АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 26°C
Харьков: 24°C
Днепр: 21°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 25°C
Сумы: 23°C
Львов: 31°C
Ужгород: 36°C
Луцк: 28°C
Ровно: 28°C

Списати до призначення. Заступник міністра закордонних справ подарував матері 4,7 мільйона

Списати до призначення. Заступник міністра закордонних справ подарував матері 4,7 мільйона
Списати до призначення. Заступник міністра закордонних справ подарував матері 4,7 мільйона

Новопризначений заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сенік позбувається активів – він подарував власній матері понад 4,7 мільйона гривень. Про це стало відомо із суттєвих змін у декларації дипломата.

Сьогодні, 29 липня, Сенік задекларував доходи – відшкодування витрат у відрядженні, заробітну плату та компенсацію за невикористану відпустку на загальну суму 440 тисяч 449 гривень.

І видатки – подарунок близькій особі – матері – у розмірі 4 мільйони 787 тисяч 459 гривень.

Подарунок матері начебто було зроблено за два дні до призначення Сеніка заступником міністра. Втім, цю інформацію перевірити важко. І задекларував видатки дипломат вже після його призначення. Тож звідки у Сеніка такі величезні гроші?

У декларації дипломата за минулий рік зазначено, що він заробив 357 318 грн. у МЗС, отримав 2 271 148 грн. відшкодування витрат в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довгострокове закордонне відрядження, 13 337 грн. процентів від вкладу в банку та 144 000 доходу від надання майна в оренду. Його дружина Євгенія Ємшенецька також отримала 63 000 грн. від надання майна в оренду. Загальний дохід за 2019 рік склав 2 мільйони 848 тисяч 803 гривні. Подружжя тримають свої заощадження виключно на банківських рахунках. Це 23 921 грн., 13 772 доларів США, 1 030 сінгапурських доларів, 7 554 доларів США, 4 528 гривень, 52 гривні та 151 000 доларів США.

За сьогоднішнім курсом грошові активи подружжя складають приблизно 4 мільйони 900 тисяч гривень. Тож виходить, що більшість своїх статків, зокрема майже всі заощадження Сенік подарував матері. У декларації також зазначено чимало нерухомості. Сенік володіє квартирою на 64 “квадрати” та паркомісцем у столиці, він має право користуватися ще однією квартирою у столиці на 105 “квадратів”, яка належить третій особі. Родина дипломата орендувала квартиру у Сингапурі на 163 “квадрати” (вартість оренди в документі не вказано, – ред.). Дружина Сеніка Євгенія одноосібно володіє квартирою у Києві на майже 45 кв.м. і має 50% ще однієї квартири у столиці на 49 “квадратів”. Сеніка було призначено заступником міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Кабінетом міністрів тиждень тому, 22 липня. Про його призначення повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. “Щойно уряд призначив Дмитра Сеніка на посаду мого заступника з цифрової трансформації.

Сенік – піонер (у гарному сенсі цього слова) оцифровування МЗС. Коли це ще не було трендом, у 2003 році він запропонував та створив першу електронну базу даних обліку кадрового резерву. В 2004 році – першу в історії МЗС електронну базу даних кадрового обліку МЗС. З оцифровуванням послуг, які надає МЗС громадянам та юридичним особам (насамперед йдеться про консульські послуги), справа набагато краща. Тут задача нового заступника – швидко завершити розпочаті трансформації, запропонувати та реалізувати нові напрями розвитку. На посаді посла Дмитро також показав відмінний результат у просуванні українського експорту. Тому окрім цифровізації, він куруватиме і економічну дипломатію”, – написав урядовець на своїй сторінці у Facebook. Того ж дня, 22 липня, Президент Володимир Зеленський своїм указом звільнив Дмитра Сеніка з посад посла України в Республіці Сінгапур, посла в Брунеї Даруссаламі та Новій Зеландії Дмитра Сеніка. Довідка: Дмитро Сенік – український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сінгапурі (2015–2020), заступник Міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. Закінчив Київський економічний інститут менеджменту та Середземноморську академію дипломатичних наук Мальтійського університету.

Вільно володіє англійською мовою. Спеціалізується на українсько-американських відносинах; менеджменті персоналу дипломатичної служби. На дипломатичній службі з 2003 року, за кордоном працював у політичному відділі Посольства України в США. Директор Департаменту секретаріату Міністра закордонних справ України. Член делегації України на Конференцію 2015 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. З 28 листопада 2015 року — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Сінгапурі. З 18 червня 2016 року — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Брунеї Даруссаламі за сумісництвом.

З 1 листопада 2018 року — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Новій Зеландії за сумісництвом. 22 липня 2020 року Кабінет міністрів призначив Дмитра Сеніка заступником міністра закордонних справ з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.Теги статьи: ПодарункиДекларуваннядоходиДеклараціяСенік Дмитро

Дата и время 29 июля 2020 г., 19:35     Просмотры Просмотров: 1769
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.051646