АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 16°C
Днепр: 17°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 16°C
Львов: 11°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 12°C
Ровно: 15°C

Помер відомий український поет Мойсей Фішбейн

Помер відомий український поет Мойсей Фішбейн
Помер відомий український поет Мойсей Фішбейн

Після важкої хвороби на 74-му році життя помер відомий український поет та перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса Мойсей Фішбейн.

Про це повідомив 26 травня голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні увечері після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. Про це мені щойно повідомила його дружина п. Олена”, – написав Сидоржевський. 

У грудні 2019 року стало відомо, що Фішбейн тяжко хворіє. Тоді  український осередок міжнародного ПЕН-клубу, до якого належав поет, збирав для нього кошти на проведення операції за кордоном та подальшої реабілітації.

Маючи єврейське походження, Мойсей Фішбейн був палким патріотом України.

“Якби я жив у той час і був навіть не молодою людиною, я б усе одно пішов до Української повстанської армії. УПА була єдиною армією, яка воювала за незалежність України. До якої армії ще я, український поет, міг піти!” – наводить цитату покійного Микола Сидоржевський.

Також Фішбейн писав: “Український поет не повинен ставитися позитивно, чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет”.

Мойсей Фішбейн народився 1 грудня 1946 року в Чернівцях. Працював у Головній редакції Української радянської енциклопедії та літературним секретарем Миколи Бажана.

1979 року внаслідок відмови від співпраці з КДБ був змушений емігрувати. З 1982 року жив у Німеччині. 2003 року повернувся в Україну.

Автор книжок “Ямбове коло” (1974), “Збірка без назви” (1984), “Дивний сад” (1991), “Апокриф” (1996), “Розпорошені тіні” (2001), “Аферизми (2003), “Ранній рай” (2006).

Переклав українською з німецької поезії Генріха Гайне, Ґеорґа Тракля, Райнера Марії Рільке, Гуґо фон Гофмансталя, Пауля Целана, Ганса Карла Артманна, з івриту – Хаїма Нахмана Бялика та Єгуди Га-Леві, з ідиш –  Меера Хараца, з російської – Максиміліана Волошина, Олександра Твардовського тощо.

Лауреат Премії імені Василя Стуса.

В Україні його також нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та орденом “За інтелектуальну відвагу”.


Теги статьи: ПисьменникиФишбейн Моисейпоети

Дата и время 27 мая 2020 г., 01:42     Просмотры Просмотров: 1046
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
11 июля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.110185