АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 15°C
Харьков: 19°C
Днепр: 19°C
Одесса: 16°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 17°C
Львов: 13°C
Ужгород: 16°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Зеленський, якщо хоче вижити й не поховати країну, має вбити в собі популіста – Портников

Зеленський, якщо хоче вижити й не поховати країну, має вбити в собі популіста – Портников
Зеленський, якщо хоче вижити й не поховати країну, має вбити в собі популіста – Портников

Кількість інфікованих новим короновірусом у країні починає зростати. Це, звичайно ж, було неминучим. Ми вже бачимо, як розвивається епідемія в інших європейських країнах, й Україна тут не буде винятком. Важливо тільки, щоби влада не реагувала на небезпеку судомно.

І ще важливо, щоб вона не приховувала від громадян правди.

Тільки правда дозволить громадянам із розумінням поставитися до нових заборон, які запроваджуватимуть уряд і регіональна влада. Тільки правда дозволить змиритися з неминучими економічними втратами для країни та сімейного бюджету. І тільки правда дозволить перемогти епідемію.

Ще недавно ми говорили про тріумф політиків-популістів у всьому світі. Україна тут – не виняток, результати президентських і парламентських виборів 2019 року стали найяскравішим прикладом популізму навіть на тлі інших країн континенту. Але популісти можуть керувати лише в умовах бодай відносного добробуту. Під час кризи популізм не працює. У ситуації катастрофи – а епідемія є ситуацією катастрофи – він може виявитися критичним випробуванням для країни, призвести до загибелі десятків тисяч людей, краху економіки, розвалу держави. І це – не пафосні слова. Це – реальний прогноз того, із чим ми можемо зіштовхнутися найближчими місяцями.

Володимирові Зеленському – якщо він хоче політично вижити сам і не поховати країну та співвітчизників – необхідно вбити в собі популіста. Не вбити в собі популіста завтра. І не вбити в собі популіста сьогодні. А вбити в собі популіста вже вчора. Йому слід зрозуміти, що життєвий досвід телевізійного коміка – це зовсім не той багаж, який дозволить успішно керувати країною в період "ідеального шторму". Йому слід усвідомити, що люди, які вірили, що керівництво країною – це черговий епізод зі "Слуги народу" із виборців перетворюються на розорених кризою пацієнтів інфекційних лікарень і клієнтів похоронних контор. На мій превеликий жаль.

І цих людей не потрібно більше обманювати. Потрібно врятувати їхні життя, потрібно врятувати їхні сім’ї. І себе не потрібно більше обманювати – керівництво країною це не вдале виконання ролі, а відповідальність за життя людей, здатність не допустити великих жертв і потрясінь. Здатність забезпечити професійне, компетентне та прозоре управління країною.

Саме тому потрібно перестати обманювати людей у політиці і не починати обманювати їх у тому, що пов’язане з епідемією. Перестати не завтра й навіть не сьогодні.

Потрібно було переставати вже вчора.

Віталій ПОРТНИКОВ


Теги статьи: популістиКарантин в УкраинеКарантинкоронавирусепідеміяПортников ВиталийПортниковЗеленский

Дата и время 03 апреля 2020 г., 12:50     Просмотры Просмотров: 933
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.416438