АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Мiльярдер Коломойський готується до реваншу

Мiльярдер Коломойський готується до реваншу
Мiльярдер Коломойський готується до реваншу

Люди опального олiгарха анонсують новi полiтичнi проекти За рiк перебування на посадi голови Днiпропетровщини Iгор Коломойський намагався створити собi якiсну полiтичну репутацiю.

Однак покинув пост зi скандалом, вступивши у протистояння з Порошенком. Публiчно конфлiкт нiбито вичерпано. Коломойський визнав, що вiн усе-таки бiзнесмен, i заявив, що жодних претензiй до Порошенка не має. Сам ж останнiм часом зачаївся. Однак деякi представники його команди не стримують емоцiй. Зокрема, Геннадiй Корбан в iнтерв’ю одному з видань назвав команду Порошенка "кумiвською клiкою". Як виявилося, Корбан насправдi вжив ще гострiше висловлювання - "злодiйська клiка", але згодом попросив журналiста пом’якшити його... Iнший екс-заступник Коломойського, пан Фiлатов час вiд часу анонсує створення якогось "широкого громадського руху", який з’явиться "ось-ось" в українськiй полiтицi. Що все це означає i як тепер може дiяти команда Коломойського? Про це - у розмовi з полiтичними експертами Тарасом Березовцем та Олександром Солонтаєм. -- Коломойський пiшов з посади керiвника областi, визначивши своїм прiоритетом бiзнес. Чи означає це, що вiн пiде з полiтики? Т. Березовець: -- Коломойський з полiтики не пiде. Конфлiкт iз Порошенком його амбiцiй не пригасить. Як людина самолюбна, Коломойський, навпаки, вкладатиме ще бiльше коштiв у свої полiтичнi проекти, придiлятиме їм ще бiльше часу. Є iнформацiя, що його найближчi радники, колишнi заступники у Днiпропетровськiй ОДА, переконували його, щоб вiн iшов у полiтику сам i створив новий полiтичний проект пiд себе. Тому що, на їхню думку, такий проект буде успiшним лише в тому разi, якщо сам Коломойський його очолить. Але Коломойський свiдомо вiд цього вiдмовляється. Поки що сам вiн не хоче бути публiчним обличчям. Тому, вочевидь, надалi пiдтримуватиме партiю "Вiдродження" Хомутинника, "Україну майбутнього" Олiйника, приглядатиметься до iнших проектiв, якi можуть цiкавити його на мiсцевих виборах, зокрема до Радикальної партiї.

Коломойський гратиме, як шахiст. Йому подобається не самому бути публiчним полiтиком, а рухати по шахiвницi полiтичними фiгурами. Нинi Коломойський готується до мiсцевих виборiв i, звичайно, буде зацiкавлений у проведеннi дострокових виборiв до парламенту.

О. Солонтай: -- Говорити про те, що Коломойський пiшов iз влади, наразi зарано. Тому що у владi поки що залишаються його бiзнес-партнер Iгор Палиця, який очолює Одеську область, та низка iнших людей на постах голiв обладмiнiстрацiй, чимало полiтикiв у парламентi, котрi в дуже близьких iз ним стосунках. Без сумнiву, Коломойський i далi впливатиме на полiтику, його полiтична команда посилюватиметься. Однак Коломойський - прихильник розкладати яйця в рiзнi кошики. Самостiйний проект вiн може мати хiба що на мiсцевих виборах. Наприклад, на останнiх мiсцевих виборах таким проектом була партiя "Україна майбутнього", керiвник якої, Святослав Олiйник, працював заступником Коломойського у Днiпропетровськiй ОДА. Коломойський уже тодi хотiв мати полiтичну силу, орiєнтовану на нього. Думаю, тепер його бажання лише посилиться. Вiн захоче мати не тiльки своїх людей у рiзних полiтсилах, а й суто свою полiтсилу. Можливо, навiть декiлька. -- Як оцiнюєте полiтичнi можливостi групи Коломойського? Якi завдання вона нинi ставить перед собою?

