АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 30°C
Днепр: 30°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 28°C
Сумы: 26°C
Львов: 27°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 28°C
Ровно: 28°C

Розкрадач «Украгролізингу» Василь Шпак буде призначений «смотрящим» на Хмельниччині, а син уже відновлюється на колишній посаді в держкомпанії

Розкрадач «Украгролізингу» Василь Шпак буде призначений «смотрящим» на Хмельниччині, а син уже відновлюється на колишній посаді в держкомпанії
Розкрадач «Украгролізингу» Василь Шпак буде призначений «смотрящим» на Хмельниччині, а син уже відновлюється на колишній посаді в держкомпанії

В Україні масово здійснюють перестановку губернаторів та їхніх заступників.

Такі кадрові ротації привели до влади старих перевірених корупціонерів. Зокрема, одним із заступників голови Хмельницької ОДА буде призначено нардепа 6-го скликання й екс-керівника НАК «Украгролізинг» Василя Шпака. Про це стало відомо з достовірного джерела в Головному управлінні з питань регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України.
«Кандидатура Василя Шпака вже узгоджена, найближчим часом його офіційно представлять як заступника губернатора. Найімовірніше, до кола його впливу увійдуть усі головні галузі економіки Хмельницької області, зокрема, залучення інвестицій та аграрний сектор», – повідомили в АП.
Іншими словами, Василя Шпака призначать не просто заступником голови області, а «смотрящим» за Хмельниччиною, і замкнуть на ньому всі основні питання, в т.ч. корупційні схеми, на яких він «набив руку» ще в НАК «Украгролізинг».
Як відомо, Василь Шпак з 2000 по 2013 роки фактично керував НАК «Украгролізинг» як власним сімейним бізнесом, роздаючи гроші компаньйонам, купуючи і передаючи дороге устаткування власним підприємствам. Навіть після обрання депутатом Верховної Ради України VI скликання Василь Шпак намагався поєднувати обов’язки народного депутата і посаду гендиректора «Украгролізингу». Лише під тиском норм законодавства він полишив посаду у 2009 році , щоб передати тепле місце 34-річному синові – Миколі Шпаку. При цьому Василь Шпак і далі продовжував контролювати незаконне використання фінансових ресурсів компанії.
Головним заняттям сім’ї Шпак в «Украгролізингу» було відмивання грошей в особливо великих розмірах, а також вибудовування і розвиток власного бізнесу за рахунок коштів держкомпанії. Цілу низку найбільших лізингоотримувачів НАК становлять компанії, засновниками яких виступає або виступала дружина Шпака-старшого, через створені нею на Хмельниччині компанії «ДМС» і «ВМВ груп».
Таким чином, з 2010 року з НАК була виведена техніка наступними сімейними господарствами: «Новий двір» на 102 млн грн і «Агропроджект» на 17 млн грн, засновником яких є «ВМВ груп»; «ДМС Дашківці» на 0,9 млн грн і «Перлина Збруча» на 8,4 млн грн, засновником є «ДМС».
Сьогодні щодо всіх перерахованих підприємств відкриті кримінальні справи за фактом виявлення під час інвентаризації недостачі дорогого устаткування в господарствах – «Новий двір» на 100 млн грн і «Агропроджект» – 17 млн грн, або вже тривають суди для погашення мільйонних боргів цих компаній перед НАК.
Ці ж компанії сім’ї Шпак використовувалися для прямого виведення коштів , за договорами зберігання  нової техніки, нібито закупленної від виробників на значні суми. Під час перевірки ДФІ в грудні 2013 року не було виявлено техніки вартістю 21,7 млн грн на зберіганні у господарства «Новий двір» і на 9 млн грн – у «ДМС-Дашківці».
Добре налагоджена робота сім’ї Шпак забезпечувалася злагодженою роботою управлінської команди – заступників голови правління – Семикопного Т.Л. (працював у НАК з 1999 по вересень 2013 рр.), Ціпа Є.І (з 2009-го до лютого 2013 року), Равлюка В.В. (з 2000 року до сьогодні), Нещетного О.О. (з 2006 по січень 2014 рр.), котрі вірно служили родині Шпак протягом тривалого часу і підписували усі розпорядження НАК, необхідні для подальшого збагачення сім’ї.
Зокрема, заступник Равлюк В.В. у  2013 році замовив Інституту інноваційного провайдингу й оплатив майже на 100 тис. грн розробку бізнес-плану для господарства свого керівника «Новий Двір» з метою уможливити    отримання від НАК тваринницького обладнання на 54 млн грн у 2013 році, і який мав би контролювати  надалі. Саме Равлюк підписував накази на вилучення обладнання, залишкова вартість якого скорочувалася на десятки мільйонів лише через рік після його встановлення. В органів прокуратури накопичилися питання до цього та інших уже колишніх заступників Шпака-молодшого, матеріали слідства вже перевищили десяток томів.
За такого сімейного керівництва, заснованого на повній безгосподарності та потуранні всієї управлінської команди, що однаково злагоджено працювала за цією та іншими виявленими схемами накопичені з початку діяльності збитки «Украгролізингу» після повної інвентаризації та позапланової перевірки ДФІ перевищили на кінець 2013 року   млрд грн.
У вересні минулого року, ще до оголошення результатів перевірки ДФІ і під тиском парламентського Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин, Микола Шпак був змушений піти з посади керівника «Украгролізингу».
Швидко орієнтуючись у мінливому політичному середовищі, не гублячись навіть у момент великих суспільних потрясінь, Шпак-молодший вже 27 лютого 2014 року, одразу після формування нового Кабінету міністрів України, вирішив реабілітувати себе і злетіти на гребені революційних змін за допомогою Шпака-старшого, щоб як якнайшвидше відновитися на посаді голови правління «Украгролізингу» і продовжити сімейну справу. Перебуваючи в статусі смотрящого за Хмельниччиною, Василь Шпак зможе посприяти поверненню сина в «Украгролізинг». Розгляд справи заплановано на 19 березня в Дніпровському районному суді. За інформацією ЗМІ, на суддю вже чиниться тиск з боку старшого Шпака (документ додається).
На тлі останніх запитів депутатів групи Суверенної Європейської України, що прозвучали на останній сесії ВР, використовувати кошти, раніше виділені НАК, у розмірі більше 1 млрд грн, на покриття сьогоднішніх бюджетних розривів... виникає три запитання до нинішнього, нехай і тимчасового, керівництва країни: хто і коли понесе відповідальність за розкрадений мільярд народних грошей?

 


Теги статьи: ХмельницкийШпак

Дата и время 18 марта 2014 г., 20:47     Просмотры Просмотров: 15623
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Хмельницком участник АТО бросался с ножом на кондуктора и водителя автобуса
В Хмельницком проводник умер в поезде
Город Хмельницкий выиграл престижную награду ПАСЕ

СБУ провела обыски в Хмельницком у «депутатов», которые пытались создать местный «горсовет», сотрудничая с Шарием
Не могла оставить дедушку: в Хмельницком от COVID-19 умерла молодая учительница
В Хмельницком в COVID-больницах проблемы с кислородом: мы вынуждены ежедневно его искать, - горсовет

Налоговик Шпак и контрабандист Кушнир: как украсть миллионы на продаже ГСМ
В Хмельницком задержан 21-летний продавец детской порнографии
В Хмельницком закрыли подпольный цех по изготовлению алкоголя

В Хмельницком усилили карантин
Успел угостить собратьев борщом: в Хмельницком простились с погибшим на Донбассе героем
Хмельницкий с понедельника усилит карантин

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.139079