АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Інформація щодо ситуації з ПАТ "Київспецтранс"

Інформація щодо ситуації з ПАТ "Київспецтранс"
Інформація щодо ситуації з ПАТ "Київспецтранс"

Інформація щодо ситуації з ПАТ "Київспецтранс"

(04208, м.Київ, пр.Правди, 85; р/р 2600800990502 в КБ «Хрещатик» МФО 300670; код ЄДРПОУ 02772037). 

Проблема: невиконання ПАТ "Київспецтранс" своїх договірних зобов’язань перед ТзОВ "ТІК ЛТД", а з травня 2011 року незаконне володіння, експлуатація чужого майна та отримання доходів ПАТ "Київспецтранс" за рахунок майна ТзОВ "ТІК ЛТД". 

5 травня 2008 року між ТзОВ "ТІК ЛТД" та ВАТ "Київспецтранс" було укладено 9 договорів оперативного лізингу на загальну суму - 4 950 000 грн.

Згідно умов цих договорів ТзОВ "ТІК ЛТД" придбало за власні та кредитні кошти, на прохання ВАТ "Київспецтранс" (у зв’язку з відсутністю коштів у ВАТ "Київспецтранс") у виробника ТзОВ „ЕКО-Львів”  1 000 євроконтейнерів для збирання та вивозу ТПВ (твердих побутових відходів) на суму 3 600 000 грн. і передало їх у користування на умовах оперативного лізингу ВАТ "Київспецтранс" на 3 роки. Кінцевий строк сплати лізингових платежів становив 20 травня 2011 року. 

Наявність нових контейнерів давала можливість ВАТ „Київспецтранс” розширити свій бізнес – надання послуг населенню зі збирання та вивозу ТПВ. Від використання належних Позивачу контейнерів, ПАТ „Київспецтранс” отримує господарську вигоду у вигляді права здійснювати вивіз твердих побутових відходів з окремих районів
м. Києва, та отримує щомісячну фінансову вигоду у вигляді надходження коштів за тарифами встановленими Київською міською державною адміністрацією для ПАТ „Київспецтранс”, з розрахунку 43,75 грн. за 1 метр кубічний твердих побутових відходів, і  щомісячна економічна вигода ПАТ „Київспецтранс” становить орієнтовно  1 443 750,00 грн. (1000 контейнерів*1,1 куб. м*30 днів *43,75 грн. = 1 443 750, 00 грн.). 

Свої договірні зобов’язання ПАТ „Київспецтранс” виконувало недобросовісно, усі щомісячні лізингові платежі були здійснені з порушенням термінів оплати (були цілі місяці коли жодних коштів від ПАТ „Київспецтранс” не надходило).

На адресу ТзОВ „ТІК ЛТД” неодноразово надходили листи (додаються копії листів за час керівництва підприємством Новікова А.В.) з проханням зрозуміти фінансові труднощі підприємства та обіцянки погасити заборгованість у майбутньому. 

У той самий час ТзОВ „ТІК ЛТД” взяті на себе зобов’язання з фінансування придбання євроконтейнерів виконало і продовжувало виконувати свої зобов’язання, як Лізингодавець

Від початку дії договорів, незважаючи на порушення умов договорів та несплату лізингових платежів, з ПАТ «Київспецтранс» було підписано актів виконаних робіт на 4 400 000 грн, які ПАТ «Київспецтранс» віднесло собі повністю на витрати і  відшкодувало ПДВ, а ТзОВ «ТІК ЛТД» ці кошти віднесло на дохід, і відповідно взяло на себе зобов’язання перед бюджетом на 1 650 000 грн.:

- 733 333 грн - по ПДВ  (ПАТ «Київспецтранс» відповідно відшкодувало цю суму);

- 916 667 грн. - по податку на прибуток.

У зв’язку з невиконанням ПАТ «Київспецтранс» своїх зобов’язань та несплатою коштів, ТзОВ «ТІК ЛТД» залучало додаткове фінансування і відповідно перевищило свої фінансово допустимі витрати по банківських %, що привело до серйозної заборгованості по банківських кредитах перед ПАТ АКБ «Львів».

Крім цього у власності ПАТ «Київспецтранс» перебувають 1000 євроконтейнерів, що належать ТзОВ „ТІК ЛТД”, які експлуатуються  ПАТ «Київспецтранс» і допомагають йому генерувати дохід. Жодних коштів ТзОВ „ТІК ЛТД” не платиться.

      Крім цього, у відповідності до п. 1.3. Договорів лізингу, об`єкт лізингу є власністю Лізингодавця і підлягає поверненню після закінчення строку дії цього договору - 31 травня 2011 року. Відповідно до положень п. 9.2. Договорів лізингу, при припиненні дії Договору Лізингоодержувач зобов`язаний протягом 3 (трьох) робочих днів повернути лізингове майно Лізингодавцю.

У зв’язку з тим, що фінансові можливості ТзОВ „ТІК ЛТД” вичерпалися і підприємство перебуває на межі банкрутства, 1 лютого 2012 року було подано судовий позов (в тому числі з застосуванням ст..387, 390, 1212, 1214 ЦК України) до ПАТ „Київспецтранс” про стягнення заборгованості за договорами оперативного лізингу та витребування майна з чужого незаконного володіння на суму 15 041 118, 38 грн. Відповідачем – ПАТ „Київспецтранс” розгляд справи свідомо затримується, в тому числі з використанням адміністративного впливу.

