АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Цукровий завод у Новій Ободівці знищений, а над залишками здійнялась колотнеча

Цукровий завод у Новій Ободівці знищений, а над залишками здійнялась колотнеча
Цукровий завод у Новій Ободівці знищений, а над залишками здійнялась колотнеча
Навколо Ободівського цукрового заводу в середу, 12 березня, розгорілася справжня баталія. З одного боку сільська громада, «підігріта» колишнім директором заводу, вимагала перестати різати обладнання на металолом і відновити роботу підприємства. З іншого боку голова сільради зі стосом судових паперів та за підтримки місцевої «Самооборони» вимагав від теперішніх власників ТОВ «Супрунівське», яке «оселилося» на руїнах підприємства, сплатити борг за користування землею промислового призначення за колишніх власників підприємства - ДС ЮР (журналісти не знайшли у єдиному реєстрі такого підприємства, як виявилося, воно ліквідоване). Борг немалий – майже 303 тисячі  гривень, і це без штрафних санкцій. 
Охоронці, що зберігають майно ТОВ «Супрунівське», взагалі не розуміли, які можуть бути претензії до їхнього працедавця, адже «Супрунівське» наче чесно викупило завод у ДС ЮР. 
 
Хлопці Хорта вимагають повернути завод громаді?
 
Колишній директор заводу розказує Юрію, як він відновить підприємство
Селянам, колишнім працівникам цукрового заводу Юрій Хорт пояснив свою позицію так: все майно, незаконно приватизоване у дев’яностих, можна повернути у власність громади. Неважливо, хто сьогодні є його власником - громада має право самостійно вирішувати подальшу долю підприємства. Для цього Юрій закликав людей створити представницький орган громади та ухвалити відповідне рішення на загальних зборах. 
- У даному випадку потрібен аналіз правомірності дій власників Ободівського цукрового заводу від моменту його приватизації до повного розпродажу майна, - каже юрист, що супроводжував групу Хорта, Андрій Мельник. - Слід юридично перевірити процес приватизації згідно з законом про приватизацію державного майна: як він здійснювався, в якому правовому полі, чи відповідала оціночна вартість заводу сумі, сплаченій за приватизацію. Потрібно перевірити власників заводу: як вони купували акції підприємства, як керували підприємством. Треба провести аналіз бухгалтерії, ну і, звичайно, того, як було спродано майно співвласниками заводу і розпочато процес банкрутства цукрового заводу. 
 
«Нехай вивозять метал вертольотом»
 
Голова «Самооборони» Нової Ободівки Василь Мацан:Зараз вони намагаються розрізати обладнання та вивезти метал із заводу
За кілька годин до приїзду Хорта на цукровому заводі побували представники «Правого сектору» разом із сільським головою Нової Ободівки Олександром Балухатим.
- Ми приїхали до охорони і поставили вимоги: забрати негайно обладнання, яке використовується для порізки заводу, припинити порізку і опломбувати всі виїзди, - каже голова «Самооборони» Нової Ободівки Василь Мацан. – Чому - я вам зараз поясню: ТОВ «Супрунівське» є правонаступником ДС ЮР, вони намагалися уникнути виплати заборгованості за землю перед сільською радою і, відповідно, громадою села. Заборгованість тягнеться з 2012 року, тобто весь цей час вони використовують землю та шляхові комунікації села, не сплачуючи нічого за договором оренди землі, у якому передбачена не тільки орендна плата, але і штрафні санкції. Зараз вони намагаються розрізати обладнання та вивезти метал із заводу, ми їм цього заборонити не можемо, але можемо заборонити використовувати шляхові комунікації села. Якщо мають змогу зробити це вертольотом - то нехай…
 
Колишній директор відстоює завод чи власну кишеню?
 
За словами голови служби охорони заводу, колишній директор заводу, що нарікає на знищення підприємства, сам брав участь у схемі приватизації заводського майна. А тепер директор підбурює народ та обіцяє запустити розвалений цукровий завод, а між ділом ще й змістити сільського голову. Слова охоронця підтверджують і місцеві жителі, котрі розповідають, як колишній директор у ті часи, коли очолював завод, будував триповерхову «хатинку» коштом заводу та купляв дві квартири у Вінниці. 

ILikeNews


Теги статьи: Ободівський цукровий завод

Дата и время 13 марта 2014 г., 22:33     Просмотры Просмотров: 6590
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.212989