АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -8°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Турчинов призначив Всеволода Бородіна на мільярди Держуправління справами

Турчинов призначив Всеволода Бородіна на мільярди Держуправління справами
Турчинов призначив Всеволода Бородіна на мільярди Держуправління справами

Державне управління справами. Одна з найзакритіших і в той же час – найгрошовитіших держструктур. Вона займається забезпеченням президента усім необхідним – від державних дач до літаків і службових авто, а звідти – до фуршетів і спеціалізованої мінеральної води в холодильниках.  Знайдені журналістами документи в покинутій екс-президентом резиденції Межигір’я лише зайвий раз довели – ДУСя розпоряджається мільйонами так, ніби це дрібна здача в кіоску (більше – на YanukovychLeaks).  Чотири останні роки ДУС очолював Андрій Кравець. Людина, котру журналісти прозвали «завгоспом Януковича» не лише стала незамінною фігурою в справах президентських, але й не забувала про себе.  Питання апетитів фірм його дружини, котрі в різний спосіб отримали з десяток дуже ласих шматків київської землі, окреме. Після втечі Віктора Януковича з країни, Андрій Кравець також зник.

  

Нова влада почала призначення нових людей. Не оминула і ДУС.

12 березня 2014 року виконуючий обов’язки президента Олександр Турчинов підписав указ про призначення Всеволода Бородіна заступником керівника Державного управління справами.

 

 

 

Це прізвище вже  зустрічалося нам раніше. З листопада 2007-го по грудень 2012-го Бородін був нардепом від «Батьківщини» і разом з цим – членом комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради. Призначення на високу посаду однопартійця – цілком логічне. Ми ж вирішили пошукати інші пояснення.

Родинний бізнес

ТОВ «Екотехпром».  У 2011-му повний тезка новопризначеного замкерівника ДУСі Всеволод Володимирович Бородін значився співзасновником цієї фірми. Разом з цілим списком інших цікавих людей і компаній.

До списку, наприклад, входить ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» (з 2009-го – ТОВ «Інститут економіки і права»).

 

 

В свою чергу, в число засновників цієї фірми входить дружина Турчинова – Турчинова Ганна Володимирівна і його мама – Турчинова Валентина Іванівна.

В дівоцтві пані Ганна мала прізвище Белиба.

 

 

Воно також зустрічається в списку засновників – як ТОВ «Компанія «Центр фінансових технологій» («Інститут економіки і права»), так і ТОВ «Екотехпром». Зокрема, в першій фірмі це Белиба Тамара Петрівна – мама дружини Турчинова. В другій – Белиба Володимир Кузьмич – її батько.

 

 

Ще, в обох фірмах фігурує Раїса Володимирівна Вишневська (у ТОВ «Інститут економіки і права» Вишневська значилася співзасновником станом на жовтень 2009-го, у ТОВ «Екотехпром» — і зараз). Жінка має (принаймні, мала станом на грудень 2012-го) ідентичну адресу реєстрації з Тамарою та Володимиром Белибами – у Києві, на Гмирі. За інформацією «Української правди», Раїса Вишневська – сестра-двійняшка дружини Турчинова Ганни. Ми не маємо власних підтверджень цьому.

Ще один співзасновник «Екотехпрому» — Лук’янчук Мирослава Борисівна. Хто це? Дружина Руслана Лук’янчука – нардепа від «Батьківщини» і екс-помічника-консультанта тоді ще просто нардепа Олександра Турчинова у 2002—2006 роках.

Окрім цього, «Екотехпром» офіційно прописаний на бульварі Лесі України, 26. За інформацією Державної реєстраційної служби, за цією ж адресою зареєстровано цілий ряд первинних партійних організацій Дарницької районної партійної організації «Батьківщини».

 

 

 

До чого все це? Непримітна фірма стала головним героєм розслідування  Сергія Лещенка для «Української правди» у 2010-му. Тоді журналіст довів – непримітна компанія, через цілу схему стала власником двох офісних центрів на Турівській, 13 і Турівській, 15 загальною вартістю у понад  17,5 мільйонів доларів. Що там знаходиться? Так, офіси «Батьківщини».  (Зі схемою, за котрою партійці отримали нерухомість, Ви можете познайомитися тут http://www.pravda.com.ua/articles/2010/07/2/5191429/view_print/?attempt=1). Відтак, «Екотехпром» не лише родинно-дружня, але й частково партійна фірма виконуючого обов’язки президента.  А отже є питання до підходів по вибору нових чиновників.

Сам Турчинов частково відповів на нього ще у 2010-му, на питання Лещенка про джерело коштів «Екотехпрому». «За легальні кошти. Ця структура створена відповідно до українського законодавства. Ми впевнені у людях, які керують цією структурою. Краще мати справу з тими людьми, яким довіряєш» — відповів тоді майбутній в.о. президента.

Ми намагалися отримати коментар з приводу призначення і бізнесових зв’язків з родичами Олександра Турчинова у самого Всеволода Бородіна. Але телефон приймальні заступника керівника ДУСі не відповідає. Ми радо розмістимо коментар новоприначеного чиновника в разі, якщо він захоче нам його надати.

Разом з цим – ми не ставимо за мету дискредитацію політиків незалежно від їхньої політичної приналежності. І не ставимо під сумнів нічиї професійні здатності. Варто розуміти, що якщо однією з вимог Майдану була люстрація чиновників, то вона має бути виконана. Поступово ми спробуємо розповісти якщо не про всіх, то хоча б про частину новопризначених на посади осіб.

 

 Максим Опанасенко, svidomo.org

Теги статьи: ДусяБородин

Дата и время 16 марта 2014 г., 16:46     Просмотры Просмотров: 6146
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

ДУСя купила для чиновников Порошенко два авто за 4,4 миллиона
После скандала с Мальдивами Порошенко поручил найти себе место для отдыха в Украине - источник
Перший вінницький «космонавт». Як друг Черновецького став молодим радником президента

ДУСя спустя три года после Майдана: элитное ведомство для элитных чиновников
Президентський літак модернізують за 28 мільйонів грн
ДУСя «зажала» продавати майно, яке не потрібне Президенту

ДУСя, ГПУ и КГГА в сговоре скрывают обитателей "Пуща-Водицы"
Дорастет ли экс-начальник ДУСи до "младоолигарха"?
Врач из ДНР Татьяна Черний поливавшая грязью Украину, устроилась в в поликлинику ДУСи и лечит Порошенко

ДУСя замовила п’ять золотих генеральських зірок із сапфірами по 69 тисяч за штуку (фото)
З 2014 року ДУСя витратила 1,85 мільйонів гривень на квіти для президентських подій, цього року вже пішло 337 тисяч
Показова неефективність: ДУС оприлюднила фінансові показники своїх ДП

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.208517