АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 30°C
Харьков: 31°C
Днепр: 31°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 31°C
Сумы: 31°C
Львов: 27°C
Ужгород: 31°C
Луцк: 27°C
Ровно: 29°C

Ситуація у вінницьких вузах: люстрація чи банальне захоплення влади під прикриттям Майдану?

Ситуація у вінницьких вузах: люстрація чи банальне захоплення влади під прикриттям Майдану?
Ситуація у вінницьких вузах: люстрація чи банальне захоплення влади під прикриттям Майдану?

Протягом останніх кількох неділь ми всі стали свідками як лихоманить вінницькі навчальні заклади.

Так, невідомі в масках неодноразово захоплювали приміщення Вінницького торговельно-економічного інституту, виламали двері, в ультимативній формі вимагаючи відставки ректора інституту Валентина Сусіденка. Після цього хизувались світлинами у соцмережах як обкидали помешкання Сусіденка коктейлями Молотова.

Після кількох візитів в університет, зриваючи навчальний процес, висунули ще одну вимогу - відставка заступника ректора з наукової роботи Анни Блакити. Зі слів останньої, їй погрожували, як спалили її будинок бачили всі охочі на світлинах у соціальних мережах активістів, які вимагали відставки керівництва вузу. Все-таки, цим молодикам вдалось домогтись бажаного – ректор Валентин Сусіденко і його заступник Анна Блакита написали заяви на звільнення.

Ніби можна було видихнути з полегшенням, адже всі знали, що найбільший рівень корупції і хабарництва, серед вишів Вінниці, був саме в торговому. І можна було б повірити, що ці активісти виконали позитивну місію, хоча якими засобами – підпалами власного майна людей, погрозами, ультиматумами, зривом навчального процесу і т.д. Чи виправдовують такі методи свою ціль – судити вам.

Вінницький національний медичний університет – хвиля захоплень навчальних закладів докотилась і до медичного університету. Невідомі люди в масках спробували захопити університет, закидали навчальний корпус туалетним папером, вимагали відставки ректора,  академіка та Героя України Василя Мороза.

Вимоги відставки ректора починались з того, що він був членом Партії регіонів і мовляв не гідний далі очолювати вуз. Потім звинувачували, що Мороз переслідував студентів, які ходили на Майдан, що він хабарник і корупціонер. Діяли активісти вже по знайомому всім сценарію. Проте, професорсько-викладацький склад та студенти відстояли свого ректора і провокація із захопленням вишу не вдалась. Наразі, слідкуємо за подіями в медичному і бажаємо його студентам мужності та витривалості у протистоянні з невідомим захопниками та їхніми вимогами щодо звільнення керівника вишу.

Вінницький державний педагогічний університет. Цей вуз менше всіх тероризували незнайомі в масках, з битами і кийками. Його не захоплювали, проте теж навідувались з вимогою звільнити і покарати хабарників. Навіть анкетування робили, але про результати поки невідомо. Хто попав під репресії достеменно невідомо.

У пресі з’явились повідомлення, що ректору педагогічного - академіку Олександру Шестопалюку вдалось домовитись з активістами. Для них збирали студентів у актовій залі, робили круглий стіл з керівництвом вишу. Чим пояснити таку прихильність активістів до цього вишу?! Адже це ті самі, які руйнували державне майно торгівельного інституту.

Напевно, лише тим, що активістів привів Павленко Юрій (відомий як «Хорт»). Що про нього відомо – що він у 2010 році закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного університету. Засуджений до трьох років позбавлення волі умовно за розпалення міжнаціональної ворожнечі. [http://i-vin.info/news/khto-ye-khto-u-vinnytskiy-narodniy-radi-4148]. Ну що ж таким випускником можна «пишатись», а тим паче, що якщо він «кришує» свій навчальний заклад від інших загарбників і веде себе більш-менш чемно у стінах рідної Alma Mater.

