АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 21°C
Харьков: 24°C
Днепр: 22°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 21°C
Львов: 20°C
Ужгород: 22°C
Луцк: 21°C
Ровно: 21°C

Черговий спалах наукового рейдерства під прикриттям Майдану

Черговий спалах наукового рейдерства під прикриттям Майдану
Черговий спалах наукового рейдерства під прикриттям Майдану

13 березня 2014 року Академію аграрних наук намагались захопити рейдери разом з колишнім президентом Безуглим Миколою Дмитровичем. «Невідомими озброєними особами в кількості близько 50 чоловік під керівництвом колишнього президента Академії М.Д. Безуглого відбулося рейдерське захоплення будівлі Президії НААН.», - так повідомляє офіційний сайт Академії

Як на нас, занадто скромно еліта аграрної науки описала даний інцидент. Але ж варто пам’ятати, що це академіки – вони люди стримані і скромні.

Протягом кількох годин вхід і вихід з приміщення був заблокований групою осіб, а на працівників апарату чинився жорсткий психологічний та фізичний тиск. Присутні під час захоплення люди нам повідомили, що невідомі озброєнні молодики не лише захопили приміщення Президії НААН, вони ставили людей на коліна, вимагали написати заяви на звільнення. У Президента НААН Петриченка Василя Флоровича стався серцевий напад. За повідомленням Академії, у зв’язку з хворобою, його обов’язки на даний момент виконує академік НААН Гадзало Я.М.

Комусь із працівників вдалось викликати міліцію. Після прибуття правоохоронних органів та учасників самооборони Майдану, більшість молодиків повтікали. Таким чином вдалось відбити рейдерський напад на Академію.

Рейдерське захоплення Академії чи то посади Президента Академії також засудив нинішній очільник профільного міністерства Ігор Швайка. Зазначивши, що захопити хотів один з колишніх президентів цієї академії на якого відкрито вже кілька кримінальних справ. Однією з головних цілей при цьому були землі, котрі належать Академії.

19 березня 2014 р. відбулось засідання Президії НААНУ під час якого не лише було жорстко засуджено дії колишнього президента Академії, а й виплило кілька пікантних подробиць щодо бувшого президента Академії Безуглого М.Д.

Так, всі знали, що він був ставлеником колишнього міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка. До його кандидатури неоднозначно відносився колектив Академії. Всі знали його як корупціонера і хабарника. Пригадаймо, що саме при ньому відбулось активне розбазарювання земель Академії, а це понад 160 тис. га особливо родючих земель; він запропонував передачу цілісно-майнових комплексів Академії; через фірми Безуглого проводились всі закупівлі біозахисту рослин тощо. Воно й не дивно чому Присяжнюк хотів саме цю кандидатуру на посаду Президента Академії.

Академіки поставили під сумнів рішення лічильної комісії на призначення Безуглого.

Кажуть, що на засіданні прозвучало, що ніхто не може знайти докторську дисертацію Безуглого і де він її захистив. Ми вирішили поцікавитись цим питанням. А й дійсно, на офіційному сайті НААНУ зазначено, що Безуглий у 1984 році в Інституті тваринництва УААН захистив кандидатську дисертацію на тему: «Осмотична реакція яйцеклітин і ембріонів ссав­ців при кріоконсервації», а у 1995 р. — докторську дисертацію на тему: «Низькотемпературна консервація яйцеклітин і ембріонів біотехноло­гії відтворення сільськогосподарських тварин». http://uaan.gov.ua/content/bezugliy-mikola-dmitrovich Проте де, не зазначено. Сподіваємось, що відповідні органи все-таки знайдуть де знаходиться докторська дисертація пана Безуглого. Якщо ні, то це буде остаточним фіаско у його науковій кар’єрі.

Також, більшість присутніх на засіданні Президії Академії висловили думку, щоб позбавити колишнього Президента Академії Безуглого М.Д. звання академіка. Ну що ж – достойна реакція адекватних та тверезо мислячих людей, які не побоялись озброєних бандитів! Браво академікам!

Ми сподіваємось, як і наукова спільнота, що цим ганебним подіям буде дано належну оцінку з боку правоохоронних органів та органів влади.

Але хотіли б провести аналогію з події, яка вже раніше відбулась у Вінницькій області в аграрному університеті, де колишній ректор ВНАУ Середа Л.П. аналогічним способом, привівши з допомогою свого помічника Єленіча М.П. озброєних людей в бронижелетах, масках, шоломах з сокирами, битами, арматурою, теж намагався проголосити себе новоявленим ректором університету.

Можна тільки захоплюватися мужністю, стійкістю і патріотизмом студентів, які не злякалися ні нецензурщини, яка лилася в їх адресу, ні штовханини, ні кинутої під ноги шумової гранати. Студенти відстояли свою позицію і висловили свій протест Середі Л.П. та його дружині Середі Л.М.

На жаль, у нас немає відомостей, що правоохоронні та місцеві органи влади відреагували на даний інцидент. А ситуація є дійсно досить резонансною, оскільки посадові особи нової Вінницької влади, проголосивши боротьбу з корупцією підтримують дії Середи Л.П. і Середи Л.М., хоча як повідомляють журналісти різних засобів масової інформації, у них обох, незважаючи на рядові посади і глибокий пенсійний вік, збереглися ті ж кабінети, службові автомобілі, та ж заробітна плата (за 4 роки це майже 800 тис.грн. на двох).

Більше того, за висловлюванням старожилів університету, саме під час керування університетом Середи Л.П. і Середи Л.М. була збудована фінансова піраміда хабарництва у навчальному закладі. Як і розмови про те, що Людмила Мечиславівна подарувала нового трактора, купленого за кошти університету, своєму похреснику в Немирові.

Як бачимо, хоча це і регіональний рівень, але не далеко ці кандидатури пішли один від одного. Судити вам чи достойні такі люди і далі очолювати навчальний заклад і Академію?! І не лише з офіційних чи неофіційних фактів їхньої біографії, а методів, якими вони хотіли прийти до влади.

Чи варта посада такої ціни, коли Українська Держава знаходиться в надзвичайно тяжкому фінансово-економічному стані та практично в стані загрози окупації з боку російських інтервентів, а злочинці та корупціонери різних мастей, інколи безсоромно прикриваючись ім’ям «Небесної Сотні», протягують свої руки до державного та приватного майна. Зараз потрібно думати про посівну, щоб до всіх проблем не настав ще й голод. Україна - аграрна держава і той пласт проблем, які постали в даний час перед аграрною галуззю держави, мають нами спільно і оперативно вирішуватись.

Наостанок хочеться лише додати - зробіть висновки, схаменіться і зупиніться поки не пізно!

Слава Україні!

http://kraina.name


Теги статьи: Аграрна академія

Дата и время 20 марта 2014 г., 16:38     Просмотры Просмотров: 6079
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.044829