З 1 лютого 2012 року ПАТ «Київспецтранс» продовжує експлуатувати 1000 євроконтейнерів, що належать ТзОВ „ТІК ЛТД”, і відповідно генерувати щомісячний дохід,який згідно з ч.1. ст. 390 та ч.1 ст. 1214  ЦК України повиннo відшкодувати ТзОВ „ТІК ЛТД (зміст статей приводиться нижче). 

Слід зазначити, що незважаючи на недобросовісне виконання своїх зобов’язань, керівники підприємства Вітт Ф.А та Казанцев В. здійснювали платежі та робили спроби по врегулюванню ситуації з заборгованістю. А коли у 2010 році керівником підприємства став Новіков Арсеній Вікторович (чоловік Юлії Льовочкіної) ситуація різко змінилася. ПАТ «Київспецтранс» почало вести політику щодо неповернення заборгованості та відповідно і неповернення майна – «ми вибачаємо Вам наші борги».

У лютому 2011 року ПАТ «Київспецтранс» спробував ставити під сумнів правомірність укладених між ПАТ «Київспецтранс» та ТзОВ «ТІК ЛТД» Договорів оперативного лізингу звернувшись до господарського суду Львівської області із позовною заявою про визнання їх недійсними (стандартний рейдерський прийом). Обгрунтовуючи тоді свій позов Відповідач стверджував, що колишній голова правління ПАТ «Київспецтранс» - Вітт Ф.А. не мав належних повноважень на укладення зазначених вище договорів, і такі були укладені ним з перевищенням наданих йому повноважень.

            Після кількох судових засідань, ознайомившись із запереченнями ТзОВ «ТІК ЛТД» на позовну заяву, господарський суд Львівської області ухвалою від 18.04.2011 року припинив провадження у даній справі, встановивши при цьому, що жодних порушень норм законодавства України при укладенні Договорів оперативного лізингу не було, а голова правління ПАТ «Київспецтранс» - мав необхідний обсяг цивільної дієздатності для укладення оспорюваних договорів.

У березні 2012 року уже акціонер ПАТ «Київспецтранс» - ТзОВ «Геотрон» (код ЄДРПОУ 32156475) знову намагався ставити під сумнів правомірність укладених між ПАТ «Київспецтранс» та ТзОВ «ТІК ЛТД» Договорів оперативного лізингу звернувшись до господарського суду Львівської області із тою самою позовною заявою про визнання їх недійсними. Господарський суд Львівської області ухвалою від 02.04.2012 року повернув цю заяву без розгляду.

А у липні 2013 року тепер уже у Господарському суді м.Києва відкрито провадження щодо визнання Договорів оперативного лізингу укладених між ПАТ «Київспецтранс» та ТзОВ «ТІК ЛТД» недійсними, за позовною заявою із тим самим змістом, що і у 2011 та 2012 роках, іншого акціонера – Київської міської ради.

Не зважаючи на те, що законодавством не передбачено право акціонера звертатись до суду за захистом прав акціонерного товариства, крім випадків, коли він уповноважений на це відповідним акціонерним товариством, або якщо таке право надається йому статутом акціонерного товариства (у СтатутіПАТ «Київспецтранс» такі повноваження КМР не надаються), КМР здійснює таке подання, а суд відкриває провадження.

Слід зауважити що у цей самий час у адміністративному суді перебувають справи між тою ж самою КМР та ПАТ «Київспецтранс».

            У Рішенні Конституційного Суду України N 18-рп/2004 від 1 грудня 2004 року у справі N 1-10/2004 щодо офіційного тлумачення окремих положень частини першої статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (справа про охоронюваний законом інтерес) зазначено, що "акціонер може захищати свої безпосередні права чи охоронювані законом інтереси шляхом звернення до суду у випадку їх порушення, оспорювання чи невизнання самим акціонерним товариством, учасником якого він є, органами чи іншими акціонерами цього товариства. Тобто КМР може подавати в суд тільки на ПАТ «Київспецтранс».

            Цікавою є схема подання позовної заяви від КМР. Позов адресовано до двох юридичних осіб: ПАТ «Київспецтранс» та ТзОВ «ТІК ЛТД». Ніби правильно, наявність у позові ПАТ «Київспецтранс» робить його правильним і подання здійснюється у свій суд – Господарський суд м.Києва! Але позовні вимоги пред’являються тільки до ТзОВ «ТІК ЛТД»!

           

Ця ситуація що склалася, це є неприховане заволодіння чужим майном керівником ПАТ «Київспецтранс» з використанням службового становища і підпадає під дію Статті 191 КК України (зміст статті приводиться нижче). У зв’язку з чим 15 липня 2013 року ТзОВ «ТІК ЛТД» та ПАТ АКБ «Львів» (контейнери перебувають у заставі банка) подають заяву про вчинення кримінального правопорушення керівництвом ПАТ «Київспецтранс». 

 

(Згідно ч. 1 ст. 390 ЦК України власник майна має право вимагати від особи, яка знала або могла знати, що вона володіє майном незаконно, передання усіх доходів від майна, які вона одержала або могла одержати за весь час володіння ним.

Відповідно до ч.1 ст. 1214 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов’язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави.)

Стаття 191. Кримінального кодексу України.

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем 

2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем -

карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

5. Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою,-

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 ТзОВ "ТІК ЛТД"


Теги статьи: Київспецтранс

Дата и время 24 июля 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 9119
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
2.695076