Вінницький національний технічний університет – тут взагалі мало б бути все добре. Студенти ходили на Майдан і у Вінниці, і у Києві. Здавалося, що у ректора Володимира Грабка має бути повний імунітет і недоторканість з боку активістів, які почали навідуватись «в гості» до вінницьких вишів. Та не так тут сталось як гадалось. Всіх сколихнула інформація про відкритий лист міністру освіти і науки Сергію Квіту, який написав колишній ректор технічного університету Борис Мокін. У листі пан Мокін закликає нового міністра люструвати ректора ВНТУ Грабка.

У листі Мокін звинувачує Грабка у тому, що він ліквідував 14 факультетів, незаконно звільнив достроково 13 деканів факультетів, перевів їх на посади директорів інститутів, директорам інститутів щорічно надавав до відпустки місячний оклад на оздоровлення, дозволив директорам інститутів підписувати дипломи випускникам іноземного походження тощо. Всі звинувачення до Грабка викладені у десяти пунктах. [http://vinbazar.com/news/drugoe/boris-mokin-zaklikaye-novogo-ministra-lyustruvati-rektora-vntu-grabka].

Наведемо довідки. Як відомо, два сина колишнього ректора Бориса Мокіна працюють в політесі.

Один із них – Мокін Віталій Борисович - завідувач кафедри КЕЕМІГ, доктор технічних наук, професор. Завідувач науково-дослідної лабораторії екологічних досліджень та екологічного моніторингу ВНТУ (з моменту її створення у 2000 р.), провідний науковий співробітник (за сумісництвом), директор Інституту магістратури, аспірантури та докторантури (з 2000 р.). [http://mmss.vntu.edu.ua/index.ukr.php?page=3]

Інший – Мокін Олександр Борисович - викладає на кафедрі ЕМСАПТ Інституту електроенергетики, екології і електромеханіки.[http://vgtu.univerlife.com/%D0%BC%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87/p28945/ ]

І ніби гарні посади займають діти Бориса Мокіна в університеті, мають пристойну заробітну плату. Здавалось би, на що ображатись. Проте – маємо противостояння колишнього ректора проти теперішнього.

Чи підтримає Мокіна колектив університету та студентство?! Чи достатніми є докази у звинуваченнях Грабка?! На всі ці питання має дати відповідь новий міністр, ну і звичайно трудовий колектив і студентство вишу, оскільки посада ректора виборна і їм вирішувати чи влаштовує їх таких ректор. Поки можемо побажати триматись і відстоювати позицію всім учасникам конфлікту не за допомогою кийків і палиць, а мовою аргументів і доказів офіційних документів.

 Що це – бажання встановити справедливість чи банальне захоплення влади під «шумок» Майдану?!

Та справжні баталії розгорілись навколо Вінницького національного аграрного університету. Він скажемо відверто – натерпівся більше всіх. Спочатку невідомі двічі намагались підпалити навчальні корпуси, обійшлось тим, що згоріли вхідні двері. Пізніше, невідомі з сокирами, кийками, в бронижелетах на чолі з колишнім помічником ректора Миколою Єленічем спробували ввірватись у один із навчальних корпусів. Кинули під ноги студентам і працівникам вишу шумову гранату.

Ну ніби все як у всіх – діють по старому сценарію, та не зовсім так. Напередодні невдалого захоплення вузу, колишній ректор Леонід Середа ініціював незаконні збори трудового колективу, на яких він хотів зняти президента університету Григорія Калетніка.

Середа пояснював це тим, що діє за вказівкою народних депутатів Петра Порошенка, Олександра Домбровського і Григорія Заболотного. Пізніше Домбровський офіційно спростував свою причетність до конфлікту в аграрному університеті і попросив пана Середу не спекулювати його прізвищем. [http://vinnitsaok.com.ua/2014/02/28/179784].

Після невдалої провокації було ще декілька спроб захопити університет та провести збори трудового коллективу, проте його працівникам і студентам вдалось відстояти свій навчальний заклад.

Нас зацікавило питання чому Середа прикривався саме народними депутатами?! Чи дійсно для них ВНАУ – ласий шматок наживи  як не банально це звучало б. Чи це політична розправа – з однієї сторони і бажання відновити свою владу – з іншої. Поки, це лише наші здогадки.

