АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 17°C
Днепр: 19°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 17°C
Львов: 19°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 20°C
Ровно: 19°C

Ставлениця Тігіпка Світлана Воробей – людина з короткої «лави запасних»

Ставлениця Тігіпка Світлана Воробей – людина з короткої «лави запасних»
Ставлениця Тігіпка Світлана Воробей – людина з короткої «лави запасних»

Що відомо про нову заступницю міністра фінансів України

Уже колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського можна з упевненістю назвати рекордсменом. За найбільш короткою тривалістю перебування на посаді такого рівня. Призначивши Уманського міністром на початку місяця, Верховна Рада вже 30 березня без вагань відправила його у відставку, безперечно, через незадовільну роботу в умовах кризи. 

Ще більш коротким може стати перебування на посаді помічниці Уманського – Світлани Воробей. Нагадаємо, що її призначили на посаду заступника міністра фінансів рішенням Кабміну зовсім нещодавно, а саме 25 березня. Та вже незабаром і її можуть відправити у відставку вслід за своїм шефом. 

Про Світлану Воробей відомо небагато. Уродженка Чернігова, свій трудовий шлях вона розпочинала у сфері торгівлі. Далі – держслужба. У 1999 році вона почала працювати у Державній податковій адміністрації м. Чернігова, а у 2005 році Воробей перевели на роботу до Києва у Департамент аудиту юридичних осіб Державної податкової адміністрації. Саме тут вона і познайомилася з Ігорем Уманським. 

У 2008 – 2010 рр. Світлана Воробей обіймала посаду директора Департаменту моніторингу адміністрування платежів Міністра фінансів України. У цей період Уманський займав посаду першого заступника міністра фінансів Віктора Пинзеника та недовгий час був виконуючим обов’язки міністра після відставки останнього. 

Проте кар’єрний злет Світлани Воробей пов’язаний у першу чергу не з Ігорем Уманським, а з іменем Сергія Тігіпка, одного з найбагатших українців. Зокрема, Світлана Воробей була радником Тігіпка, коли той обіймав посади віце-прем’єра і міністра соціальної політики у першому уряді Миколи Азарова. 

Зауважимо, що радник – посада тіньова, непублічна, така, що не несе за собою відповідальності, проте надає широкі можливості. Саме тому пізніше Світлана Воробей з легкістю пройшла люстраційну перевірку. 

У 2014 році, після Революції Гідності, Сергій Тігіпко «добуваючи» свій термін нардепа VII скликання, оформив Світлану Воробей помічником на платній основі, а після складання депутатських повноважень - влаштував її спочатку на апаратну роботу у Мінфін, а пізніше – у комітети Верховної Ради. 

Тож, у період з 2015 по 2019 рік ставлениця Тігіпка працювала заступником завідувача секретаріату, а також заступником керівника секретаріату Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики. 

Разом з тим, наприкінці 2019 Воробей раптово звільнилася зі свого місця роботи та влаштувалася помічником-консультантом нардепа від «Слуги народу» Мар’яна Заблоцького, голови підкомітету з питань місцевих податків і зборів Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. 

А вже 25 березня цього року стало відомо, що Воробей призначили на посаду заступника міністра фінансів. Неймовірне кар’єрне зростання. 

Відомо, що у лютому вслід за інформацією про швидку відставку уряду Олексія Гончарука, почали активно циркулювати чутки про можливе призначення прем’єром Сергія Тігіпка. У результаті, цього так і не сталося. Все обійшлося простою перевіркою влади реакцій у соціальних мережах, серед блогерів, експертів та лідерів громадської думки щодо його кандидатури. 

Проте призначення Світлани Воробей наштовхує на думку, що Тігіпко та зацікавлені промислово-олігархічні групи просто відрядили її на тиху, але впливову посаду заступника міністра Ігоря Уманського, з яким вона була раніше знайома. 

Опосередковано свідчить про це і її біографія та майновий стан згідно декларації про доходи. Адже Світлана Воробей не справляє враження самодостатньої фігури для самостійного зайняття подібної посади. Вона не має поважного кар’єрного досвіду на керівних посадах у бізнесі. Диплом магістра «права» Класичного приватного університету, будьмо відвертими, виглядає формальною потребою мати вищу освіту. Та і статус цього ВНЗ, м’яко кажучи, сумнівний. 

Отож, факт появи Світлани Воробей на посаді заступника міністра фінансів, свідчить, з одного боку, про кулуарні домовленості та очевидну присутність Тігіпка у владі через своїх довірених осіб, а з іншого боку, говорить про коротку «лаву запасних» у довіреному чиновницькому резерві, на який може розраховувати нинішня влада. 

Також запит на «нові обличчя» та відраза до «старих кадрів» змушують олігархів вишукувати прийнятних осіб серед своїх помічників та радників, а політики «старої школи» відправляються на спокій.

Як би там не було, а Світлана Воробей ризикує запам’ятатися як заступниця міністра фінансів з найкоротшим терміном перебування на посаді – за вирахуванням вихідних, три повні робочі дні. Чи станеться так, вже скоро дасть відповідь новопризначений міністр фінансів Сергій Марченко.

Автор: Олег Сокол


Теги статьи: Заблоцкий МарьянрадникиТигипкоТігіпкобіографіяВоробей СветланаМінфінУманский Игорь

Дата и время 31 марта 2020 г., 15:45     Просмотры Просмотров: 2298
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.042635