АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 6°C
Харьков: 7°C
Днепр: 8°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 5°C
Сумы: 5°C
Львов: 6°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 6°C
Ровно: 5°C

Як в Попасній на Луганщині під час пандемії наживаються

Як в Попасній на Луганщині під час пандемії наживаються
Як в Попасній на Луганщині під час пандемії наживаються

Наша компанія Інкос Лайн спробувала прийняти участь на поставку комп’ютерного томографа в м. Попасна, Луганської області

Як завжди, технічні характеристики тендеру були складені таким чином, що ми не проходили по 1 лише пункту з більш ніж 60 пунктів вимог, який абсолютно несуттєвий по всім можливим технічним довідкам, та висновкам експертів, виключно суб’єктивний пункт по тепловим одиницям охолодження аноду.

Ми на цей тендер пропонували томограф Anke 32 Fit, з дійсно кращими технічними характеристиками, деякі з них, суттєвіші за вимоги замовника на 25-100%, такі як розміри фокусних плям, зрізи 32 за один оберт проти 16 у вимогах, більший стіл, що рухається краще, потужніший детектор, тощо.

Як завжди, будь-які "досудові" перемовини із замовником з вимогою змінити ОДИН пункт технічних вимог ні до чого не призвели, навпаки, завідуючий рентгенологічним відділенням замовника Ігор Миколайович кричав у слухавку:

"Не пихайте свою китайську шваль!!!"

"Христа раді не мішайте!!!"

Ми почали з публічних вимог, а закінчили засіданням антимонопольного комітету, який повністю визнав нашу правоту, і зобов’язав замовника внести зміни до тендерної документації, тим самим забезпечити нам участь у тендері.

Ну а далі, як зазвичай, замовник довго "м’явся" та не знав що йому робити, аж поки не ввели карантинний противірусний закон, який дозволив закупляти рентгени, та, зокрема, томографи без тендеру по спрощеній процедурі.

Замовник видав от таке рішення:

08.04.2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 269 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225 “Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України” та доповнено до переліку товарів які повинні закуповуватися за процедурою закупівлі звіт про укладений договір - Томографи комп’ютернi. Продовження закупівлі томографа за процедурою відкриті торги з публікацією англійською мовою є порушенням вказаної вище постанови. Торги відмінено на підставі п. 1 ч. 1 статті 31 Закону: «відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг», за процедурою закупівлі відкриті торги з публікацією англійською мовою.

Звертаєте увагу на формулювання, тобто замовник вважає, що він не може продовжувати процедуру, яка майже закінчилась по звичайному тендеру, тому відміняє її. А томограф не бере, тому що йому він більше не потрібний.

І звісно, ми чекали цього, і ось воно є: тендер проведено вчора 29.04.2020 за спрощеною процедурою закупівель без тендеру та аукціону. І куплено по ньому те саме, що і планувалось, без будь-яких торгів – а саме “китайська “шваль” томограф GE CT520 на 16 зрізів, застаріле і допотопне обладнання, вироблене на заводі GE Hangwei Medical systems у Китаї.

До нас, як переможців антимонопольної скарги, та ймовірних постачальників за комерційною пропозицією ніхто не звертався, хоча саме на цій процедурі ми могли би зекономити мінімум 2,5 мільйони гривень державного бюджету! 2,5 мільйони гривень, яких би вистачило на 5 апаратів вентиляції легень, чи безліч масок для потреб області. Це повністю організована та злочинна схема закупівель медичного обладнання, що успішно втілюється в життя вже не перший рік, за будь-якої влади. Для цих панів немає берегів, чи ліній, не той факт, що вони знаходяться в прифронтовому регіоні, і триває війна, не пандемія, не реформа Prozorro чи антимонопольний комітет їм цілковито “по боку”.

Під час карантину, та пандемії вірусу, я вважаю, такі дії злочинними та прямим мародерством. Я звертаюсь до правоохоронних органів з вимогою зупинити цю процедуру та забезпечити відкритий та прозору процедуру закупівлі. Вимагаю провести розслідування дій посадових осіб на місцях та попередити подібні випадки у майбутньому (а в нас точно такий випадок ось-ось трапиться в Олександрії Кіровоградської області), і саме такий випадок відбувається, але в меншому обcязі в м. Городня Чернігівської області, я обов’язково опублікую інформацію через декілька днів.

Микола Назаровець,

власник ТОВ "Інкос ЛАйн"


Теги статьи: обладнанняЗакупкиТомографТОВ Інкос ЛайнІнкос ЛайнПопаснаяТендери

Дата и время 05 мая 2020 г., 16:37     Просмотры Просмотров: 971
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Киевский метрополитен закупил 22 тыс. узбекских метелок у фигуранта уголовного дела
Хто такий Араік Амирханян, який продовжує бізнес попри десятки кримінальних справ?
Новое дело и обвинительные акты: Нацполиция разбирается с закупками “Киевского молодежного центра”

Уставшие мосты: как “Киевавтодор” восстанавливает работоспособность Воздухофлотского путепровода
У Кличко разыграли 6 млн гривен на уроки по физике в виртуальной и дополненной реальности
Дубинский рассказал, как «слуг» в Киевском облсовете загоняют в коалицию с Порошенко и тянут через него подозрительные закупки под COVID-19

Одесский порт закупил топливо сомнительного происхождения по низкой цене
Порт Южный за 1,6 млн гривен купил обувь у фирмы экс-нардепа
Есть несколько уголовных производств по закупке COVID-вакцины, - Венедиктова

«Укрзализныця» отменила тендер по закупке антисептиков после выбора победителя
Шмыгаль поручил закупить еще больше скорых
Хомчак заявил о коррупционных рисках продуктовых закупок МО и подтвердил некачественное питание

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.102977