АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 21°C
Харьков: 19°C
Днепр: 21°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 18°C
Львов: 15°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Нова фарммафія заходить у МОЗ

Нова фарммафія заходить у МОЗ
Нова фарммафія заходить у МОЗ

Насправді, у нас біда. І більшість громадян це просто не усвідомлює.

Поки ми тут зайняті з вами обговоренням прес-конференції однієї важливої персони, Кабінет міністрів вчора звільнив першу заступницю міністра охорони здоров’я МОЗу Олену Теряєву. Яку було призначено на посаду 8 квітня.

До того Олена Теряєва працювала в Одеській ОДА на посаді начальниці департаменту охорони здоров’я.

Потім - директоркою Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ. А до того керувала в комунальній установі "Одеський обласний Центр Екстреної Медичної допомоги і медицини катастроф".

Олена Теряєва родом із Донеччини. Як вона опинилась в обоймі тодішнього голови ОДА Степанова, я не знаю. Але відгуки про Теряєву непогані. «В порівнянні з Шаталовою, від Теряєвої немає шкоди», - так мені сказав фахівець, який добре розбирається і в медичній ситуації, і в медичних кадрах.

Шаталова – це та вірна і вічна заступниця Степанова скрізь, куди його призначають. Недавно вона відзначилась твердженням про те, що «високий показник проведених тестів у сусідній Польщі може не відповідати дійсності, оскільки у статистику включають результати «вимірювання температури».

Але що ви хочете від людини, яка ставала заступницею Степанова, навіть не усвідомивши, куди вона потрапляє?

Тепер місце першого заступника міністра вакантне. Таким воно буде недовго. Бо вже один цікавий пан заповнив декларацію і готується зайняти цю посаду.

Цей пан – Ігор Іващенко. Уповноважена особа ТОВ «Лінк-Медітал» з правом підпису. Я писала про цю компанію.

Саме ця компанія відома кількома гучними скандалами, пов’язаними із перемогами у тендерах на поставку медичного обладнання та матеріалів, у тому числі для гемодіалізу, у різні лікарні України. Лише торік «Лінк-Медитал» підписало договори з українськими лікарнями на понад 1,3 млрд грн.

Нинішній міністр Степанов, очолюючи Одеську ОДА, мав стосунки з цим паном Іващенко. Лінк-Медітал отримав ексклюзивне право на постачання витратних матеріалів для процедур гемодіалізу. Щороку ця сума складає 30 мільйонів гривень. Які передбачені обласної цільовою програмою «Доступна медицина на 2018-2020 роки», що фінансується з державного бюджету. І отримувачем цих грошей і є приватна компанія Лінк-Медітал. Тому що прийняте Степановим у дар обладнання для гемодіалізу в Одесі, як виявилось, може працювати лише на матеріалах, які постачає Лінк-Медітал.

Тепер оця людина, з якою точно у міністра Степанова є конфлікт інтересів і комерційне минуле, стане його правою рукою. Як ви гадаєте - це нові обличчя і нові кадри, які готові положити життя, щоб денно і нощно працювати над реформуванням медицини в Україні? Чи це щось інше?

Риторичне питання, правда ж?

Про самого Іващенка ви не знайдете ніяких згадувань. У відкритому доступі є лише його декларація. І там зазначено, що заробітну плату він отримував саме в ТОВ Лінк-Медітал.

Витратні матеріали на гемодіаліз – це взагалі цікава тема. Пам’ятаєте скандал із високопосадовцем СБУ Семочко, який пресував фірму, що не погодилась вносити у вартість витратних матеріалів для гемодіалізу корупційну складову? Тоді фірма звинуватила Семочко у смертях 200 людей, які не отримали вчасно лікування саме через блокування поставок з-за кордону і небажання платити 100-тисячні відкати (подробиці у статті Контрразведка и диализные заработки. На кого работает контрразведчик Сергей Семочко?).

Тобто, тема ця жирна і грошовита. На цьому ринку і паслось (бо назвати це конкурентним бізнесом не повертається язик) ТОВ Лінк-Медітал.

Якщо ви загуглите назву ТОВ, то начитаєтесь багато цікавого з цього приводу. І про переділ ринку між двома компаніями, і про скандали, пов’язані з тендерами, і про керівників і їхню причетність до різного роду сумнівних оборудок.

Тепер от Ігор Іващенко стане другою людиною за важливістю у стратегічному на цей час міністерстві.

Але це ще не все. Свого часу, після зміни влади, із Національної служби здоров’я України (НСЗУ) пішов директор Oleg Petrenko. Якому, до речі, пропонували міністерський пост. На превеликий жаль для нас всіх, Олег не погодився. Певне, він знав те, про що не здогадувались ми.

Щоб ви розуміли, НСЗУ – це структура, яка розпоряджається всіма коштами на медичні потреби. А це, на хвилинку, 72 мільярди гривень.

На цю посаду було оголошено конкурс. Ще в січні 2019 року. Днями всі три претенденти, які вийшли у фінал, скажімо так, були відхилені нинішнім очільником МОЗу.

Вони йому не підійшли, уявляєте? Все правильно і повністю у логіці Степанова – коли конкурс оголошували, його у міністерстві не було. Ще не вистачало, щоб 72 мільярди наших з вами грошей пройшли повз Степанова!

І що тепер? Цитата Степанова: «Я провів співбесіду згідно із законодавством з трьома людьми, які перемогли в цьому конкурсі, подав сьогодні протокольне рішення щодо відсутності переможця конкурсу. Також сьогодні прийняте розпорядження про необхідність призначення на вакантну посаду голови НСЗУ шляхом укладання контракту про проходження державної служби згідно з чинним законодавством».

Перекладаю вам цю словесну адакадабру: це означає, що керувати цією НАДВАЖЛИВОЮ службою тепер буде людина, яку призначать поза процедурами. Скоріше за все той, на кого покаже Степанов.

Як вам такий «развод котят»?

Найбільшу кількість балів на конкурсі набрала в. о. директора НСЗУ Oksana Movchan, друге місце зайняла заступниця голови НСЗУ Наталія Рябцева, а третє – директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.

Оксана Мовчан написала у ФБ: «Зустріч із міністром була схожа, швидше, на формальний крок, який він має зробити, щоб перейти до подальшого вже сформованого плану». Ось її пост:

І чомусь я не сумніваюсь, що Степанов і вся ца шарашкіна контора скористаються карантином і витиснуть із ситуаціїї максимум – і призначення без конкурсу, і закупки різного непотрібу з відкатами і завищеними цінами (як вже було з медичними захисними костюмами), і лякалками на кшалт заборони йти в парки.

Насправді, у нас біда. І більшість громадян це просто не усвідомлює.

На фото: міністр МОЗу Максим Степанов і його дружина Наталя Степанова, лікарка-нефролог вищої категорії, співласниця компаній Ед’югет, Спецагротех, Гарномедика, ФЕІР ПІКСЕЛ, Країна бажань, Міськпостачзбут.

Зоя Казанжі,  опубліковано на сторінці автора у Facebook


Теги статьи: Казанжи ЗояМовчан ОксанаВиленский АндрейНСЗУТОВ ЛИНК-МЕДИТАЛСемочко СергейСтепанов МаксимТОВ Лінк-МедіталИващенко ИгорьбіографіяТеряева ЕленаМОЗМафія

Дата и время 22 мая 2020 г., 12:38     Просмотры Просмотров: 4397
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
05 июля 2022 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.037416