Ми вирішили поцікавитись хто такий Середа, бо інформації у пресі про нього обмаль. Він кандидат технічних наук, завідувач кафедри сільськогосподарських машин та почесний ректор – цікава посада, правда? Цю посаду створили для Середи після того як Калетнік став ректором.

Почесний ректор має власний кабінет, який він займав будучи ректором, секретарку, водія, автомобіль, ректорську зарплату (за 4 роки це майже 500 тис.грн.). Майже такий же кабінет, з усіма зручностями, займає його дружина Середа Л.М. - кандидат сільськогосподарських наук. І теж має власного водія та автомобіль. І хоч сімейка живе поряд, на утримання двох автомобілів: на пальне і ремонт витрачається більше 100 тис.грн. у рік.

Відверто, стає незрозумілим чим не задоволені колишні ректор та його дружина. Умови для них створені як ні в одному іншому виші.

На фоні проголошеної новообраними посадовцями обласної ради та адміністрації, активістів Майдану щодо боротьби з корупцією та хабарництвом у навчальних закладах незрозумілою є підтримка кандидатури бувшого ректора Середи Л.П. За висловлюваннями старожилів університету, він збудував фінансову піраміду хабарництва в навчальному закладі. Так, як і розмови матеріально-відповідальних посадовців про відсутність нового трактора, за який університет заплатив гроші, але так його і не отримав.

А також витрачені величезні суми на проектно-кошторисні, розвідувальні роботи, які так і не увінчались успішним будівництвом.

Як бачимо, не все так просто у аграрному. Сподіваємось, що здоровий глузд у всій цій ситуації переможе. А ми поки далі продовжуємо проводити журналістське розслідування.

Схоже, що вузи стали новим експериментальним майданчиком для чи то революціонерів, чи то псевдореволюціонерів. Хтось, напевне, дійсно щиро вірить, що треба діяти саме так, а головне, що для цього є підстави. А хтось просто використовує ситуацію.

То чого ж домагаються ці непрохані гості, котрі чи то хочуть підпалити вінницькі вузи, чи то хочуть знищити їх взагалі, чи то просто хочуть розколоти, посварити студентів, викладачів? Питання зависло в повітрі. Не шумові гранати мають летіти під ноги неозброєним, беззахисним студентам, а вагомі, переконливі аргументи. Чому так, а не інакше? Бачите інший шлях розвитку навчальних закладів, то поясніть аргументовано, чим вас не влаштовує нинішній? Тільки давайте домовимось, про вагомість тих самих аргументів: вони мають бути залізобетонними в переконливості фактів, а не в буквальному сенсі із сокирою у взутті та каменем за пазухою під бронежилетом.

У першу чергу все має бути законно, адже свобода і демократія – це не свавілля, вандалізм і політичні помсти! Слава Україні!

 

Незалежні журналісти


Теги статьи: ВУЗВинница

Дата и время 14 марта 2014 г., 10:29     Просмотры Просмотров: 6709
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Мальчика, которого в Виннице сбила пьяная автоледи, выписали из больницы после комы. Подросток записал видеообращение
Российские оккупанты на Донбассе закрывают школы, техникумы и вузы, - Денисова
Экс-ректора НАУ Исаенко, находящегося в розыске МВД, нашли

Зеленский желает, чтобы зарплата преподавателей в его университете стартовала с $4 тысяч
Из ОРДЛО не выпускают абитуриентов: Украина продлила прием документов
Во “Львовской политехнике” поймали директрису-взяточницу

Задержан мужчина, пытавшийся подкупить офицера СБУ на Виннитчине, - Военная прокуратура
Впервые сразу восемь украинских университетов попали в рейтинг лучших вузов мира
Образовательный комитет рекомендует Раде принять законопроект об обучении в вузах на русском

Снова помогли веревки: в Днепре 5-летняя девочка выпала с шестого этажа и выжила
Паломников из Израиля и США "выгнали" из клуба: почему разгорелся скандал в Виннице
Павел Вернивский: “Для какой экономики наша система образования готовит специалистов?”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053032