АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Українці вважають, що коронавірус створений людиною, – соцдослідження Центру Разумкова

Українці вважають, що коронавірус створений людиною, – соцдослідження Центру Разумкова
Українці вважають, що коронавірус створений людиною, – соцдослідження Центру Разумкова

Більшість українців вважає, що коронавірус є результатом використання нових біологічних та генетичних технологій, або навмисно поширюються спецслужбами, або терористами.

Про це політичний експерт Михайло Басараб розповів під час 8-го Київського Безпекового Форуму для молоді, організованого Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”, презентуючи дослідження соціологічної служби Центру Разумкова.

Зокрема 37,9% опитаних вважає, що короновірус новими біологічними та генетичними технологіями, 28,5% – навмисно поширюють спецслужби, 26,1% – є бактеріологічною зброєю ворогуючих держав або терористів. Значно менше людей вважають, що він викликаний природними чинниками і розповсюджується через недотримання правил гігієни. 

Разом з тим директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зазначив, що самі українці часто досить безвідповідально ставляться до власного здоров’я і здоров’я оточуючих. Кожен третій українець хворів грипом чи ОРВІ цього сезону, але при цьому близько 76% українців не користуються масками взагалі, біля 20% – користуються в різних ситуаціях, або постійно. А поглиблене вивчення результатів дослідження свідчить, що біля 8,5% дорослих українців хворіли грипом і ОРВІ і при цьому продовжували вести звичайне життя, не користуючись масками. “Тобто більше 2 млн осіб серед нас ходили і заражали нас. І наше щастя, що це не був коронавірус”, – підкреслив він.

Басараб додав, що дві третини опитаних українців не довіряє вітчизняній системі охорони здоров’я, і оцінює її в 1-2 бали за п’ятибальною шкалою. Половина українців лікується самостійно. При чому чим доросліша людина і чим визе її рівень освіти – тим більше вона схильна лікуватися самостійно. Також чим вище рівень освіти людини, тим нижче, зазвичай, рівень довіри до МОЗ.

Разом з тим він зазначив, що до іншої глобальної проблеми – зміни клімату – українці ставляться більш відповідально: близько 80% вважають, що глобальне потепління – це факт і воно може принести шкоду регіону, в якому вони проживають. Але це не надто сильно впливає на їхню політичну позицію – лише близько 1% українців готові голосувати за умовну партію зелених, серед лідерів же партія, яка буде збільшувати статки людей.

ДЛЯ ІНФОРМАЦІЇ:

Київський Безпековий Форум для молоді – платформа для обговорення молодими експертами актуальних питань міжнародних відносин та зовнішньої політики України. Мета форуму – посилення ролі нового покоління експертів, покращення їх вміння брати участь у процесі політичного аналізу та розвитку.


Теги статьи: хворобиінфекціїВірусЭпидемия коронавирусакоронавирус

Дата и время 21 февраля 2020 г., 22:29     Просмотры Просмотров: 577
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Китае снова начали есть летучих мышей, от которых пошел коронавирус
Министр здравоохранения лишил доплат работников скорой помощи
Медикам «скорой помощи» не повысили зарплату. Кличко призвал Минздрав срочно это исправить

Премьер-министр Израиля и глава Моссада отправились на карантин после подтвержденного заражения коронавирусом у министра здравоохранения
На Виннитчине первый человек вылечился от коронавируса
Комаровский раскритиковал украинское правительство за запрет гулять с детьми в период карантина

Кличко надел маску "хватит шастать" и призвал киевлян оставаться дома
В Украине смертность от коронавируса в два раза меньше, чем во всем мире, - Минздрав
Ломбардам и кредитным союзам разрешили работать во время карантина в Украине

Большинство умерших от коронавируса украинцев имели проблемы с почками и сахарный диабет, - Ляшко
Украинские тесты на COVID-19: в Минздраве поставили точку в скандале с микробиологами
Из-за коронавируса в Украине перекрывают дороги: что об этом известно

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
6.475687