АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Віталій Портников: Путін буде намагатися змусити усіх забути правду про війну. І Зеленського – у першу чергу

Віталій Портников: Путін буде намагатися змусити усіх забути правду про війну. І Зеленського – у першу чергу
Віталій Портников: Путін буде намагатися змусити усіх забути правду про війну. І Зеленського – у першу чергу

Якщо Зеленський буде продовжувати говорити правду про війну, якщо в Києві не погодяться повернутися до наративу "Великої вітчизняної" і забути – хоча б до 9 травня – про Другу світову – не буде ніякого прогресу в переговорах по Донбасу, підготовці нового саміту в "нормандському форматі", обміну полоненими.

У повідомленні про телефонну розмову президентів України і Росії, яке було оприлюднене пресслужбою Кремля, особливий інтерес викликає абзац, який взагалі не має ніякого стосунку ані до теми врегулювання ситуації на Донбасі, ані до питання підготовки "нормандського саміту". Однак він має стосунок до того, що дійсно цікавить Володимира Путіна – 75-річчя закінчення Другої світової війни.

"З російського боку підкреслили внесок всіх народів СРСР у розгром нацистської Німеччини та вказали на неприпустимість спотворення історичної правди про події Другої світової війни," – вказується у повідомленні пресслужби президента Росії.

Ювілей Перемоги для Путіна – особлива дата. У будівництві авторитарного режиму, яким Путін займається всі останні десятиліття, міф про "Велику вітчизняну війну" – це фундамент ідеології режиму. Адже, по суті, російський президент будує новий Радянський Союз, тільки без Комуністичної партії. А як такій державі без ідеології? І ідеологія була знайдена – побєдобєсіє.

Саме тому недавній виступ президента України в Польщі викликав таке роздратування у російських політичних колах. З української точки зору, як і просто з точки зору здорового глузду, Володимир Зеленський не сказав у цьому виступі нічого особливого. Просто сказав правду про війну, нагадав про справжню роль в її розв’язанні нацистської Німеччини і сталінського Радянського Союзу. Але в Кремлі саме правду і не хочуть чути.

Співпраця Йосипа Сталіна і Адольфа Гітлера, секретні протоколи до пакту Молотова-Ріббентропа, напад СРСР на Фінляндію, участь в знищенні Польщі, окупація країн Балтії – про все в Москві вважають за краще зараз не згадувати. Як і про те, що Радянський Союз почав боротьбу проти нацизму тільки через майже два роки після початку Другої світової війни, після нападу Гітлера. А до цього Кремль не тільки допомагав Гітлеру встановити контроль над Європою, а й свідомо утримував комуністів у всіх окупованих нацистами країнах континенту від участі в русі Опору агресору. Про це теж не варто забувати.

Путін зараз буде намагатися змусити усіх забути правду. І Зеленського – у першу чергу. Слова про "неприпустимість спотворення правди" – це пряма загроза російського президента. Якщо Зеленський буде продовжувати говорити правду про війну, якщо в Києві не погодяться повернутися до наративу "Великої вітчизняної" і забути – хоча б до 9 травня – про Другу світову – не буде ніякого прогресу в переговорах по Донбасу, підготовці нового саміту в "нормандському форматі", обміну полоненими.

Зеленському вже пропонували путінські правила обміну. То обміняти українських заручників на можливого учасника знищення малайзійського "Боїнга" Володимира Цемаха. То обміняти українських заручників на бійців "Беркуту", можливих учасників бійні на Майдані.

А тепер можуть запропонувати обміняти українців на згоду з путінською брехнею про війну. Або хоча б на мовчання.

Віталій ПОРТНИКОВ


Теги статьи: Війна на ДонбасіДонбасПортников ВиталийПутинЗеленскийобмін полоненими

Дата и время 16 февраля 2020 г., 19:45     Просмотры Просмотров: 628
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Появилась аргументация, почему Зеленский выбрал МВФ, а не дружбу с Коломойским
Меркель положительно оценила принятие закона о продаже украинской земли
Обезумевший барыгозавр, – Лерос обвинил Ермака в невыполнении предвыборных обещаний Зеленского

Зеленский договорился с Меркель о кредите в 150 млн евро на борьбу с коронавирусом
Сагайдак: Ермак использует связи в Раде и ОП, чтобы предотвращать неугодные ему назначения
Зеленский. Испытание «ермаками»

Песков прокомментировал обнаружение коронавируса у врача, жавшего руку Путину
Зеленский созвонился с Меркель
В Украине подготовили 61 заведение для обсервации

У Зеленского рассчитывают на обмен пленными в ближайшие недели
Депутаты заблокировали подписание Зеленским закона о рынке земли
Главврач инфекционной больницы в Коммунарке, жавший руку Путину, заболел коронавирусом

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.392811