-- Команда Коломойського - це люди, орiєнтованi на нього, у рiзних полiтсилах: i у Блоцi Петра Порошенка, i в "Народному фронтi", i в "Самопомочi", i серед мажоритарних депутатiв. Є областi, в яких Коломойський має сильний вплив. Такий сильний, що не йому потрiбно з кимось домовлятися, а комусь треба домовлятися з ним. Це Днiпропетровська, Одеська, Iвано-Франкiвська областi. У цих регiонах Коломойський може мати рiзнi особистi полiтичнi проекти, головне завдання яких - зiбрати на мiсцевих виборах максимальну кiлькiсть мандатiв у мiстах та в обласних радах.

Т. Березовець: -- Коломойський попри все прагне стати бiльш впливовим у полiтицi. Вiн розумiє, що програв дуель Порошенковi, хоч i мав серйозну пiдтримку мас-медiа та частини полiтикiв. Тепер Коломойський активно працюватиме над тим, щоб розширити вплив своїх медiаресурсiв.

Безумовно, вiн хотiв би мати своїх людей не лише в мiсцевих радах чи у Верховнiй Радi, а й на посадi прем’єра чи Президента.

Та питання в тому, чи може цього досягти. Поки що, думаю, нi. Пiшовши з посади губернатора, Коломойський суттєво втратив свої можливостi впливу на центральну владу. А оскiльки ще й публiчно брутально повiвся iз журналiстом американської телерадiокомпанiї, то став "токсичним" полiтиком. Тобто таким, з яким iншi полiтики боятимуться мати спiльну справу. Тому що змушенi будуть брати на себе частину негативу, що його взяв на себе Коломойський. О. Солонтай:

-- Коломойський не є людиною, яка перш за все претендує на посаду прем’єра чи президента, що поведе за собою нову полiтичну силу. Коломойський, навпаки, на перше мiсце ставить бiзнес-логiку, економiчнi iнтереси, а полiтичнi вже узгоджує з ними.  

-- Як вважаєте, чи не шукатиме Коломойський шляхiв помститися Порошенковi? Т. Березовець:

-- На цьому етапi Коломойський не почне вiдкриту вiйну проти Порошенка, уникатиме прямих конфлiктiв, якi можуть його суттєво послабити. О. Солонтай:

-- Загрозою для команди Порошенка є те, що Коломойський має у своїх руках потужний медiаресурс на всеукраїнському рiвнi, який може почати бити по Президентовi. А ще те, що кiлькiсть депутатiв у парламентi, якi орiєнтуються на Коломойського, є дуже значною. Це може призвести до розвалу коалiцiї, до блокування роботи парламенту, iгнорування законодавчих iнiцiатив Президента у Верховнiй Радi. Порошенко це розумiє. Тому наразi готовий домовлятися з Коломойським.
expres.ua


Теги статьи: КоломойськийКоломойский

Дата и время 02 мая 2015 г., 23:40     Просмотры Просмотров: 4970
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Коломойский признал нанесение убытков "Приватбанку" на 250 миллионов долларов
Петренко, Коломойский и сла-адкие $100 миллионов ’’ВТБ’’. Почему олигарх и министр хотят распилить имущество ’’ВТБ-Банка’’
Михаил Подоляк: “Лондон дал добро”

Юристы Коломойского празднуют победу над ПриватБанком
Сергей Лямец: “Петр Алексеевич, верните Приватбанк!”
Криза настане незалежно від прогнозів – голова наглядової ради Приватбанку

Журналист: Коломойский и Ахметов были против военного положения
Российский бизнесмен Фукс уже инициирует кадровые перестановки в КГГА
Коломойский рассказал, почему не осуждает Ахметова за «Роттердам+»

Коломойский признался, как заработал первые большие деньги
“Это успех”: Филатов рад острому заявлению Коломойского в его адрес
«Это никакой не Путин»: Коломойский заявил, что на Донбассе мы воюем сами с собой

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.357837