представництва там.

Відповідно, за таких умов, в Україні ці компаній надають послуги, отримують дохід в сотні мільйонів доларів (точну суму порахують податківці після прийняття цього закону), але не сплачують податки до бюджету.

Наразі послуги міжнародних корпорацій, які вони надають українським компаніям через інтернет, оподатковуються ПДВ через механізм делегування обов’язку декларування податкового зобов’язання покупцями. Тобто українська компанія самостійно сплачує ПДВ з послуг отриманих від міжнародних корпорацій.

Водночас послуги, які такі міжнародні корпорації-нерезиденти надають фізичним особам в Україні, податком на додану вартість не оподатковуються.

Відповідно бюджет недоотримує мільйони гривень, а зареєстровані в Україні компанії, які також надають електронні послуги, знаходяться в нерівних умовах, адже в ціну їхньої продукції включено ПДВ.

Сплата податку на додану вартість з електронних послух від міжнародних корпорацій - світова практика. Так, в ЄС електроні послуги оподатковуються за місцем їхнього надання. Раніше ці послуги оподатковувалися за місцем реєстрації постачальника. Це давало можливість корпораціям реєструватися в країнах з низьким ПДВ і оптимізувати податкове навантаження.

В Росії ПДВ з електронних послуг міжнародних корпорацій було введено в 2017 році, а в Білорусі – в 2018 році.

ЯК ХОЧУТЬ ОБКЛАДАТИ ПДВ ПОСЛУГИ МІЖНАРОДНИХ КОРПОРАЦІЙ?

Згідно із запропонованих Гетманцевим змін до Податкового кодексу, ПДВ сплачуватимуть нерезиденти, які не мають в Україні постійного представництва, але напряму постачають електронні послуги фізичним особам на митній територію нашої країни.

Норма не стосується компаній-нерезидентів, які постачають послуги українцям через посередників. Якщо послуга постачатиметься через посередника, то платником ПДВ вважатиметься саме він.

censor.net.ua


Теги статьи: GoogleFacebookЗаконопроектВерховна радаПДВ

Дата и время 27 января 2020 г., 14:09     Просмотры Просмотров: 1078
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Нардеп Поляков, подавший 6 тысяч правок по «антиколомойскому» закону, поставил условия для их отзыва
Уряд хоче збільшити видатки на пенсії на майже 20 мільярдів
«Это сдача суверенитета за 30 серебренников!»: Коломойский прокомментировал принятие «антиколомойского закона»

«Забочусь о банковской сфере!»: Поляков объяснил природу 6 тысяч правок в угоду Коломойскому
Facebook готов предоставить карты перемещения пользователей для борьбы с пандемией коронавируса
Нардеп Поляков, которого выгнали из «Слуги народа» подал 6000 поправок в «антиколомойский» закон для максимального затягивания его принятия

К "антиКоломойскому" законопроекту внесли более 16 тыс. поправок, - нардеп от "Голоса" Железняк
Новый симптом коронавируса удалось отследить по поиску в Google
Конституционный суд Украины хотят перевезти в Харьков

К "антиКоломойскому" законопроекту внесли рекордное количество правок - около 6 000, - нардеп от "Голоса" Железняк
Качура: Коронавирус выявили у 8 нардепов
Корниенко заявил о пересмотре политики «новых лиц» в Слуге народа

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.317703